0 oy
1,062 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar eşimin memleketine 2 buçuk saatlik bir ile taşındık. Ailesi 2 ay önce bizdeydi 10 gün Zaten. Bugün de esim haftasonu memlekete gidelim değişiklik olur dedi. Hayır daha geçenlerde burda lardı. Şimdi gitsek her haftasonu isterler gelmemizi biz sürekli bu konu yüzünden tartisiriz dedim. Baya tartıştık bu konuda küstü. Ama ben onu ve ailesini biliyorum bisey yapınca bağımlılık haline dönüşüyor. Mesela her gün muhakkak telefonda konuşurlar. Her hafta görüntülü konuşurlar. Bide gidersek her haftasonu olunca kendimi gitme konusunda baskıda hissedeceğim. Belkide sürekli tartisacagiz. Sizce de haklı değilmiyim. Mesafeli oluyorum. 6 ayda bir görüşmek mantıklı deilmi

29 Cevaplar

+13 oy
(7,194 puan) tarafından
İlerde evladını 6 ayda bir görmeye tamam diyorsan senin mantığına göre iyi ama bana göre kesinlikle saçma .. Yaşarken annemi babamı neden senede iki kere göreyim ki ? Varken neden yokluk çekeyim ? Zenginken fakir yaşamak gibi ve eşimden bunu asla istemem en büyük bencillik... Geçen dediğinde baya bir geçmiş iki ay ne demek ya sanki geçen hafta gibi yazmışsın kocan sonuna kadar haklı Allah merhamet versin.  
(2,127 puan) tarafından
+++++++++
-Reklam-
+6 oy
tarafından
6 ayda bi gorusmek mi... 

Merak ediyorum senin ailenle ne zamanda bir gorusuyosunuz. 

Ve aybi seyi esin yapsa naparsin 6 ay ne ya senede bir gorusun cok bile 6 ay 
tarafından
Bende ailemle 6 ayda bir görüşüyorum cnm isimden dolayı ve uzak olunca sürekli gidip gelemiyoruz. Dediğim gibi onlar muhakkak her gün konuşur sanki evimizde gibiler herşeyimizi nereye gittik naptik esim anlatır hep
(291 puan) tarafından
Ben burda böyle çok postlar okuyorum anlamadigim bu insanlar neden direk kayinvalidende dusman olark yaklaşıyorlar ve neden eşlerini sanki leylekler getirmiş gibi sahipsiz olmalarını istiyorlar bazen sorunu kadınlar yaratıyor çocuk gibi düşünceler
tarafından
Canım ailesiyle düşüncelerimiz pek uymuyor. Sürekli görüşüp kavga edip kusluk olacağına biraz mesafeli olmak daha iyi deilmi. Saygımız sevgimiz var
(291 puan) tarafından
2 ay mesafeli olmak için gayet uzun bı sure biz her gün görüşüyoruz bizimde sorunlar var ama daha bugün evimdeydi kayinpederin kayınvalidem ben hizmetimi yaparım eşimi görür giderler gerisi onlara kalmış zaten yaşlı başlı insanlar konuştuklarını o kadar da onemseme
+3 oy
tarafından
Kendi ailen olsa da dermisin 6 ayda bı görüşmek mantıklı diye 

