0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benle eşim köyde yaşıyoruz hibe destekli inek almak istiyoruz devletten ama nasıl olacak hiç bilmiyorum yani para ödeyecekmiyiz başvıru nasıl olur falan bununla ilgili bilgisi olan varmı

5 Cevaplar

0 oy
(1,808 puan) tarafından
Kuzu devletin kriterlerine göre yeriniz olmasi gerekio
tarafından
Köydeuyiz canım ahırımızda var inşallah yardım ederler
-Reklam-
0 oy
(39 puan) tarafından
Bende burada bekleyim bizde İstanbula yaşıyoruz ama temmuzda köye taşınmayı düşünüyoruz hayvancılık yapmak istiyor eşim bilgisi olan varsa banada bilgi verebilir mi
(3,823 puan) tarafından
Canım hangi ilçeye gidecekseniz oranının ilçe tarımına gidip  ya da şuan da yaşadığınız yerdeki ilçe tarıma gidip bilgi alsın bazı bölgelerde projeler değişiyor eşim veteriner ben ordn biliyorum
0 oy
tarafından
%40 'nı karşılıyor sadece geri kalan parayı sen veriyosun 
tarafından
Hmm anladom canım sağol yarın ariyim tarımı ben
0 oy
tarafından
Bilgim yok ama büyükbaş işi yapmak için ciddi anlamda anlamak gerekiyor o işten 
tarafından
Zaten kaynanamlar falan inekleri var canım köydeyiz yani eşim anlıyor o işlerden
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Devletin belirlediği işletmelerden alman lazım canım aldığın hayvanın yüzde 40 ni ödüyor devlet ama önce sen bütün parayı yatırın sonra sana geri veriyor daha detaylı bilgi almak istiyorsanız ilçedeki ilçe tarım ve orman müdürlüğü ne gidin orda veterinerler yardımcı olur eşim veteriner o bunları dedi daha detaylı anlattı ama ben bukadarını yazabildim

Bide bakanlığın bir projesi var 100 koyun için bankadan kredi veriyor onla 100 koyun alıp besliyorsunuz sizin ilçede varsa ona da başvurabilirsiniz 

Dediğin gibi daha detaylı bildi için ilçe tarıma gidip bilgi alsın eşin 
tarafından
Yarın tarımı ararız canım o zaman bilgi alırız tam çok teşekkür ederim
(3,823 puan) tarafından
Rica ederim canım
yüz yüze konuşsanız daha anlaşılır olur sanki

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
0 oy
6 cevap 215 göst.
7 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kkesma (60 puan) tarafından soruldu