0 oy
575 göst.
Aile kategorisinde (841 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Esimin maaşı devamlı ailesine çalışıyor bizim evde İnternet bağlı değil onlara baglatti ayda 100 tl veriyor elektriği ödüyor suyu ödüyor bana ise İnternetini bitirip girme diyor bana kısıyor benden alıp daha onlara veriyor babasi çalışmasa eyvallah çalışıyor babasi köyde oturuyor askeri ücret alıyor ama sigortası yatmıyor onu da esim yatırıyor 1150 tl sigortasını yatırıyor elektriği suyu vergileri hepsi ni esim ödüyor bana gelince az ye az iç hic gezmeye bile gitmeyiz ben kistikca o onlara harcıyor üzülüyorum artikin bana evlenmeden önce miras kaldı azıcık 150 bin tl hepsini esime verdim  evli değilken bile  evin borcunu kapatti falan ama zoruma gidiyor ayda 2 bin ailesine gidiyor benim de ailem var Babam ayağına göre uzatıyor sıkıntılı borçları var herseyi tek yapıyor bu babasina herseyi yapıyor benim ailem bereketli para yetiyor bilmem ne diyor sen yardim ediyon benim babama kim etsin tek başına 5 boğaz bakıyor benim ki de ben yemeyip gezmiyorum babasi anasi genç gezip yiyor story atıyorlar ben nasil yürütecem bu evliliği cok sıkıldım ço****uz kocam var of sevgiliyken hersey daha güzeldi 

12 Cevaplar

0 oy
(4,285 puan) tarafından
Evlilik öncesi neden 150 bin verdin
(4,285 puan) tarafından
Kusura bakma ama burda cok yanlış yapmışsın bu senin hakkin senin eksiklerin varsa gidermeliydin kalani ailene vermeliydin bence
(841 puan) tarafından
Ailem le o dönemler sıkıntılıydim beni sadece para için gördükleri için o konular daha farklıda esim de vermeseydim evlenemezdik evin borcunu kapatsin diye verdim de şimdiki durum farklı
(4,285 puan) tarafından
Ailesi oğlum sende ev gecindiriyorsun parayi bize degil evine harca hic demez mi ya
(841 puan) tarafından
Yok kiz herkes işini biliyor ah ben bilememişim Bende çok bonkör davranmışım zamanında
(4,285 puan) tarafından
Iste basinda nasil giderse ole olur derler ya araya aile büyüğü katip esine konusmasini saglayamazmisin onu dinleyecek biri var mi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen baştan ipi eline vermişsin. 150 bin az mı onu verip borcu kapattiracagina şimdi o borcu öderdiniz en azından maaş nereye gittiği belli olurdu. 150 bini de kendine harcardın ya da ileriye yatırım. Sen öyle yaparsan o adam seni mi dinler
(841 puan) tarafından
Ama nabim illa istedi ki vermeyeydim evlenemezdik ki borcdan esimin mesleği guzel parayı cok alıyor diye ailesine yatırıyor yine borca sokcam biseyler alcazda ne bileyim of çok üzülüyorum
tarafından
Valla iyi değerlendirip öyle evlenecektin. Sadece seviyorum bitiyorumla ilerlemiyor evlilik. E evlenmişsiniz ailesine veriyo parasını neden evlenemeyecektin, ha borcu ha ailesi ne değişti. Birazda kendini avutuyorsun sanki ben de eşimle borcu varken evlendim 3 sene olacak evleneli kendisi askerî personel. Yani borç olunca evlilik olmuyor diye bir şey yok maaşı da iyiymiş borcunu da ödermiş öyleyse. Hem de evlenmeden senden parayı istemesi ayıp bir şey
(841 puan) tarafından
Kiz millet erkekleri yer benim ki beni yedi Bende avutuyorum iste nabim kendimi illa isteyip durdu parayı çenen sussun al da kurtul dedim sonunda ama sevgiliyken de bu hesabj ödemez ben oderdim sürekli benden isterdi para simdi evlendik aynisini ben yapmaya çalışıyorum bin ah işitiyorum
tarafından
Sen eşini bile bile evlenmişsin canım değişmez bu saatten sonra
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Maşallah canım esin kaç tl maaş alıyorda onlara da veriyor bu dönemde insanlar kendi evini zor geçindiriyor ve 150 bin tl çok para nasıl verdin şaşırdım neyse konu o  değil ben asla buna müsaade etmem ben darda kalıpta onları da bollandırıp gezdirmem ha şöyle olur elleri ayakları tutmaz gerçekten ihtiyaçları olur okey ailesi diye verdiririm ama bu şekilde kavga ederim isterse ayrılsın kendi bilir böyle zihniyet olmaz sende onun ailesisin sokaktan degil
(1,426 puan) tarafından
Allahım dan bulsun ne diyim umdum da değil oda görecek yaptıklarını senin çocuğun var mı
(841 puan) tarafından
Hamileyim ben 20 haftalik
(1,426 puan) tarafından
Tuh ya çocuk olmasa iyiydi ama kimset de sana bir sey diyim mi böyle ailesi varsa çocuk konusunda burunun dan getirecekler senin hazır ol bi tek çocuk muş esin cinsiyeti belli mi
(841 puan) tarafından
Belli erkek 22 de dank eder derlerdi kizin  akli öyleymiş bak ondan önceki hayatim asırı karışık kötüydü benim nabim anlatsam roman olur of
(1,426 puan) tarafından
Ah ah imtihan dünyası işte herkesin derdi başka başka
0 oy
tarafından
Kız Allah aşkına ailendeyken kenara yatirim yapsaydn kendi adına şimdi nasıl olsa bitti gitti 

