0 oy
12,349 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Evim soğuk oluyor faturada çok gelir diye küçük çocuk odasında oturuyoruz halı var yerde TV oraya getirdik ve bir karyola var öyle kışın burda duralım diye 40 da yakıyorum peteği gece kapatıyoruz az önce baktım bebeğimin elleri yüzü buz gibi ve küçük olduğu için oda insan bunalıyor haliyle ve büyük odama geri gitsek ve gunduz 50 derece taksam peteği çok gelirmi fatura yatak odasında 6 yaşında oğlum ben bebe eşim yatıyoruz orada çok çok küçük minimda yanıyor orası gece yakıyorum sabah kapatıyoruz böyle olan varsa teknin istiyorum sizlerden

20 Cevaplar

0 oy
(44,802 puan) tarafından
Benim devamli her yer yaniyo 40 da 340 gelmis 
tarafından
İyi gelmiş ya benim tek ilk ay sadece bir oda ara sıra yaktık düşük ayarda bazen hava sıcak Ken kapatdm 126 TL gelmiş yani 15 günlük fatura diyelim
-Reklam-
0 oy
(12,263 puan) tarafından
Kız 40 bile çok milyar gelmezse iyidir fatura
tarafından
Nasıl yani  o kadarda değil canım :)
(12,263 puan) tarafından
Hahaha benim doğal gazım Yok ki;)) ☺️☺️ bilmiyorum
0 oy
tarafından
Aç kapa yaparsan çok yakarsın asıl 

