0 oy
217 göst.
Diğer kategorisinde (2,479 puan) tarafından
Oğlum 14 aylık çok yaramaz sürekli yapmaması gereken şeyler yapıyor sorum şu çocuğumu yanlış bişey yaptığında Nası yönlendirebilirim bazen dayanamayıp bağırıyorum sonra çok pişman oluyorum bu şekilde alışsın istemiyorum hayırdan anlamıyor hala netten baktım ama pek bişey bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ya tam olarak hatırlamıyorum ama onun bazı kuralları vardı önce görmezden gelme sonra uyarma en son ceza gibi. Gelişim psikolojisi dersinde görmüştük bu konuları baya geçti üzerinden. Netten araştır bı 
-Reklam-
0 oy
(707 puan) tarafından
14 aylık henüz çocuk değil bebek benim gözümde.Ona istediğin kadar anlat anlamaz.Tabiki kural olacak ama senin her dediğini yapmasını bekleme.Henuz daha çok erken.Bagirman fayda ediyormu etmez.Cocuga çok bagirmayin arsız olur derler bağırma.
(2,479 puan) tarafından
Ben asla bağırma taraftarı değilim zaten o yüzden çözüm yolu bulmayı çok istiyorum çünkü biliyorum nasıl alışırsa öyle gider
0 oy
tarafından
Tanıyor annesi olumsuz tepki şuan cazip geliyor koşma peşinden can yakıcı kirilcak birşey değilse sabret 5 dk ile 8 dakka gözlemle kizmadan dikkatini başka birşeye çevir kızmak la anca ağlamayı öğreniyor kuzum maalesef sabret ❤️❤️
(2,479 puan) tarafından
Canım benimki tehlikeli şeyler yapıyor bardakla oynamak istiyor tencerelerimi kaşıklarımı çıkarıp vuruyor, sandalyeye çıkıyor hopluyor ve kendini sallandırıyor, televizyonun kablosu aşağıda onu çelmek için çok savaş veriyor, yemek yenirken saldırıyor çok kötü eşimde bende zabtedemiyoruz vs. Buna benzer şeyler apartmanda oturuyorum müstakil de değil yazık insanlar rahatsız oluyor bizim yüzümüzden
0 oy
(3,836 puan) tarafından
hayir ya da yapma deme. mesela elindeki birseyi yere mi atıyor onu yere attığında oyuncağın kırılır o zaman nasil oynayacaksın bu doğru bi davranış değil gibi bi yaklaşım içinde bulun. bol bol konuş. ve elinden geldiğince sakin ol. ben yemek yedirirken gercekten cok geriliyordum artık onda bile sakinim. insan neyi secerse ona göre yönelir. ilerde çevresine uyum sağlaması ve söz dinlemesi açısından da yanlışın yanlış olduğunu bilmesi gerekir. ama doğru bi şekilde öğrenmeli. 
(2,479 puan) tarafından
Hayır yapma da diyorum senin dediğin gibi de konuşuyorum genelde yanlış bişey yaptığı zaman onu ordan uzaklaştırmaya çalışıyorum ama devam ediyor aynı şeylere yürümeye başladığımdan beri böyle aslında dışarı sabah vr akşamları yarımşar saat çıkarabilsem belki daha normale dönecek ama hem hava çok soğuk hem bende hamileyim yola çıkıyor geri dönmek asla istemiyor parka filan ilgisi yok kucağıma alıp eve kadar çıkarmakta zor oluyor ağır bir çocuk
(3,836 puan) tarafından
işte sadece hayir demek yerine ya da yapma demek yerine uzun uzun konuşarak dikkatini dagit kizim da ilk basta uyum sağlayamadı sıkılıyordu hala da arada sıkılıyor. sen sabırlı davranırsan olur tvden ya da telefondan koparmak zor gerçekten. kapatmadan önce biraz sonra kapatacağım diye soyle bi kaç kere öyle kapat. bende hala arada yemek yerken aciyorum bir şeyler telefondan. onun haricinde birsey açıp izlemem aşağıya indiğimde kayinvalidemde TV açıksa orda görüp izlerse izler. onu da kapatmaya çalışıyorum bakmasa da. bu kurallara herkesin uyması lazım evde. sen tek başına yapamazsın yani bütün gün TV acmayip esin eve gelince açıp izlerse oglunla birlikte bi anlamı yok senin uğraştığının. o yüzden ben elimden geldiğince kayinvalideme bile inmek istemiyorum ya da eşime kızıyorum çocuk varken telefonla oynama görmesin elinde diye. sen hamileymissin isin cok daha zor. bende hiç dışarı çıkaramıyorum cok soğuk hemen bi halsizlesiyor akşamına. çarpıyor oturduğumuz yer açıklık Allah ne verdiyse esiyor. park sever kizim herhalde küçücüktü bi kere götürmüştük bi daha bu pandemi derken çıkarmadım içime sinmedi açıkçası hijyen açısından sürekli elleri agzinda cunku.
0 oy
tarafından
18 aylık hayır yapma kırılır yada sıcak sana zarar verir gibi şeyler söylerim ağzımdan çıkan her kelimeyi söyler ama uyglamaz yapma dediğim şeyleri gözlerimjn içine bakarak gülerek yapıyor hiç bjr çözüm yok 
(2,479 puan) tarafından
Evet canım Buda öyle bağırmak istemiyorum ama gerçekten çok çileden çıkarıyor 19 haftalık hamileyim de çok zor oluyor
0 oy
(305 puan) tarafından
Yaramazlık yapacağı zaman ilgisini dağıt başka biseye yönlendir canim  zamanla kötü huylarindan vazgeçer ben öyle yapıyorum 
(2,479 puan) tarafından
İlgisi sadece telefonla dağılıyor canım
(305 puan) tarafından
Kalem kitap verebilirsin eline canim senin gözetimin altında tabi
(2,479 puan) tarafından
bak o olabilir defterim var aslında onu verebilirim karalasın diye altına da sofra gibi bişey sersem halım da pis olmaz
0 oy
(78 puan) tarafından
Benimkide 14 aylik istedigi bisey olmayinca direk yere atiyo hic mudahale etmiyorum o arada hadi ben saklaniyorum diyorum direk birakiyo aglamayi yada biyeri karistirmak isterse direk bultak koyuyorum onune onla ilgileniyo Yemek yaparken de onune tencere plastik tabak kase kasik koyuyorum oyle ilgileniyo oynuyo yoksa surekli kucak istiyo sabirli olun bu gunleride ozluycez bi zaman sonra:)

İlgili bir soru bulunamadı

397,243 soru

11,881,139 cevap

35,998 kullanıcı

...