Merak ettim neyden kaldı miras
(841 puan) tarafından
Ödemesine bisey demiyor musun babasının durumu mu yok
tarafından
Evlendigimiz hafta bıraktırdim cnm tabi ki ödemiyor ben sırf düğün var diye bekledim baktım hiç bişey takmadilar direk sildirdim otomatik ödeme talimatından bende senin gibi bişey isteyemezdm kendim yapardım baktım onalra gidiyor a.gzna sctm birde sürekli görevde 20 günlük evliyken gitti 4 senedir hep uzakta düşün yanı her ay 2000 TL atar hesabimq bende harcarm hiçcc tinlamam anasıgilde ölüyor fesatlıktn
(841 puan) tarafından
Benimki düğün bile yapmadi en iyisini yapıyorsun
tarafından
Niye düğün yapmadı
(841 puan) tarafından
Kardesi vefat etti 1 ay sonra ondan evlenince
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Sen harcamadıkca bu durum devam edecek ıstıcen kıyamet koparcan çatır çatır harcıcan. Pardonda enayi yerine koyuo sen otur evde onlar yesin oh ne ala Baska dertleri var mı? Istıceksın canım hersey aldırcaksın ıstedıgı kadar konussın
(841 puan) tarafından
Valla bana bulaşık makinesi almadi anasına aldi kızdım Bende yikamiyorum madem dedim  kavga edince aldi banada diger turlu istemeyince aynen yaptığı yok
(1,037 puan) tarafından
Ozamn alısana kadar ıstıceksın aglamayana meme yok. Al kredı kartını sorma ihtiyacım vardı aldım de acıklama yapma. Eksiklerin var para ver de gıt harca acıma kız. Sen acıdıkca onlara yedirecek. Tamm sana alsa onlara alsa tamm da. Önce esıne alacan
(841 puan) tarafından
Haklısın valla  yapayım bari hep
0 oy
(530 puan) tarafından
Çok hatalı eşin yani bana tuhaf geliyor böyle şeyler benim kocamın banka hesaplari vardir bende herşeyi görürüm zaten sorar da şunu alayım mı bu fiyata diye çalışıp kazanan o olabilir ama hayat müşterek ev hanımları da bir çok yükü omuzlanıyor 
(841 puan) tarafından
Bana demiyor verirken gizlice bakıp görüyorum o uyurken hep yada mesaji görüyorum faturaların bilgisini atıyorlar anca öyle
(530 puan) tarafından
İşte dememesi yanlış siz bir aileyseniz o seninde rızkın sormadan vermemeli inşallah düzelir canım bu şekilde sonuna kadar gitmez bir yerde patlar insan
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Sen baştan  hata  yapmışsın  walla  ben hayatta okadar  para  vermem sevgiliyken kendi  adıma  hesaba  atardım  zor  günler  için 
(841 puan) tarafından
Haklısın valla yaptim hatayı ben of
0 oy
tarafından
Eşinle konuş cnm verdiğin parayı iste altın yaptır ya da eve harcatmaya çalış .sen yemezsen yerler cnm
(841 puan) tarafından
Emin evimden eve yazılacak Bende al bana dedim ah kum eder gibi oldu ikinci evi alçak biri onun ikinci de benim olsun demi almazsa korkutup gideyim bari ona bağlı olmadığımı anlasin
tarafından
Ailen arkanda ise dene şansını cnm ama tabi yuvani bozma aman.goz dağı ver yeter
0 oy
tarafından
Benim eşim de öyle babası resmen araba kullanmauı bilmiyor her ceza yediğinde benim eşim ödüyor mal gibi bir de bunun sadece babası değil bir de abisi var sürekli bir şeyler kitleyen 
(841 puan) tarafından
Benim ki babasina Araba aldi ehliyeti yoktu adamın aldi herseyi yapıyor of
tarafından
Sen o paranı kocana vererek hatq yapmışsın ama bn olsan bnde verirdim :(
(841 puan) tarafından
He valla bayanlarin gözü kör oluyor nabim evli yiz borçlu kalmayalım rahatça evlenek dedim ama iste
tarafından
Sen de altın hediye iste o zmn birinde şundan gördüm beğendim de aldır bir şeyler biraz da senin için borca girsin
0 oy
(617 puan) tarafından
Ya  hadi esinveriyor ailesi nasıl razı oluyor onu anlamıyorum 
0 oy
tarafından
Kocayabaşlık parası verip almışsın resmen ") hoc çekemem öyle şeyleri madem seni madur edecekti evlenmeseymiş baksaymış ailesine andın niye başımı yakmış sırf evlenmek için bile senden para almış evlenmezse evlenmesin başka adam mı yoktu bekar otursaydın bu kadar yüz verince böylede tepene çıkıyorlar işte 
(841 puan) tarafından
Aynen valla verip de aldim parayı adamı doğru diyorsun kafam geç dank etti benim ya
tarafından
Hayırlısı olsun artık ne diyim canım allah inşalalh doğru yola çevirir kocan beyi
0 oy
tarafından
150 bin nedir canim ya seversin edersin de 
(841 puan) tarafından
Verdim de evlendik işte nabim canim isteyip isteyip durdu
tarafından
Yukarıdaki yazdıklarını okudum en iyisi başkalarının yemesine firsat vermeden kendin yiycen maaşını alir almaz bisiler iste idare etme bende kiyamazdim akillandim yemeyenin malını yerler
(841 puan) tarafından
Acıdığım icin acınacak hale geldim valla

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 517 göst.
4 Haziran 2022 Aile kategorisinde Bizanneyiz (251 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 227 göst.
0 oy
1 cevap 48 göst.
2 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy