0 oy
366 göst.
Diğer kategorisinde (220 puan) tarafından
Esim kızımız 15 aylık ikinci çocuk istiyor.ben sezeryanla doğum yaptım zorunlu sezeryan oldum.daha üç dört aydır rahatım rahat derken ben hemen ayağa kalktım şükür ama ağır birşey yapsam ususem belim agrirdi.gecti onlar şükür.tamam kızım uslu bir bebek.ama ben onun bebekligine daha doyamadım ki.onla ilgilenmek biraz onla rahat rahat olmak istiyorum.esimin ailesi demiş ikinciniz olsun biz yardım ederiz altlı ustluyuz ama pek aram yok.zaten kimseye güvenip çocuk yapamam.kafa olarak hazır değilim. Esim bana esssek gibi ben istesem yaparsın yoksa kapı orda dedi sinirli bir anında.bidaha bu konuda böyle birşey dese ara babamı gelsin beni alsın diyeceğim.ne demek bir kadına zorla çocuk yaptırmak.cocuk yapmıyor diye kapıyı göstermek.bide esim bana hiç yardımcı olmadı ilk bebegimde aksina köstek oldu.hem maddi sıkıntılar var herkes aklına birşey sokuyor

19 Cevaplar

0 oy
(439 puan) tarafından
Allahım ya o ne demekmiş öyle çocuk tek onun isteğiyle olacak bişey değil maddi sıkıntı var ve çocuk istiyor garip
(319 puan) tarafından
Eşim de ayni
(439 puan) tarafından
Ay ne saçma ya seninle sadece çocuk için mi evlenmiş allah akıl fikir versin ne diyim canım
(220 puan) tarafından
Kendi bilir :)
(319 puan) tarafından
Valla bazı eşler malesef ki oyle
(439 puan) tarafından
Şaşırdım valla asla gelemem öyle şeye
-Reklam-
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Bosver sen bildigin yoldan şaşma yapmak mesele değil ona guzl bi yasanti sunamadiktan sonra kaynana soyle bitane o dogursun
(220 puan) tarafından
Aynen öyle hem hazır değilim bidaha anne olmaya ben.
0 oy
tarafından
Beyin yok kocanda en başta onu anladim sakın  yapma  olan kadına oluyor bakarizmis ailesi bakmaz iki küçük  cocukla kalırsın  ortada
(220 puan) tarafından
Bakmasınlar zaten ben kimseye güvenerek çocuk yapamam.ikincim oldu diye kizimida aşağı gönderip devrilip yatamam.ikisine yetecek kafam olacak benim.suan ben hazır değilim.maddi olarakta hazır değiliz arada şaşırıyor iste
0 oy
tarafından
Essek gibi ben istersem yaparsin ne demek ya esin nasil tek basina karar alabiliyo terbiyesizlik etmis resmen
(220 puan) tarafından
Sinirliyken ne dedini pek bilmez özür diledi ama.bidaha ben kabul eder miyim hayır arasın babamı yada abimi kardeşin bana çocuk yapmıyor desin .ne hali varsa görsün napayım.ben iyi anne olamadiktan sonra çocuk yapmisim ne yarar şuan ben hazır değilim
tarafından
Bazi seyler sinirliyken de olsa soylenmez yani bakacak olan sensin kendini ne zmaan hazir hissedersen o zaman yapin
(220 puan) tarafından
Oyle yapacağım canım zaten insallah
0 oy
(5,949 puan) tarafından
O adamın neyine çocuk  birincisini  bile  haketmiyormus  canım  k.b ama eşin  çok  pislik biriymiş 
(220 puan) tarafından
Ona çok kolay geliyor.ablasinin çocukları boy boy.o yapıyorda sen niye yapmıyorsun diyor.o bakıyorsa bakarsinlar falan.ama ben psikolojik olarak hazır değilim.o kadar büyük bir görevli anne olmak
(5,949 puan) tarafından
Canım sen istemezsen  zorla  olacak  birsey  değil  bu sen tasican sen bakican  birde  eşin  hiç  yardımcı  değilmiş  buna  karışma  hakkı  yok  zorlama hakkı da yok ilk önce  bu bebis buyusunde  sen hazır hissedince  olur
(220 puan) tarafından
İnşallah canim benim
0 oy
(319 puan) tarafından
Ay benimde eşim öyle ikinciye hamileyim kazayla oldu ve sezeryan . 9 aylik oğlum var daha çok küçük bebegim . Eşime diyorum bu çocukta olsun 10 yıl sonra bitane daha olsun yeter diyorum bana etmediğini bırakmıyor çıldırıyor.  Sanki derdi çeken onlar mi . Hadi çocukla ilgilense tamam diyecem ama oda yok . Senin 15 aylıkmis yine iyi  
(220 puan) tarafından
Spiral var bende canim.ilerde nasipse olsun bende isterim ama psikolojik olarak hazır değilim kızım daha küçük aklına sokuyorlar çocuk çocuk diye.ben istemiyorum şuan.beni zorlamaya devam ederse de kendi bilir gerçekten.cocuk yapmıyorum diye kapıya koyuyorsa bana eyvallah demek düşer
(319 puan) tarafından
Valla bende 5 yıl düşünmüyordum ama kazayla oldu benim . Ertesi gün hapi bile kullandım nasip.  Ama eşim gerçekten sınır ediyor beni 5 çocuk diye tutturmuş
0 oy
(130 puan) tarafından
