0 oy
247 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bebek bakımında herkes anca soru soruyir cevap yazan yok.bende arrik kimseye yazmiyorum valla kac kere sorum cevapsiz kaldi :( simdii dicegim o kii, kizim 25inde 4 aylij oluyor hafif hafi biseyler tattirsam mi diyirum. Anne sutuyle besleniyor geceleri sadece 120 cc mama veriyorum. Kafam cok karişik sanki ek gidaya hazie gibi geliyor ama bilmiyorumm. Sizce napayim 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendi adıma söylüyorum. Kızım 11 aylık. 4 aylıkken 1 kere yoğurt verdim çok sevdi 5 aylıkken 1 kere denedim yine sevdi yemeye açıktı yani. 6 aylık olunca tamamen başladım.. Normalde 6 aylık olunca başlayın deniyor ama bebek iştahlı ise 4 aydan yavaş yavaş azar azar vermek sonrası için kolaylık ve kurtarıcı olur bence. Geç başlayınca yemiyor sevmiyor erkenden başlayınca ilerisi için daha kolay oluyor. 
tarafından
Benim kizimda iştahlı  daha 4 aylik 120 cc mama veriyorum doymuyo bazen 120 daha veriyorum yine agliyor istiyor. Ben arrik emziriyorum. Sanki biraz yogurt versem rahatlicak gibi
tarafından
Vermeyin çocuğun mide yapısını bozuyor Muş ilerde kabızlık mide spazmı gibi şeylere yol aciyormus doktora danışmadan su daha vermeyin altı aya kadar
(48,591 puan) tarafından
erken veya gec baslamayla alakasi yok bunun. benim kizimda kaşığı havada kapiyodu sonra damak tadi oturdu heralde şimdi kasik agzina yaklasinca.kokusundan taniyo acmiyo agzini acmis hulunursada geri cikariyo.
-Reklam-
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Bence 1 ay daha bekle sen hazır sanıyorsundur  ma bağırsakları henüz hazır değil başka bi gıdaya mama bile kakanin formunu değiştiriyor ki ek gıda dan bahsediyoruz 1 ay daha beklemeni tavsiye ederim 
(3,036 puan) tarafından
Kız zaten ömur boyu yemek yiyecek bırak 1 2 ay daha süt içsin :D acele etme kuzum 5 aylıkken yumuşak geçişlerle tadım yaptır kilosu iyise tabi
(48,591 puan) tarafından
doktor bekle dediyse neden ona guvenmiyosun burda her kafadan ses çıkar biri verme der biri ben verdim bisey olmadi der doktorunu dinle canim
(3,036 puan) tarafından
Yani ikbal abla haklı başkasının çocuğuna bisey olmaz ama senin çocuğun kabız olur veya ishal olur bilemezsin
tarafından
Guveniyorum canim neden guvenmeyyim burdakilerin de fikrini almak istedim
(48,591 puan) tarafından
oo ssn burayi baz alirsan cocugun ya obez olur ya zayif kalir ☺️☺️☺️ benimkinin reflusu var diye ben hersey veremedim bebegini en iyi sen tanirsin ama dört ayda erken gelişiminiyiyse sütun yetiyosa hic acele etme
0 oy
(2,664 puan) tarafından
Ben yiyebilcegi herseyi verdim  bes ayimiz bitiyor  şükür  hicbisey  olmadi 
tarafından
Neler verdin canim mesela  3 gun kurali yaptin mi.
(2,664 puan) tarafından
Bazen yaptim  bazen yapmadim  ilk yogurt  verdim  baya erkendi çünkü  sonra hicbisey vermedim sonra bida sebze tattırdım gene bekledim  tarhana corbasi filanda yaptim azar azar yedirdim  ama doyumluk degil  tadımlık
0 oy
(48,591 puan) tarafından
bekle canim erken daha acele etme
tarafından
Yaa heves ediyorum iste sanki ne varsa yani :) bekliyim dogru diyosunuz
(48,591 puan) tarafından
acele etme kiz zor oluyo ek gida ne versem ne yedirsem.derdi basliyo birak tek emzir en rahat zamanin
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Canim ben tattirdim suan 8 aylikolucak herseyi yer sukur 
tarafından
Nasil tattirdin canim ilk ne verdin
(1,297 puan) tarafından
Ilk yogurt verdim verdim canim
0 oy
tarafından
Anne sütü alıyormuş bir ay daha bekle bence benimki mama yiyordu 5 buçuk ayda başladık tadimlara ömrü boyunca zaten yemek yiyecek 
tarafından
Doktor kilosu iyi 5. Ayda baslariz dedi ama heves ettim iste :) bekliyim dogru
tarafından
Benim kilo alımıda azdı canım 1 ay neki hemen geçer yeterli sağlıklı olsun
0 oy
(954 puan) tarafından
Bebeğini takip et siz yemek yerken ağzınıza bakıyorsa istiyorsa bi çay kaşığı kadar tadımlık verebilirsin ben yoğurt meyve çorba suyundan tattiriyordum şuan 13 aylık ne versen yer
tarafından
Evet elimize bakıyor agzini aciyor ondan dedim.her sofrafa agliyor illa emicek yoksa agzimiza bakiuor ama refleks olarak demek ki. En iyisi 5. Ayi beklemek
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Birer çay kaşığı tattırabilirsin canım. Ben tattırmıştım bir sorun olmadı çok şükür. Cumartesi 1 yaşına girecek. Hatta 5.ayda ishal olmuştu doktor yoğurt verebilirsin birkaç kaşık ishale birebir demişti
tarafından
Bende oyle dusunmustum ama herkes verme diyince tereddut ettim :(
(3,136 puan) tarafından
Ya tabi herkesin kendi düşüncesi ve kendi deneyimi ben denedim çok şükür sorun yaşamadım. Bir çay kaşığından birşey olmaz bence
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Dahq cok cok erkem 5bucuk olunca basla 
0 oy
(52 puan) tarafından
Biz de 24 de girecez canım ben veriyorum sebzelerle başladım sadece anne sütü alıyor doktorum başla dedi içine zeytinyağı da koyuyorum yoğurtunu da ona özel yapıyorum daha kendine geldi diyebilirim
tarafından
Aaa sen daha 4e girmeden mi basladin baya erken başlamışsın. Doktor neden basla dedi kilo alimimi azdi
(52 puan) tarafından
Anne sütü almak istemiyor canım birde biz doğduğundan beri bismillah deriz tatdırıyorum işaret parmağımla ekmeği bile hani yiyecek şekilde değil tabiki bilsin diye
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Çok erken 5 buçuk ya basla

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 725 göst.
2 Mart 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.
27 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zehra yasin art (563 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 155 göst.
+1 oy
9 cevap 188 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu

378,705 soru

11,335,644 cevap

34,798 kullanıcı

...