0 oy
295 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Kizlar hayirli aksamlar.

Aldiginiz inek sutlerini kaynadikdan sonra hemen kapatirmisiniz yoksa bi 5 dk kaynatirmisiniz?
Biliyonuz ben koydeyim saolsunlar sutu de getirirler hep. Kimisi bana kaynasin hemen kapat diyor kimiside 10 dk falan kaynat diyir

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Kuzum biliyosun bende senin gibi imam eşiyim ve bende senin gibi köydeyim ve banada arada bir süt getirirler sağolsunlar :)  tencereye doldururum sonra içine tahta kepçemi koyarım kaynayana kadar gider gelir o kepçeyle sütü havalandırırım ( öyle yapınca yoğurt sert olur uslanmaz diyorlar ama bana yoğurdum mayalı geliyor ben yoğurt yapmıyorum ) süt iyice kaynayana kadar beklerim fokur fokur olup yapmaya yakın fosss diye kabarınca altını kusarım sonra tekrar kaynasın diye orta ateşe açarım altını yine fokur fokur iyice kaynar bu işlemi 2- 3 defa yaparım sonra altını kapatırım soğumaya yakın üzerindeki kaymak çok oluyorsa tabağa biriktirir im kaymak oldukça alırım yeni kaymak birikir = süt yağlı ise oluyor böyle . En son  soğuyunca süzgeçten geçire geçire şişelere  doldururum buzluğa koyarım kaymağı da kuymak yaparım :)))  yağlı süt anca yazın oluyor o zaman çok kaymak tutuyor ve kuymak yapıyorum kışın o kadar çok kaymak tutmuyor  ama sütler maşallah çok lezzetli. Rabbim hepsinden razı olsun 

tarafından
Aynenn kuzum ya. Bana da cok gelir saolsunlar. Yogurdu ben hic yapmam hep hazir geliyor yani yapip yolluyorlar bana bu oglum icin ya. Sutu bitti almayi unutmus esim bende getursinler dedim artik 1 kilo istedim 5 kilo gelmis yine :)
tarafından
Bana da yoğurdu mayalayanlar var hamd olsun :). Aynen süt isteyince koca bidonla geliyor :D Rabbim bereket versin
tarafından
Amin kuzum ins:)*
-Reklam-
+1 oy
(866 puan) tarafından
Canm ben daha dün yaptim ıstanbuldayom 2 3 dk kaynadı kapattım. Çok kaynatınca içindeki yararlı mikroplar da ölüyormuş. Porselen tencerde mayaladım. Peteğin yanina da koydum. Taş gibi diyemem ama katıydı yani satın alma gibi  hem yoğurdun biraz suyu olur .
0 oy
tarafından
Canis ben kaynatiyorumda kaynatiyorum orta kisik derecesinde 
tarafından
Hadi ya o kadarmi :D
tarafından
Aynen bende öyle biliyom
0 oy
tarafından

Cnm ben kısık ateşte 5 10 dkk kaynatıyorum. Yoğurt daha katı oluyor

tarafından
Yogurtla kaynatmanin alakasi varmidir ki :)
tarafından
Var cnm 10. Dkk Kadar kaynatinca. İçinde su buharlaşıyor   sulu olmuyor yoğurt
tarafından
Anladim canim saolasin
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Kısık ateste ben kaynatiorum 10 dk kadar 
tarafından
Anladim canim
(1,808 puan) tarafından
Yogurt yapacagin zaman iyi kaynatirsan daha sert olur canim
tarafından
Bunu ilk kez duydum muhakkak oyoe yapacagim saol balim
0 oy
(94 puan) tarafından
15 dk kaynatılması lazım diye biliyorum hepte öyle yaparim
tarafından
Anladim canim tamamm saolasin :)
0 oy
(152 puan) tarafından
25 30 dk kaynatiyorum hem yoğurdu güzel oluyor hem de iyi kaynamayan sütten hastalık geçebiliyor
0 oy
tarafından
Kısık ateşte 10 dk falan kaunatırım bazısı su katıyor içine sahtekarlık diz boyu su varsa buharlaşsın diye kaynatıyorum 
tarafından
Su mu? Yuh ya ne pis insanlar...
Ilk kez duydum. Biz de olmasi imkansiz kuzum koy zaten hep inek dolu kimden istesem helen getirirler
tarafından
Valla İstanbul da yaşıyorum sütçüden alıyordum ama yine de su koyuyor bazıları yani artık almıyorum zaten korona var ne olur ne olmaz
tarafından
Hee anladim canim ne dicen iste.
Bizim koye bugun saglikcilar gelip 80 ustunu hep asiladi bakalim neler olcak
tarafından
Haberde de gördüm canım evlerde yapıyorlarmış 80 üstüne inşallah biter bu virüs bir an önce bu aşı şifa olur umarm
tarafından
InsAllah ya insAllah
0 oy
(2,252 puan) tarafından
15 20 dakika kaynatıyorum canım ben 
tarafından
Tamam canim saolasin
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Fokurdamaya basladiktan snra 15 dakka boyunca kepceyle kopurte kopurte kaynatiorum kavanozlara dolduruorum mayalanma isisina gelince mayaliorum gayet guzel oluor kizim su 3aydr yapiorum yoksa omrum boyjnxa hic yogurt yapmamistim ama cok.sukur hepsi guzel oluor
tarafından
Anladim canim afiyet olsun saolasin
0 oy
(12,513 puan) tarafından
10 15 dk kaynatıyorum 
tarafından
Bende 10 dk anca valla
0 oy
(44,758 puan) tarafından
20 dk kaynatirim iyce mikrobu kırılsın diye
tarafından
Valla 10 dk jaynattim kapadim
(44,758 puan) tarafından
10 dk az canım mikrobu kırılmaz
tarafından
Kiz ne bilem simdi kaymak tuttu ben hep oyle yapiyorum ama

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 139 göst.
15 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
+1 oy
39 cevap 601 göst.
31 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 71 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (979 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 440 göst.
28 Haziran 2023 Aile kategorisinde Yasem1234 (152 puan) tarafından soruldu

381,378 soru

11,417,801 cevap

34,971 kullanıcı

...