0 oy
216 göst.
Aile kategorisinde (617 puan) tarafından
Kızlar kaynanam geçen  eşimden para istemiş  malum kış  durumumuza o kadar iyi değil Allah  kimseye muhtaç etmesin idare ediyoruz  evimiz kira bu arada  kaynanam köyde yaşıyor ev kendinin zaten inekleri var tarlası bağı bahçesi var hatta traktörü filan birşeyleri daha var saymak neyse masaya alıyor dul maaşı bilmiyorum ne kadar  bize 580 lira diyor  ama ben inanmıyorum bilen varmı  ne kadar  dul.maaşları   bakuru filan yok kayın babam biraz genç  vefat etti  sadece  dul maaşı  alıyor  ama yine yok diyo  kaç  senedir bu böyle  

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bilsen ne olcak ki canım..onun parası mali mülkü.... Yardım etmek isteyen eder zaten yanı..az soyluyosa istemiyodur etmek ...öğrenen faydası ne olucak
(617 puan) tarafından
Ya o kadar az olmaz diye düşündüm  birde torunu doğdu  15 sene sonra kız  5 lira bile takmadi yok diye sinirlerim bozuluyor ne bileyim  biz habire birseylerden kisıyoruz ona verebilmek icin:(
tarafından
Malesef bazı insanlar için.oncelikler farklı...halbuki öz oğlu...kendisi de yardımcı olması gerek.zor.durumdaysa yapmazsada zorla alçak elinden  halinizde yok..sinirlenme o yüzden.basu.bosuna
(617 puan) tarafından
Öyle ama olmuyor ışte canım elimde değil ben çocuklarından kısıyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öyle bişey canım babannem de aliyo da 3  ayda bir falan
(617 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından

Abartıyor aynı benim kaynanam. Bı an gözümde canlandı

(617 puan) tarafından
Kiz Allah ne diyim  sana valla hep eşimle tartisiyoruz  bu yüzden bize zor yatıyor maaş diyim hatta gelsin ben çalışırım annem bizimle kalsın bile dedim ama kabul  etmedi kaynanam
tarafından
Dertsiz başına dert alma gerekirse 1 ay zorlan para ver ama yanına asla ev ev üstüne olmuyor cnm

Tartışma biseyleri görmesini sagla kaynananın başka çocuğu varmı
(617 puan) tarafından
Beş tane ama en  büyüğü  benimki hepsi evli büyük  olunca dert :(
0 oy
(497 puan) tarafından
bı arkadasimin kayinvalidesi alıyordu 600 TL falan diyordu bide eskiden üç aydan üç aya alıyorlarmış şimdi aydan aya düşmüş yanlış hatirlamiyorsam
(617 puan) tarafından
Aydan aya top lira yeterde artar halbuki kira yok 25 tane filan inegi var ekmeğe para ermez süre yogurda para vermez üstelik traktör bozulur bizimki yaptırır zor güç  sanki sadece bana kalacak kimse el sürmez diğer kardeşleri
0 oy
(13,202 puan) tarafından
İneği varsa aylık maaş gibi süt parası vardır köyde geçim daha kolay tarlası yazlık kışlık önünde mutlaka salçası konservesi vardır. Valla yengem hep der hiç paramız yok sıkışığız sizin maaşınız var diye 30 tane ineği var nasıl oluyorsa. Tamam çok fakir köylü var ama çoğu köylü bizden zengin 
(617 puan) tarafından
Aynen ya annemgilin maaşı  yok onlarda aynı  köyde ama çok rahat geçiriyorlar süt parası  yoğurt parası dönüm  parası  devlette köylüye baya destek.oluyor
(13,202 puan) tarafından
Öyle tabi. Ekstra kesin kenara koyuyordur.
(617 puan) tarafından
Rabbim görsün  eğer öyle yapıyorsa bazen  bakkala yazdiriyorum  maaş bitince inanki Allhtan mahalle bakkallari var:)
(13,202 puan) tarafından
Yani bak anann baban da köylü biliyorsun şartları gelsin yanınıza dicem o da kötü. Zaten ineği falan varmış
0 oy
(806 puan) tarafından
Üç ayda bir alıyorsa eğer evet maaş miktarı o canm.
(617 puan) tarafından
Bilmiyorum canım bize iki aydan iki aya diyor ama
(806 puan) tarafından
A evet yeni Karara göre öyle üç aydan iki aya düştü. Doğru diyor yani o konuda şüphe etmene gerek yok

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 234 göst.
8 saat önce Diğer kategorisinde Masal2121 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 181 göst.
8 saat önce Diğer kategorisinde Masal2121 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 283 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.