0 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde (76 puan) tarafından
Kızlar esıme Mart ayında bor mıktar faız yatıcak 3 senede bır oluyormus maas kartı zanırım esım yardıma ıhtıyscı olan bor kac kızı var onlara verrırız dedı ama bızımde dururmumuz cokda uyu degıl 3 bankaya borc oduyoruz 6 aylık kızımda var sukurler olsun bı sekılde gecınıyoruz ama bende dedım borcumuzu kapatalım esım olmaz günah dıyor acıkxası bu durum canım sıkıldı cok hoca dınledık ıkıye bolunmus kımı duyor dururmunuz yoksa kullanmakta sakınca yok dıyr sız olsanız ne yapardınız 

20 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Faizden hayır gelmez. Elden çıkarın o parayı. 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Nasil faiz parasi yatiyor ben onu anlamadim ki. Faiz her turlu haramda maastan faiz nasil yatiyor orayi idrak edemedim 
(806 puan) tarafından
Ya kusura bakma canım ya valla hiç anlaşılmadi bir an. Ama maaş kartı promosyonu faiz değil ki kendi emeğine gelen bişey yani bu ne saçmalık. Bide sen darlık sıkıntı çekerken başkasına niye verecekmiş o daha da saçma... Şimdi anladım ve saçma buldum düşüncesini kusura bakma canım ama öyle
(76 puan) tarafından
Bende diyorum ama anlamıyor işte ne yapacam bılmıyorum
tarafından
Promosyon faizmi ? Ben esime sorayim bir.
tarafından
Esimde aynisini diyor.
Kimi hocalar faiz kimi degik diyor. Neye gore fetva verilcek dedim fetva hatti en dogrusunu soyler diyor. Siz orayi arayin bence yarin
(76 puan) tarafından
Tamam canım cok sagol
0 oy
tarafından
E devletten diyanete sor başlığı var en iyisi oraya sor onlar daha iyi bilir
0 oy
tarafından
Maaş kartı değişikliği mi olucak bizimde şubat ayında yatıyor ben eve değil banka faiz borcuna yaptırıcam ondan önce konuştuğumuzdada bir tanıdığınızı mezarını yaptırıcaktık o paraya yaptırıldığı için ya abisinin durumu yok yada bankanın anaparasına değil faizine vericem 
(76 puan) tarafından
Evet maas kartı degısıklıgı canım okadarını bılıyorum anlamıyrum bu kart işlerınden
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Faizi alıp başkasına vermekte günah. Yanı her türlü günaha giriyorsunuz bari borcunuzu ödeyin 
(76 puan) tarafından
Bende esıme dedim kredı cektık onun borcunu odeyelım ama yok diyor sukurler olsun her dedııgmı yapıyor eksııvm yok ama borcumu kapatmal ıstıyorum
(5,406 puan) tarafından
Kredi çektiyseniz o da faiz o da günah. Mecburen alıyoruz onu kapatın bence. Öyle çok mu yatıyor
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Faiz her türlü haram 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Başkasına da faiz yedirmiş olmayacakmisiniz ? Yani dini olarak bi bilgim yok bu konuda  ama öyle olmaz mı 
(76 puan) tarafından
Günah devılmıs canım aıleden de kımseye verılmıyomus zaten durumu olmayan veelmesı gerekmıs
(3,036 puan) tarafından
Öyleyse bilemem kuzum
0 oy
tarafından
Ben olsam durumum yoksa kullanırdım faizi yapan banka sonuçta nane;)
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bazıları borcunuz varsa kullanabilirsiniz diyo banka borcu falan bazıları da mümkün mertebe yakın akrabaya bile vermeyin uzak çok yoksullara verin diyo artık hangisini almak istiyosaniz canım 
0 oy
tarafından
Canım faizle oduyecegine ömrünün sonuna kadar borçlu kal ahiretini yakma faiz apaçık haram haram haram yapabiliyorsaniz o para hiç elinizde geçmesin faizle yapılan hayr hayr sayılmaz bir hafız olarak söylüyorum
(76 puan) tarafından
Peki ne yapqbılırız bu pqrayı
tarafından
Eğer itiraz edebilme hakkınız varsa yatmasin o para hesabınıza eve girişi bile bereketsizlik huzursuzluk
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Banka promosyonu nu mu diyorsun canım o faiz değil ki sizin hak ettiğiniz bir para bize her sene yatar hiç öyle bir faiz olgusuna kapılmadık 
(76 puan) tarafından
Esımın dedıgını diyorum 3 senede bır maas kartımıza yatıyor dedı bu para
(3,823 puan) tarafından
Banka promosyonu o her sene yatar çalıştığı kurum bankayla anlaşırken bankalar böyle bir söz verir senelik belli bir miktar promosyon yatırılır bu faiz değil ki
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Canım faiz giren evde bereket olmuyo huzur olmuyo ve çokta günah evine bile sokma  
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Biz o parayı kullanmıyoruz canım. Marketlerden yardım kartları alıp ihtiyac sahiplerine veriyoruz. Ama şöyle de bisey var bizim o paraya ihtiyacımız yok yani borcumuz felan yok öyle acil olan. Acil ödenecek borcumuz olsa mecbur kullanırız 
0 oy
tarafından
Asla caiz değil. Benim esim de imam onlara da banka promosyonu yattı  biz aldığımız gibi kuran kursunun tuvalet yapımına verdik. Anca o şeylere verebilirsiniz. Şeytan sizi borcun var diyerek kandırmasın dünyanın sıkıntısı çekilir ama ahiret ebedi canim 
(76 puan) tarafından
Esımı dınlıcem ozaman dokınmıcam paraya
tarafından
Dokunma canim haramı ateş temizler boşver
0 oy
(874 puan) tarafından
Faizin her türlüsü haram siz helalinden borcunuzu ödersiniz ama haram karışırsa bir şekilde çıkar huzursuzluk olarak maddi olarak Allah'ın sevmediği bir şey şirk kosmakla eş değer hocalarin ikiye ayrılmaya hakkı yok çünkü ne demiş peygamberimiz faizin en küçük günahı evlat ile annenin zina etmesiyle aynı büyüklükte 
0 oy
tarafından
Faizden ne kadar uzak durursanız o kadar iyi canm herşey ayetlerde açıklanmış faizin her türlüsü haram
0 oy
tarafından
Faiz diyince aklıma ilk haram geldi  canim... Hayır gelmez o paradan... Bir gelir 5 çıkar....
0 oy
tarafından
Faiz haramdır ne mutlu sana ki bunun bilincinde olan bir eşin var
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Faiz haram canim. Net bir sekilde. Ihtiyaci olan birine versende elden cikrmak icin bundan sevap belmeyeceksin. Esin hakli yani.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 97 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nazzooo (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
21 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sukran Serkan (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 460 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde Laplusbelle (2,479 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 102 göst.

381,233 soru

11,413,290 cevap

34,958 kullanıcı

...