0 oy
308 göst.
Diğer kategorisinde (1,084 puan) tarafından
34+0 olduk doktor büyük ihtimal sezeryan dedi bebek iri olduğu için 39. Hafta gibi yapıyorlarmış sezeryanı sizce çantayı hazırlayıp kenara koysam mı bilemedim ilk gebeliğim 

16 Cevaplar

+1 oy
(6 puan) tarafından
Ben 32 de hazırlamıştım. İlerleyen zamanlarda zorlanırım diye düşünmüştüm ki öylede oldu.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hazırla tabii zararı yok hazır dursun kenarda
0 oy
(879 puan) tarafından
Bence hazırla canım çokta fazla birşey kalmamış sağlıcakla gelsin bebiş 
(1,084 puan) tarafından
Amin inşallah allah razı olsun
0 oy
tarafından
Evet canim hazırla sezeryan olcam diye hazırlamamazlik yapma allah korusun kanaman olur ağrın olur acilman olur acil sezeryanda alınabilirsin hazırla koy bi koseye
0 oy
tarafından
Haftamiz ayni ben daha hazirlamadm ama herseyini yikayip utuledm kaldirdim cantayi da yavas yavas yapmaya baslarim iri derken kac kilo ki simdiden sezeryan dedi doktor benim normal olacak nasipse hic oyle bisey demedi
(1,084 puan) tarafından
33+5 te 2577 gramdı ama kafası 2 vücudu 1 hafta önden gidiyor başı büyük olunca normal Doğumla riske atmıyormuş omuz kırılması falan olabiliyormuş bide geçemezse vakumluyorlar hele onu hiç istemem
tarafından
Evet iri bi bebekmis ben 32+0 da gittim 1900 gramdi haftasiyla uyumlu cikmisti senin baya onde gidiyo sezeryan olursun ama 39 a gore kendini ayarlama gelisimini tamamlayinca doktor almak isteyebilir benim bi tanidigimin 37.haftasinda sezeryan olmustu kuvezde falan da kalmadi
(1,084 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum normalde hep 37+5 38+2 civarı yapıyorlar diye biliyorum ama doktor öyle dedi bende anlamadım
tarafından
Hayirlisi olsun canm saglikla gelsin bebis
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Benim oğlum dà tersti muhtemelen sezaryen dendi 34 35 gibi hazırdı cantam 
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Hazırla canım bebrk iriyse daha erken alır niye 39 da alsın normal sezaryen ı 38 de alıyo ben 35.haftada hazırlamıştım iyi ki hazırlamışım kontrole bi gttim suyun bitmiş yatırıyoz dedi şok oldum hazırlıksızdım Allahtan çantam fln hazırdı işte eşim alıp geldi acil sezaryen olmuştum
(1,084 puan) tarafından
Sordum öyle dedi bende anlamadım başka doktorda tahmini doğum 3 Mart görüküyordu bu doktor 6 Mart dedi sezeryan kaçta oluyo dedim 1 hafta önce 39 da dedi bende şaşırdım 39 Hafta 24 şubata geliyor eğer 38 de alırsa 17 Şubat gibi olacak son hafta karar veririz dedi tarihe bir sonraki kontrolüm 3 hafta sonra 37. Haftada
0 oy
(806 puan) tarafından
Her ihtimale karşı içine sindigi gibi hazırla bence sonra iki ayağın bir papuca girmesin canım. Güzel güzel istediğin şekilde hazırla sen ;)
0 oy
tarafından
Ben 35de hazırladım dolaba astım çantada havalandırmak gerekir uğraşamam hiç bir iki gün önceden koyarım içine temiz temiz karşıyım önceden doldurmaya
tarafından
Ohhh mis bendensin kuzum sabun rendeledim ben bide küçük keselere koydum mis gibi yeni yıkanmış havası var
(1,084 puan) tarafından
AA bak bende öyle yapayım beyaz sabun koyayım zaten hep beyaz sabunla yıkadım herşeyi dolabı da iki günde bir havalandırıyorum bavulu da öyle yaparım olmadı
tarafından
Aynen cnm çok iyi oluyo bence zamanı gelsin öle hazırla
(1,084 puan) tarafından
Bebek önde gidiyor doktora dedim erken doğum riski yaratır mı diye riskin yok ama suyu bir anda artar bir anda boşalır erken doğum başlayabilir bi ihtimal tabi bu dedi ondan korkuyorum aslında
tarafından
Ben 37de doğum yaptım sabah giderken koydum bindim arabaya gittim sana kalmış kuzum telaş olur dersen son a doğru hazırla ağzı açık dursun
0 oy
(96 puan) tarafından
Tabi tabi canım hazırlan kaçıncı hamilelik 
(1,084 puan) tarafından
Bu ilk
(96 puan) tarafından
Anladım canım heyecanını yerim senin Allah yardımcın olsun ❤️
(1,084 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ben 28 de hazırladım sanırım 3³3 te erken doğum oldu sezaryen hazırla cnm ne olur neolmaz
0 oy
(9,254 puan) tarafından
Hazırla tabi ki dursun kenarda. Ben 31de hazırlamştm ne olur ne olmaz die :) aç fermuarını havalandır arada yeter. 38+5de fln da yapabilirler
0 oy
tarafından
Canım hazırla koy kenarda dursun 
0 oy
(916 puan) tarafından
34 haftalığım ben de geçen hafta hazırladım. Sezeryan olacağım ben de 
0 oy
tarafından
Belli olmuyor sezeryan bile olsa benimde 1 haftam vardi sezeryana ama kontrole gittim nst de sancim cikinca hemen o gun sezeryan oldum 37+5te sende hazirla bnce oyle hemn bitmiyo zaten yika utule yerleştir derken 2 3 gununu alir
(1,084 puan) tarafından
Hepsi yıkandı ütülendi sadece çantaya yerleşecek. Yerleştirmeden son bi kez daha ütüleyeceğim sadece
0 oy
tarafından
Hazırla bence ne zararı olacak ki dursun kıyıda bende öyle yapmıştım 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 81 göst.
28 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
23 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 125 göst.
16 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 111 göst.

380,876 soru

11,403,167 cevap

34,941 kullanıcı

...