0 oy
293 göst.
Diğer kategorisinde (6,053 puan) tarafından
Bosanmada ev fiziksl engelli birinin ustuneyse ve bu ev miras kaldıysa bosanmada evden hak talep edilebilir mi

8 Cevaplar

0 oy
(291 puan) tarafından
Canim ev engelli olan kişinin ustuneyse fark etmez evliyken alınıp alınmadığı önemli eşlerden birinin üzerinde ve evlilik birliği içerisinde alınması önemli ama dava açılmadan satarsa size birşey vermezler avukatım var bilgiliyim bu konuda
(2,014 puan) tarafından
Bence yanlış bilgilisiniz. Miras olan herşey, ne olursa olsun evlilikten sonra dahi alınmış olsa bile bölüşülmez, eş hak talep edemez.
(6,053 puan) tarafından
Canim miras derken ew dedemin ustuneydi amcam intehar etti ewi abime werin demis oyle werildi yani
(291 puan) tarafından
Bak canım ben miras olayını anlamadım şimdi eğerki miras olarak kalmışsa satış yapılmadiysa birşey talep edilmez eğer kişiye evlilik birliği içerisinde satış olarak geçtiyse bu ev talep edebilirsin miras olarak geçen çorap bile olsa ortak sayılmaz
-Reklam-
0 oy
(13,998 puan) tarafından
Engellilik durumi farketmez ama evin miras olmasindan dolayi hak talep edilemez. Miras kaldigıni ispat etmesi lazım.
(6,053 puan) tarafından
Kuzumm ew dedemin ustuneydi amcam intehar etti abime werin dedi ewi o sekilli miras
0 oy
tarafından
Şöyle söyliyim 

O engeli üzerine alınan ev %65lik bir payı oluyor ev araba fark etmez 

Ve evliyken alındıysa ortak malınız olmuş oluyor
(6,053 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim canim
0 oy
tarafından
Nikahtan önce ise hak tslep edemez 
(6,053 puan) tarafından
Nikahtan sonra canim 30 senelik ewlilik
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Herkes evlilikten sonra geçtiyse hak alır demiş ama böyle bişey yok. Miras olan hiç bişeyi eşler boşanırken bölüşemezler. İster evlilikten önce olsun, ister sonra olsun. Ev dedenizin üstüne sanırım, ve şuan diğer abi öldüğü için başka kardeş yoksa babanıza otomatikmen kalıyor. Ama anneniz bu mirastan hiç bi hak talep edemez
(6,053 puan) tarafından
Saol canim
0 oy
(6,918 puan) tarafından
Mirassa alamaz. Evliyjen edinilen mal pay edilir
(6,053 puan) tarafından
Saol canim
0 oy
tarafından
Ben yardımcı olabilirim Adalet mezunuyum konu nedir tam olarak kim ortak olmak istiyor mirasa . Boşanacak olan eşi ortak olmak istiyor ise miras bölünmez. Mirasa ortak olamaz yani boşanan kadın. Kendi birikimleri ile ev alırlarsa evlilik birliği içinde ozaman ikisinin ortak şekli olur. 

Amcan vefat etti ise tek babana kalmaz miras bu amcanın eşine de kalır miras 
(6,053 puan) tarafından
Anladim canim tesekkur ederim amcam bekar di

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 83 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeefe (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 219 göst.
17 Eylül 2023 Aile kategorisinde meva1 (1,439 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.