0 oy
367 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,084 puan) tarafından
Büyük ihtimal sezeryan olacağım şuan 33+5 im bebeğin başı 2 hafta önde gidiyor vücudu 1 hafta civarında önde gidiyor ve ben her türlü doğumdan korkuyorum. Daha önce apandisit ameliyatı oldum ama yine de o kesiden falan çok korkuyorum 

16 Cevaplar

0 oy
(5,376 puan) tarafından

Kuzum ameliyat olmuşsun zaten ne merak ediyorsun cevaplayabilirm :D

(1,084 puan) tarafından
Asıl iyileşme sürecinden korkuyorum ben ameliyat olalı 10 yılı geçti
-Reklam-
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Canm vala ikiside zor Allah yardimcin olsun inşallah hangisi hayirlisiysa o olsun normal doğumda sancısı doğumu yani o anı zor sezeryanda sonradan zor
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla bana göre süper bir şey sadece sürekli hareket halinde olman gerek.Ben doğumunu yaptım ertesi gün evimi temizledim:D
0 oy
(874 puan) tarafından
Açık konuşmak gerekirse dogumun her türlüsü yaşayana kadar stresli geçiyor az yada çok. Nasıl doğuracağın önemli tabi ama kimine normal zor gelir kimine sezeryan ben iki doğum yaptım ilk doğumun son güne kasar normal dendi normal başladı fakat aşırı stres korku yolunda gitmeyen Şeyler derken genel anestezi yani tamamen uyutularak sezeryanla doğurdum 2. Hamileliğimde daha sakindim ilk çocuğumla  meşgulüm üstelik evlilik ev işleri belli düzende yani ekstrem problemler yoktu velhasıl bukez belden aşağı anestezi ile doğurmak istedim. Sezeryan doğumdan hangisi kolaydı dersen kesinlikle belden aşağısı ugusturulmasi derim. Mutlu girdim bebeğimi gördüm mutlu çıktım enerjimi harcamadim kontrolum tamamen bendeydi ve ertesi gün bağdas kurup oturabiliyordum hemen toparlandım korkma sakin ol :) 
(1,084 puan) tarafından
Belden uyuşturmada hissediliyormuş gene
(1,238 puan) tarafından
Uffff saçmalama kim dedi onu ya hiç ağrı falan hisetmiyorsun sadece orda bsyler kibirdiyo o kadar her söyleyeni dinleme derim
(874 puan) tarafından
Hayır beton gibi oluyor vücut yani mümkün değil kimildamiyor hissetmiyorsun sadece çıkarırlarken olsa gerek midemin bulandigini hissettim başımdaki hemşire farkedip sordu söyleyince hemen şırınga ile seruma biseyler sikti ve geçti kirpirti hissi bile yoktu bende Hatta 3 saat geçmedi o uyuşukluk sedyeden sedyeye aktardılar hiç bir acı hissi olmadı sonrasında ağrı çekmeme fırsat vermeden düzenli ağrı kesiciler yaptılar normal doğum bile bu kadar acısız geçemez bence :)
(503 puan) tarafından
en ufacık bir his bile olmuyor.belden aşağıya beton dökülüyor sanki sabah oldum ben ameliyatı öğleden sonra bacaklarımı hissetmeye başladım
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Hiç korkma kız hemencicik bitiyor sonunda bi melek gelicek öyle düşün 
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Seninle ayniyiz ilkim sezeryan olduğu için buda şubat sonu sezeryan olucak açıkcası ameliyattan değil ama çıkınca karnına bastırıyolar pis kan çıksın diye ondan korkuyorum merak etme 2 gün sonra ayağa kalkarsın ilk iki gün zor tabi sonuçta amelıyat. Dua et kolay geçsin seninkide benimkide inşâellah
tarafından
Off bnde cok korkuyorum Allah yardım etsin hepimize
tarafından
Korkma korkma . Olduğunda.korkulmayacak bisiy olduğunu göreceksin...kucağına aldiginda ondan.bsska bisiy dusinemicen zaten
(2,768 puan) tarafından
Canım içinde pis kan kalmasın diye hemşire bastırıyo ameliyattan çıkınca
tarafından
Aaa bana yapmadılar..dikis yerin açılmıyomu
tarafından
Ee dikişler acılırsa cnm nolcak acımıyor mu bide
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Korkma cnm kolay geçti bnmkı senınde öyle geçer İnşaAllah 
0 oy
(313 puan) tarafından
Ben varya acayip korkuyordum ya ama o hengame de beni nasıl kesip bictiler ben nasıl bindim sedyeye sonra o ara aklına bişey gelmiyor ki kurbanlık koyun gibi gittm:) uyanınca açıyor tabi en fazla 5. Günde rahat ediyorsun
0 oy
tarafından
Herkezin iyileşme süreci farklı yani kimseyle bir olmaz ki.canim.ben.kolay iyileştim.kabizlik biras sorun.oluyo...bazi arkadaslar var mesela ağır geçmiş...
0 oy
tarafından
Basima bir sey gelmicekse souliyim :D cok guzel bisey :D ben cok rahat ettim. Heralde bin kere doğursam bin kere sezeryan derdim 
0 oy
tarafından
Kız korkma üzülme ben 3 kere oldum gemide ilkini 18 yaşına yeni girmsken oldum rabbime yardm ediyor sana taavsiyem amlyttan sonra yatma yürü bol bol yanına rezene çayı al Nescafe al bunları iç bol bol gaz cikarmdnda yardmci olur ve rezene süt yapar ha birde yelegini omzundan eksik etme yazın doguruck olsan bile soğuk girdimi sırtına boynuna ağrısı zor oluyor onun dışında ben çocuklarımla hep kendim ilgilendim kendi kafanda hep çabuk toparlcm diye düşün ve hastaymssn gibi yatma ayrı birşey sormak istersen cevaplarm
0 oy
(535 puan) tarafından
Anestezi alip sezaryan olanlardanım hep normal istiyordum ama olmadi nasip değilmiş ve iyiki sezaryan olmuşum dedim çok kısa sürede bebisine kavuşuyorsun normal dogum nasıl bilmem ama sezaryanin 2 gün çok ağrısı oluyor o da ne kadar  çok hareket edersen daha çabuk iyileşiyorsun
0 oy
(503 puan) tarafından
canım bende korkuyordum ama inan ki hiç korkulacak bişey değilmiş. benim tamamen ayağa kalkmam bütün acılarımın geçmesi 15 gün olmuştu belki daha azdır ama fazla değildir 15 günden. iyi ki de sezeryan olmuşum diyorum şimdi 
0 oy
(1,908 puan) tarafından

İlk bebeginmi :)))

0 oy
tarafından

20 dk sürmüyor kız hemen kesip çıkartıyorlar:D

0 oy
tarafından
Ben iki sezaryen oldum üçüncüde mayıs da olacak inşallah yani hoppala cuppala bir iş değil ama öyle aşırı da zor bir şey değil orta şeker ") doğum bu sonuçta canından can kopuyor kolay olanı hiç yok rabbim kimseyi de o darda koymasın doğum yaptigimda inşallah sende tecrübe edeceksin önden ne söylesek şimdi dgeisir her şey herkes kendine göre yaşar acıyı  da zoru da bakalım sen nasıl yaşayacaksın ")

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 240 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Berfin Hiranur (1,086 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 106 göst.
4 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 443 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Seymaak1 (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 284 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,954 soru

11,405,189 cevap

34,943 kullanıcı