0 oy
679 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (723 puan) tarafından
Normal dogum yapıp çok acı şancı çekmedim kolaydı diyen var mi aranızda :)

46 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ben 28 saat sanci çektim :'(

(723 puan) tarafından
Çok mu şiddetli oluyo
tarafından
Cevapsız:/
(673 puan) tarafından
30 çektim. Sonra sezeryan Ile çekip cikardik yavrumu :)
tarafından
Çektiğin sancıya değseymis keşke:/
-Reklam-
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Dopumun her türlüsü zor ama bir o kadar şahane bi duygu. Bende rahüm ağzı yetmezliği var o nedenşe doğumumum sadece suni sancı kısmı acılıydı o da zaten doğumu da katsan 30 dk falan sürdü ama işte bendeki rahatsızlıktan ötürü kısaydı sadece 
(6,681 puan) tarafından
Amin canim insallah❤
Senin eski isminde boylemiydi?
(1,331 puan) tarafından
Değiştirdim mi hatırlamıyorum canım ama genelde ya gergin dir ya gerginos :))  neden sordun
(6,681 puan) tarafından
Profiline baktim uzun suredir burdasin ama ismini hatirlayamadim)
(1,331 puan) tarafından
Pek yorum yapmadım canım ya gizli sessiz takipçilerdendim :)) şimdilerde basladm böyle yazmaya sıkıntıdan :))
(6,681 puan) tarafından
Bende uzun zamandir burdayim ama her posta cevap yazmam
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Ben ben ben 1 saat sancı cektm
(723 puan) tarafından
Bi saat sonra mı oldu bebek
(2,350 puan) tarafından
Evet canım çok kolaydı suni sanci aldım ben altı saat boyunca hiç sancım olmadı bir saat sancım oldu oda ara ara gelip gitti suyum geldi ıkınma gelince çatala aldılar 4 bilemedin beş kez ikindm digdu
(723 puan) tarafından
Suni sancı iyi mi peki ne için oluyor hemen doğması için mi veriyolar
(2,350 puan) tarafından
Benim 4 cm acilmam vardı ama sancı yoktu o yüzden verdiler suni sanciyi genelde sancısı olmayanlara veriyorlar bana hep suni sancı kötü dediler çok kolaydı benimki
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Ilk gebelikte 3 gün sanci cektm.ustne suni sanci verildi ateşim 40 geçti çatı darlığı cıktı sezeryna alindm 2ci gebelikte 1 hafta cektm sanci 35te doğdu sezerynla 3cusundede1gun cektm sanci dikslerimin patlma riski vardi yine sezeryn oldum 2saat yoğun bakimda kaldım 32 haftalık doğdu kizm 2kilo 120gr 27gun kuvezde kaldı 
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Kardeşim kuzenim çok şiddetli sancı çekmeden doğurmuş lar  beni soracak olursan hiç sorma ;) 
0 oy
(390 puan) tarafından
Ilk dogumum 11 saat surdu catimda dardi. Ikinci dogumum sancisiz 4 sancim aciklikla hastaneye yattim suni sanci aldim ozel hastane oldugu icin ilac verdi acikligim cabuk gerceklesti 2 3 saat de dogurdum
(699 puan) tarafından
Cnm herlade ilaç dediğin epidural
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Bence kafan bunları takma cnm kimseyede sorma kendin yaşayarak ogren şimdi kolay doğumda var merak etme her doktor yaparmi bilmiyorum ama devlet Hastanesi'nde benim doktorum yapıyordu korkuyorsan prenses doğum yapmani tavsiye ederim 
(1,219 puan) tarafından
Belden aşağı uyusturuyorlar doğum sancın başlayınca daha az hissediyorsun sanciyi sana kalmış seçim ozellerdede yapıyorlar bı araştır doğuma yakın doktoruna falanda sor kimseye bişey sorma özllikle sancı konusunda bu sadece seni korkutur çünkü kiminin uzun sürüyor kiminin kısa kimi hiç sancısız doğuruyor boşuna kafanı karıştırma ben öyle yaptım kimseye sormadım sancı gelene kadar
(673 puan) tarafından
Prenses icin 4 santim acillik gerek demislerdi bana, dogru mu
(1,219 puan) tarafından
O ne alaka zaten doğum sancın kesinleşince hemen iğneyi vuruyorlar zaten doğum başlayınca okadar açılıyor buna doktorun karar verir herkeze diyorum bı doktorunuzla konuşun bu konuyu korkunuz varsa ona söyleyin
(673 puan) tarafından
Ben sancidan öldüm, özeldi bi de. 4 santim olmali Dedi. Bi bucuk gun bi bucuk santim Ile durdum. Yapmadilar. Sezeryan a zor ikna ettim bi de
(1,219 puan) tarafından
Valla cnm ben doğum sancisiyla gittim iki santimdi onunla yatirildim sonra serum takildi nst bağlandı sancım geçti nerdeyse hiç yoktu yatirildigim gece sabah doğru suyum geldi yine yancim çöktü sabah hatta kahvaltı yaptım yine sancım yoktu akşama dediler doğum bir anda sabah 9 da sancım başladı 4 santim dediler ben. Dedim kendim dogurucam diye doktora bişey istemedim ama başka hastası benim yaptığım gün dedi eğer ben olursam doğumunda gece nöbet cisi kesin yaparız merak etme demişti sen doğumdan önce dedindim ben böyle istiyorum diye senin demen lazimdi yani sen nasıl istersen öyle oluyo
0 oy
tarafından
Doğurmak kolay bir kaç dakika sürüyor sancı ölüm gibi ya 21 saat sancı çektim suni sancı verdiler 
0 oy
(485 puan) tarafından
20 saat sancı çektim sonrasında sezeryan oldum bebeğimin boynuna kordon dolanmışti kakasını yapmıştı 