Gerçekten asıl eşek kocan. O nasıl bir söz ya. Üstelik senin hazır hissedip hossetmemen çok önemli gerçekten. Milletin isteği üzerine çocuk dogurmuyoruz. Annesi babası mi karar verecekmiş buna. İkinciyi doğursun demek ne demek . Ne hakla karışırlar. Gelsin yatak odanizda nasıl yapıldığını da göstersinler bı de. Sinir oldum valla
(130 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın. Bunun kararını verebilecek tek kişi sensin canım. İşte zamanında kaçtığın için belki de o arkanda kimseye yok bana muhtaç diye düşünüyor. Ama yapma ailenin arkanda olduğunu gideceğin bir kapı olduğunu göster ona. Çaresiz sanmasın seni yoksa herşeyi kendi elinde sanar.
(220 puan) tarafından
Ailem arkamda şükür.zaten öyle bir konu aileme gitse varya beni burda koymazlar
(130 puan) tarafından
Aynı şeyi söylerse de ailene şöyle mutlaka canım anlasin oda
(220 puan) tarafından
Soylicem tabi mecbur ne yapacağım.kapi orda kapı orda.bu çok kötü birşey
(130 puan) tarafından
Tabiki yaa sürekli kovmak ne demek . O kadar istiyorsan sen defol git deseydin. Yada arasaydin keşke hemen hiç ikinci demesine birakmasaydin
0 oy
(3,921 puan) tarafından
İki taraf anlasip yapmalı bence :))
(220 puan) tarafından
Doğru olan bu zaten canim
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bu lafı söyleyen adama ıkıncı cocugu yapma bence hosuna gitmeyen ters dusen her fikirde kapının onune koymakla mı tehdit edecek seni 
(220 puan) tarafından
Eşimin her zamanki hali :) bende yoruldum her birşey olur kapı orda der.birgun o kapı açılır gidilir bilmiyorum o zaman ne yapar.devam etmek istiyorsa böyle buyursun devam etsin
(1,037 puan) tarafından
Ona o lafı kullanmasını odeme lisin. Korkması gerek. Bıgun al cocugunu annene gıt gorsun kapıyı
(220 puan) tarafından
O zaten herşeyin farkında canim emin ol beni yokluyor bakalım tuzağa dusecekmiyim
0 oy
(826 puan) tarafından
Eğee yapa bilirsen gizlin hap kullan ilaç kullan. Bide otur konuş tatlı tatlı belki sinirden söylemiştir
(220 puan) tarafından
Valla canım sana birşey diyim daha dün post açtım hamgi kap kullanabilirim falan diye.ama sonra essek gibi yapacaksın kapı orda lafları aklıma geldi.yani her istedini yapmadımda kapı orada ve herşeyi geç senin dusuncene saygı duymuyor susmak bir yere kadar anlatabiliyormuyum
(826 puan) tarafından
Anlıyorum canım kötü bir durum seni anlamalı sezeryandan sonra zaten beklenmeli. Gizli yapamazmısın?? Hapı? İlaç falan dokotrunla konuş belki  bi akıl verir.
(220 puan) tarafından
Valla canım oturup eğer bu aklına devam ederse konuşacağım güzelce açıklayacağım hazır değilim istemiyorum durumumuz müsait değil diye.he derseki kapı orda derim evet o kapı orda .onun aklıyla yaşayamam hep bu hayatı benim ona saygı duyduğum gibi o da bana duyma li.duymuyorsada kendi bilecek.gizli gizli niye ugrasayim kendimi zora sokayım hapdi igneydi zaten şuan var spiralim.ben bir yıl kadar istemiyorum daha kızım 2.5 3 olsunda bende çok isterim ama evladım küçük simdi
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Bende ilk çocuğa hazır değildim benden çocuk istemiyorsan defol git dedi.. daha iki aylık evliyiz zaten olacak dedim kabul ettim kızımız oldu şimdi 18 aylık .. ikinci olsun diyor ama ailesinden baskı var erkek çocuğu istiyorlar hayırlısını diliyorum eşim polis tayin gidene kadar büyüsün diye bir kaç ay sonra yapmayı düşünüyorum
(220 puan) tarafından
Peki sen istiyor musun? Hazır mısın anne olmaya. Ben hazır değilim anne olmaya. Bunun için beni terkedecekse terlersin.umrumda olmaz.benimle çocuk yapmak için evlenmedi.ve buna iki ksii karar verir.esim beni zorluyor essek gibi yapacakmış in niye? Zorunda mıyım. Ben onu seviyorum diye yapayım hadi.degersiz olurum kendi aklıma saygım kalmaz kendi dogrum olmaz.hep onun aklına göre hayatı sürdürün.buda bana uymaz
(2,861 puan) tarafından
Sanırım bizi kuluçka makinası olarak görüyorlar :D benim kızım da uslu ikinci çocuğu kaldırabilirim diye düşünüyorum tek çocukla kalmak istemiyorum yaşım sağlığım el veriyorken olsun zaten çalışıyorum yapacağım iki çocuk :) araları yakın olursa daha iyi olur diye düşünüyorum eşim de ikinci çocuk için baskı yapmıyor çünkü olursa işi bırakırım dedim eşim parayı çok sever ayıptır söylemesi :D
0 oy
(2,264 puan) tarafından