Adamların telefonda ailesiyle görüşmesi bile batıyor 

Bazen gercekten sorun arıyorsunuz kendinize 
tarafından
Bu yorumun altına da imzamı atarım valla .daha iki ay önce burdalardi diyor .ya anne baba onlar sen sevsende sevmesen de çok bencilce geldi bana valla altı ay demesi.karisin ağzına bakıp ana babasını da altı ay görmeyen adama adam demem vallahi.cennet anaların ayakları altında heyyyyy
tarafından
6 ayda bir derken misal olarak soyledim. Zaten 4 ay sonra bize gelecekler yine. Herkesin aile yaşantısı farklı onlarda rutine dönüşüyor böyle şeyler. Her hafta yada 2 haftada bir gitmek için zorlanacağıma öyle soyledim. Isterse kendi tek gidebilir
(291 puan) tarafından
+++++++++++++++ %100 katılıyorum benimde okuduğunda sinirlerim bozuldu bide normal gibi post açıyorlar ne yani tebrik mi edelim
(192 puan) tarafından
Hahaha sagol canim bir an linç yiyecegim sandim ama tutamadim kendimi icimden geleni yazdim kesinlikle sana katiliyorum oyle bi dunya yok valla kimse kusura bakmasin sana göre kotu olabilir sevmek zorundada degilsin ama saygi duymak zorundasin herzaman. Bende ilk seneler kaynanamla ne sorunlar yasadim neler cektim ama hicbizaman kapimi onlara kapatmadim benim icin kendi ailem anam nasil degerliyse esim icinde kendi ailesi onemli ben seveyim yada sevmiyim bu benim sorunum esime bu sekil.yapamam yalandan kim ölmüş ya yalandanda olsa yuzune gül ömürlük durmuyolarya yaninda yine sonundda kendi kapina geliyosun zor birsey degil hizmetini yap yuzlerine gül allah da bunun karsiligini senin önüne serer hic merak etme
(291 puan) tarafından
Aynen öyle canım inşallah herkes bunun farkına varır varmayan da kocayı leylekler den istesin:)
+1 oy
(12,777 puan) tarafından
İyi insanlar sorun çıkartmıyor lar ise ne güzel bı şey aile büyüğü ziyaret sevap tır  varsın alisilsin yarın kendi çocuğumuz 6 ayda sene de 1 gelse insan özler hasret duyar  bı sizin kine bı onun ailesine gidin 
tarafından
Hergün konuşuyorlar zaten herşeyimizi bilirler. Belki ondan soğudum bende
(12,777 puan) tarafından
Konuşması çok normal değil mi ailesi sen bence biraz ailen le boylr konuşmuyor görüşmüyor ozlemiyor sun bunların yakınlığı bundan sevmiyo olabilir misin  sen çocuğun olsa aramayavan mi hergun biraz abartıyor sun bence yanlış düşünüyorsun böyle yaparak huzurun kaçar eşin gerekirse sen sogudugun gibi oda senden soğur
tarafından
Cnm erkek kısmının hergun konuşması bana tuhaf geliyor. Cevremde başka Öyle olmadığı için olabilir belki. Bu kadar bağımlılarsa niye evleniyorlar
(12,777 puan) tarafından
Bağımlılık değil bence ailesi sonuçta nasıllar vs konuşması kötü bı şey değil  sana karşı doldurmuyor ise sen sanki kendin biraz abartiyo sorun çıkartıyon bence bu düşünceler boşver konuşuyor ailesi mutlu olsun konuşsun sonuçta sana hakaret edip ailesi ile iyi gibi durum yok ise
0 oy
(620 puan) tarafından
En güzelini yapiyosun canım, yüz verme hiç.
0 oy
tarafından
Güzel.plur gidip gelmeniz 
0 oy
(1,475 puan) tarafından
En doğrusu bu sürekli gorusmek tez ayrılık getirirmiş 
tarafından
Bende öyle düşünüyorum. Her gitmeye kaynanam muhakkak bir laf sokuşturur. Böyle kavgamız kuslugumuz yok en azindan
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Görüşsün görüşün canım ne olacak ailesiyle aranda bir sorun yoksa ve eğer eşin seni kısıtlamıyorsa görüşülebilir. 6 ay uzun bir süre 
tarafından
Görüşsün tabi tek git istiyorsan diyorum onada yok diyor
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Hiç empati kurdunmu canm neden hergun arıyorlar acaba
(1,986 puan) tarafından
Kendi ailesi var diye yazmışsın

Onlarda ailesi canim bu yasa getirmiş büyütmüş o kadın olmasaydı o adam senin kocan olamazdı