adet sancısınin şiddetli halini düşün uyutmuyo seni giridiginde hiç hareket etmek istemiyosun ama geciyo ya 8 ay oldu bak unutuyorsun yaşadıklarını öyle düşün sonunda sana hayatının en kıymetlisi geliyo❤️
0 oy
tarafından
Ben varım     :)
0 oy
(971 puan) tarafından
Ben 18 saat sanci cektim 1 saat zor dogurdum artik öldum öldüm dirildim yani ama Kuzenimin hiç sancısı yoktu suyu evde geldi oyle anladi dogumun başladığını hastaneye gittiler suni sanciyla doğum yaptı yarim saat faln sürdü 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ben bı 5 6 saat çektim sadece son 2 saat falan siddetliydi. Ama sonrası ne agriii ne sızı.
0 oy
(15,709 puan) tarafından
Suni aldım 5 6 saat ama zordu anam ağladı 
0 oy
(814 puan) tarafından
13 saat sanci cektim ama yine normal yapicam cnm korkmuyorum
0 oy
tarafından
İkinci doğumum kolay oldu acı çoktu ama beyinden sakindim çünkü cümbür cemaat yoktu yanımda 
0 oy
(868 puan) tarafından
Birinci bebeğim de 15 saat ikincide 7 saat üçüncüde 9 saat cnm sanci xektim
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Aci çekiyorsun sonuçta canından can çıkıyor ama Allah o an insana yardim ediyor gerçekten Rabbim kimseyi o dar kapıda bırakmasin inşallah ben 5 6 saat siddetli sanci cektim sonnda doğum yaptm 
0 oy
(119,334 puan) tarafından
Tam 5 saat surdu cok kolaydi imkanin varsa epiduralle normal dogum yap agri sanci yok denecek madar az
0 oy
tarafından
Doğum kolay olurmu kız kimisinin ki yavaş kimisininki hızlı ilerler ama elbette aci verici
0 oy
(11 puan) tarafından

Aşırı sancı çekilmiyor ki . Suyum geldi diye mecbur yatış yapıldı 5 te yattim saat 9 dan sonra Sancılarım başladı öncesinde çok hafifti. 

Sancılar 2 3 saat sürüyor ama gelip gidiyor sürekli olmuyor ki . Allahın koyduğu düzende devam ettiği müddetçe sıkıntı olmaz adet olan kişilere yabancı olan sancılar değil . Ben çok tatlı canlıymdr ben yaptysam herkes yapabilir bence :) babam doğum sonrası kızım kızma ama ben sana hiç güvenmiyodum dedi :)  

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 131 göst.
25 Ağustos 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Dilek00 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 167 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 79 göst.
2 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 220 göst.
13 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,003 soru

11,374,910 cevap

34,858 kullanıcı

...