Beyin koşarak terketmiş eşini :ermm:

(220 puan) tarafından
Beyin değil ondaki hep bencillik
0 oy
(289 puan) tarafından
BEn ikinci bebegin tedavi ile hamile  kaldim o kadar ağrım sizin oluyorki esim bebekten  vazgeçti sen den önemli değil dedi belki birdaha olmama şansı var senin esin kafayi yemiş yada dolduruşa gelmiş 
(220 puan) tarafından
Dolduruşa gelmiş aklına yer etmiş ama diyorum ya kendi bilir.kimse kimsenin diretriklerini kabul etmek zorunda degil
(289 puan) tarafından
Kesinlikle evlilik oyke bisey degil hem iki tarafın istemesi lazım kolaymı çocuk doğurmak tavukmuyuz habire pırtlatalim
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Dengesiz herif sanki o doğuracak o zorluğu çekecek te yarabbim pasif kalma asla ezdirme kendini öyle bir insandan ikinci bir çocuğu yapacaksan çok düşünmelisin

(220 puan) tarafından
Aslında öyle bir insan değilde doldurusa çok geliyor bakalım ne olacak.zorlarsa beni kendi bilir valla
0 oy
(167 puan) tarafından
O kadar kolaysa kendin doğur de
0 oy
(785 puan) tarafından

Ya pardonda sen damızlık değilsin hiç kimse seni zorlayamaz o ***** kocanda madem istediği zaman çocuk istiyor gitsin kendisine damızlık ****** alsın ay çok sinirlendim yaa:angry:

(220 puan) tarafından
Bende çok sinirliyim ona karsi
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Hey Allahım ya sizde iyi sabır var valla bu adamları sokaktan mı sahiplendiniz anlamıyorum. 
(220 puan) tarafından
Sabirda bir yere kadar ama
(3,213 puan) tarafından
Valla çok haklısın ne söylesem boş nerdem tutsan elinde kalıyor.
0 oy
(765 puan) tarafından
Benimki de tam tersi hamilelik belirtileri vardı bende eşim nasıl kiziyo bana aldıracak sin onu falan diyo ama ona da hak veriyorum bı tane var zaten evimi yeni ayırdım bir sürü borç var yeni işe girdi geçim zor  dün hastaneye gittim guatr çıktı enfeksiyon çıktı spiralim kaymış Allah'tan hamile kalmamisim ilaçları alacak paramız yoktu almadım eve geldim ama senin eşin garipmis
(220 puan) tarafından
Dolduruyorlar onu o da her denileni yapıyor bakalım sonumuz ne olacak iyi gozukmuyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 221 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
8 cevap 318 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...