Biz en düşükte sürekli yakarız 3 oda 1 salon ve mutfak yanıyor hep çokta sıcak olur
tarafından
Bizim ev çok soğuk vallahi mutfağa girmek istemiyorum o derece buz gibi heryeri yaparsam ödüyemiyorum zaten canım çok gelir
0 oy
tarafından
Canım benim evimde 5 büyük petek var 55de yakıyoruz 
(10,392 puan) tarafından
Valla havalar sogumadan dusun evde donla geziyodum esim kapatmiyodu :D dusun. Kombiyi gecen yil takti ev sahibi bu kis kullaniyrz ilk defa ondanmi acaba
tarafından
Bizde geçen sene taktırmıştık. Hep 60 da yakıyorduk geçen kışı 394 lira ile kapattık. Bu sene daha 60 ı görmedik 50 55 civarı yakıyoruz bu ay 400 gelmiş. Bende anlamdım :)
(10,392 puan) tarafından
Ablamda oyle diyo ya 40da yaniyo hep 460tl gelmis bu ay neye gore anlamadim valla
tarafından
Onun ki daha fenaymış o zaman
tarafından
Atlet şortla dolanıyorum ben evdr gece de battaniyeyi üstümden atıyorum çok sıcak oluyor
Ama bebişler üşümesin diye yakıyoruz işte :)
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Benim 5 petek bi havlupan açık 40 da yanıyordu gecen ay 475 geldi canım, tek oda açacaksan aç kapa yapma, kapın kapalı olsun sürekli yine 150 200 gelir canım 
tarafından
Çocuklar dursa kapı ha bire açık çok soğuk geliyor evin on cephesi boş gelen soğuk kar bizim eve doğru vuruyor
(2,078 puan) tarafından
Kapalı durusn canım yoksa odaya diğer odaların soguk havası gelirse kombi devreye girip isitmaya calışcak
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Canım aç kapa yaparsan ve diğer petekleri yakmazsan fatura çok gelir amcamgil 6 petek yanıyor sabit 35de fatura 200 250 arası geliyor 
tarafından
Nasıl yapsam ki acaba bide öyle yapayım olmadı
(3,527 puan) tarafından
Bence de canım petekleri aç kısık da yak öyle çok yakma sabit ısıda kalsın hem evinin her yeri sıcak olur hem çok fatura gelmez
0 oy
(157 puan) tarafından
6petek yanıyor mutfakta petek yok, 45de yanıyor her ay 450, aç kapa yapmam, ayarıyla da oynamam, altımdakiler yok hollandadalar, kuzey cephe olmasına rağmen fırın gibi, geçen sene petekleri temizlettim çok güzel ısınmaya başladı, keşke önceden temizletseydim, üst komşum 50de yaktığı halde ve üstündekide yakmasına rağmen hiç ısınamıyormuş kombi petek bakımı yaptıracak, aç kapa daha çok ateşlediğinden fazla gelebiliyor diye biliyorum cnm, nekadar doğru bilmiyorum bakım yapan adam 3petekde yansa 7petekde yansa aynı dedi 
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Bizim evimiz kucuk hep 55 60da yandi bugün 600lira fatura geldi zam gelmis ne yaparsan yap fazla geliyor üşümeyelim bari dedik
0 oy
tarafından
Peteği açıp kapattığında faturan daha çok gelir. En az 3 petek yanması lazım. Evin sıcak olduğunda peteği kapatma ayarını kıs. Benim petekler gayet sıcak 3 petek yanıyor asla kombiyi kapatmıyorum 260 lira geldi 1 ayda
0 oy
(108 puan) tarafından
Canım bn maraşta yasıyorm fyatlar farklımı blmiyorm görümcemin evi 180 metrekare sdece 2 odası yanmıyo diger odalar mtfak flan acık 38 40 arasında faturalar 300 350 arası geliyo diyodu 
0 oy
(179 puan) tarafından
Bizim 3+1 42 45 arası yakiyoruz 500 550 yi buluyor aylık yakitimiz
0 oy
(581 puan) tarafından
Canım tek yeri yakarsan ısınamazsın o odadan çıkınca dışarı soğuk olunca ısı dağılır her yeri yak ama düşüktr yak benim her yer 40ta yanıyor bazen 45 yapıyorum kız banyo yapınca 400 gelmiş 
0 oy
(503 puan) tarafından
benim kombi minimum 40 ta çalışıyor bütün odalar açık salon hariç ve kombiyi hiç kapatmıyoruz bu ay 250 gelmiş 
0 oy
tarafından
Kombiyi aç kapat aç kapat daha çok doğalgaz yakıyorsun canım Bi ayarda aç devamlı yansın bizim 50 de sürekli yanıyor bütün odalar 8 petek yanıyor banyo da dahil 350 geldi fatura 
0 oy
tarafından
Dün gece çok soğuktu eşim 50yapmis bı misafir odam hariç heryer yanar çocuk geziyor sonuçta .geçen ay 40-45arasi yandı 270gelmis bu ay 350gelir sanırım .
0 oy
(6,683 puan) tarafından
Bizde 3oda bide mutfak gece gunduz yaniyo 300 400 arasi geliyo
0 oy
(1,555 puan) tarafından
Aç kapat yapma canım öyle çok geliyor. Her zaman açık bırak 45 yapabilirsin 50 de ideal aslında . Her zmaan sabitte yansın. Arada dereceyi kısıp yükseltirsin. Bide 2 petek yanması gerekiyor. O şekilde ayarla. Bız 2 oda yakıyoruz toplam 3 petek var. 45 50 arası yapıyoruz. Hep açık. Hiç kapatmayiz. 300 falan geliyor küsürüde oluyor. Biraz düşük yakarsak dusukte geliyor pek hatırlamıyorum faturaları. Bide her sene temizleyin petekleri ki çok güzel isiniyor öyle. Pis olunca boruların içi ısınmıyor asla
0 oy
(883 puan) tarafından
Ortalama 200 -250 gelir 
0 oy
(940 puan) tarafından
Bizim ev 3 katli en alt katta 1 büyük oda bir normal oda var orayı açmıyorum 

3 oda bir salon var mutfakta salınma bir arada 60 arada 45 o civarlarda çalışıyor yalıtımı var ama 1000 geliyor ortalama 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
200 den aşağı gelmez :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 220 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 555 göst.
18 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 325 göst.
0 oy
17 cevap 209 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde asllyd (423 puan) tarafından soruldu

385,620 soru

11,529,862 cevap

35,200 kullanıcı

...