Bende oğlan büyütüyorum ne emeklerle çok saçma
evlenince ailesi olmayacazmi biz
 ne demek o
bende hergun konuşurum oğlum değilmi kim karısir bende eşime karismiyorum bu konuda evlerinin ihtiyaçlarına kadar alır ailesinin
ailesi sonuçta yapacak nolmuş biraz empati yap
(1,908 puan) tarafından
Çok doğru bir yorum bizde geliniz yaa böyle bencilce davranamazsiniz hergun kendi annen arasa her hafta annene göturse sesiniz çıkmaz gidersiniz ailesiyle mesafe koyarsan esinlede aranda mesafe olur eşlerinizi böyle tiksikdiriyosunuz kendinizden sonrada kocam beni aldattı diyosunuz çünkü huzur birakmiyosunuz kusura bakmayın istersen kız bana
tarafından
Tmm da sonra iki haftada bir eşi. Gidecez diye tutturur da ben yok diye kavga edersem. Birde o taraftan gelin diye baskı olursa. Sürekli tartışmak daha mi iyi sizce. Aynı konunun sürekli dönmesi daha yıpratmaz mi. Zaten hafta sonu iki gün tatilimiz var onuda her hafta kavga ile mi geçirelim. Bastan soyledim ne dusundugumu
(1,908 puan) tarafından
Gitmek istemediğiniz zaman hayır demeyi bilceksiniz     bunu eşinle konuşabilirsin tatlı bir.dille gidelim ama her hafta olmaz diye eşin ailesine hayır demesini bilmicek yeri geldigin zaman işte bunlar tartışmayla olmuyo birbirinizden uzaklasirsiniz heleki aile mevzularinda
tarafından
Malesef eşler hayırdan anlamıyor. Surat yapiyolar
0 oy
(488 puan) tarafından
İki ay kısa bir süre değil bence. Senin ailen de uzakta mi ve ne sıklıkla görüşüyorsun. Bence eşin için ayda bir dahi gidebilmen lazm isterse. Ama iki ay çok ideal. Ben olsam giderdm sanırım. Annemler birbsaat mesafede her hafta bazen iki ve maksimum üç haftada bir gidiyorum. Onların da hakki
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Yapmadan direk neden negatif yaklaşıyorsunuz ki belki sizde mutlu olcaksınız. Zaten çok doğal değil mi hergün ailesi ile konuşması ve her hafta görüntülü konuşması yani aile sonuçta. Kadınlar kimi zaman her gün görüntülü konusuyor ailesiyle mesela ben. Neden bunu erkek yapınca göze batıyor anlamıyorum 
0 oy
(291 puan) tarafından
6 ayda bir görüşmek bence çok fazla siz annenizle 6 ay görüşmeden durabiliyorsaniz normal benim anlamadığım bazı kandıra evlenince aileyi yok saymak istiyorlar canım benim eşinin senden önce de sunada da bir ailesi var bizim örf ve adetlerimiz göre de evlenince aileler de evlenir ben şahsen Zonguldaklıyım ve Diyarbakır'da yaşıyorum ailem memlektte eşimin ailesi burda hatta çok yakınımda gelsinler gitsinler asla büyük konuşmuyorum bu benim haddime değil zarar da verseler bana onlar eşimin annesi babası saygı duymak zorundayım tıpkı eşimin bana saygı duyduğu gibi tamm belki hemen gitmek sana göre yanlış olabilir ki bana göre değil 6 ayda bir görüşmek çok saçma 
0 oy
tarafından
Kaynanamlar her hafta burda ya da bir her hafta onlardayız senin dediğin hiçbir zmaan olmaz emin ol :(
0 oy
(135 puan) tarafından
Mesafe konusuna katılıyorum.Çünkü erkek tarafı biryüz verdin mi hep beklenti içine giriyor.Ama 6 ay biraz fazla geldi.
tarafından
Onu lafı  gelişi soyledim. Bencede mesafeli olmak ilerde tartışıp kusmekten daha iyi
0 oy
(119,338 puan) tarafından
yorumlari okuycam 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Bende ailemle hergün telefonda konuşuyorum, bazen görüntülü arıyorum ne varki bunda ailemi aramıcamda napcam merak ediyor insan aynı şehirde olsa bile. Eşinizde ailesiyle görüşüyormuş çok normal herkes sizin gibi ailenize düşkün olmıcak diye bişey yok. Benim eşim hergün annesini arar, hergünde işten çıkıp direk annesine uğrar sonra eve gelir bunu hiçte sorun etmem. Benle evlendi diye neden ailesinden uzaklaşmasını istiyimki. Yarın bi gün benimde evladım olcak büyücek ve ayda yılda bi görüşmek istemem. Zaten sizde sık görüşmemişsinizki 2 ay oldu diyosunuz hoşlanmıyor olabilirsiniz tavırlarından ama aile bu, hayattalarken kıymet bilmek lazım ölümlü dünya 6 ayda bir görüşmek bana göre hoş değil. Eşiniz için Sonradan pişmanlık duyulacak bişey keşke daha fazla vakit geçirseydim diye. 
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Cnm yanlış yapmışsın kusura bakma bazı şeyleri patta söyleme sonuçta leylekler getirmedi adamı bak benden sana tavsiye hiç bir şekilde ailesi ile görüşmesine gitmesine karışma bak ben karismiyorum bana sor onlarla gorusuyormusun kuş deiliz ama her hafta yada ayda aramıyorum gidersem meraba görürsem meraba eşimde buna bişey diyemiyor demeye yüzü yok yasananlardan sonra demem su ki eğer ailesi ile aranda bişey olmadıysa bukadar mesafeli olma sonra sen kötü olursun 
tarafından
Sen tek git diyorum gitmiyor. Ben pek rahat edemiyorum mutlu olamıyorum gün sayıyorum gittiğimizde. Esim mutlu olsun diye kendim mi hasta olayım çocuklarım var sonuçta gerginliğim onlara da yansiyor.
(1,219 puan) tarafından
Niye bukadar uzaksın cnm biseymi oldu aranızda
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bir kere sevmedin mi ne gitmek istiyorsun ne de gelmelerini

Hatta iyi de deseler batıyor biliyorum
tarafından
Malesef diğer bayanlar bunu anlamıyor. Yukarda yazılanlara bakilinca
tarafından
Kim olursa olsun insan bir kere soğudumu yok olmuyor bir daha ısınamıyorsn bizde öyleyiz ben mesafeli olmak istiyom açık açık gelmeyin diyom ertesi gün yine geliyolar
tarafından
Işte bende o duruma gelmemek için gitmek istemedim
tarafından
İki gün sonra barışırsnz takılma
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Fazla abartmiyormusunuz acaba? Zaten iki aydır görusmemissiniz. Bence mesafeli olmak lazım dediğiniz süre için gayet yeterli. Ben Bilecik te oturuyorum kaynanamlar İstanbul'da. Oğullarından çok beni ararlar. Sürekli de gelmeye çalışırlar hiç bir şikayetim yok. Pardon ama birşey sormak istiyorum. Siz ailenize gitmek istediğiniz zaman eşiniz size biraz mesafeli olalım ailenle sürekli gidersek alisirlar falan diyormu?. Yani sizin eşinizi de leylekler getirmedi kusura bakmayın ailesi varsa istediği zaman gitsin tabiki. Eşinize hak verdim yani küsmesi konusunda. 
tarafından
Cnm kendisi istedigi zaman gidebilir ona bisey demem. Illa bende gitmek zorundamiyim surekli
(6,047 puan) tarafından
Tamam da ailesine sizinle beraber gitmek istemesi gayet normal. Tek gitse bir sorun varmış gibi görünür
0 oy
(5,406 puan) tarafından

Valla haklisin bizimkiler de her gün konuşurdu hergun telefonu benim elime de tutustururdu yeter artık dedim ben her gün her gün ne konuşacağım bana uzatma dedim sinirlendim hergun napıyon ne ediyon :woot: şimdi 2 gün de bir arıyor gündüz işteyken konuşuyor aman ne yaparsa yapsın en azından gidelim diye tutturamıyor işimiz müsait değil izin alamıyoruz =) bi de evde mutlu pek gitme yanlısı değil. Tavrını koy kuzenim zenin gibi ses etmedi şimdi kaynanası kayınbabası ayda 2 kez birer hafta kalmaya geliyor 

tarafından
Bende oyle dusunuyorum cnm bastan söyledimki sonra sürekli buyuzden tartışmayalım. Yoksa kuzenin gibi olacağını tahmin edebiliyorum. Yapıları oyle
(5,406 puan) tarafından
Kiz artık yorgunluktan ayakta duramıyor çok şikayetçi ama bu saatten sonra ses edersem hem kocamla kötü olurz  hem de ailesi ile diyor göze alamıyor. Ama burnundan soluyor iş güç derken gece 3 te yatağa girebiliyormuş. Sen milleti boşver kocan bir surat asar 2 gün asar  geçer gider. En başta 6 ay deyip korkutma 3 ayın sonunda git mesela yavaş yavaş arayı uzat
tarafından
Sagol cnm tesekkurler

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 327 göst.
15 Şubat 2022 Aile kategorisinde Zeynepp90 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 862 göst.
23 Ağustos 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgim04 (381 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 132 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nihal.34 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 310 göst.
21 Ocak 2024 Aile kategorisinde Angelll58 (11 puan) tarafından soruldu

379,998 soru

11,375,240 cevap

34,859 kullanıcı

...