0 oy
1,172 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimin teyzesinin kızı var daha küçük 10 yaşında falan bize geldi her neyse ben salonu kullanmıyorum küçük odam var ama kapısı açık durur neyse eşim iş yerinde kahveli yannda çikolatalı süs getirmiş kutu içinde çok şık duruyordu yemeye kıyamadım vitrine koydum kızda ordan almış tuvalete git sen kahveyi çöp kovasına at çikolatayı aç ye kapları da kapının arkasına at bişi desem annesi dövecek ayıp ya nefis olablir belki ama belki o şeker degil ilaçdı belki haptı ya alsan söylesen açar herkese dağıtrm ha derim canı çekmiş bide eve heryerinde kagıt yatak odama gitmiş bozuk para kutusu var almış masanın üstüne atmış

45 Cevaplar

+9 oy
(649 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bende çocuk oldum misafirliğe gittiğimizde annemin dizinden ayrılmazdım, odaları gezip çekmeceleri karıştırmazdım çünkü annem evden çıkmadan sıkıca tembihlerdi. Terbiyesiz yetişmiş bi çocuk yaptıklarını hiç doğru bulmuyorum. Ne var o çocuk diyeceksiniz biz çocuk olmadık mı biz neden böyle bir şey yapmadık? 
tarafından
Helal olsun sana
(649 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım linç edenleri umursama acaba aynısı onlara yapılsa tepkileri yine aynısı mı olacaktı. Atiyorum yatak odasına girip altınlarını, geceliklerini kurcalasa altının banyoda bulsa bu tepkiyi mi verirler acaba
tarafından
Çocuktur yapar derler :D
tarafından
Aynen öyle benim annem babam gozumun içine bakinca olduğum yere civilenir kalırdım bırak salon vs karıştırmayı tuvalet için dahi izin isterdim izin vermeseler içinde tutacam biz öyle yetiştik öylede yetistiriyorum şükür bir zararını görmedim aksine bunlar nasıl çocuk diye herkes takdir eder bana göre çok ayıp şeyler
(649 puan) tarafından
Aynen düşüncelerime tercüman oldun
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Adi üstünde çocuk benim gorumcemin hangi cocugu yaptı bilmiyorum ama bildiğin poposunu sildiği b.o.k lu peceteyi elbise dolabimin içine atmıştı onlar gittikten sonra herşeyi indirip yıkadım elime yapışmadı 
+1 oy
(570 puan) tarafından
Sanki 3 yaşındada akıl etmesin benim o yaşta iki tane kuzenim var hem erkek hem kız yaptıklarıyla 20 yaşında insan gibiler maşallah gittikleri yerde bile hizmete yardım ederler helede bir yerleri kurcalıcaklar vallah anaları ortalığı ayağa kaldırır
tarafından
Aynen öyle yaa yemin ederim doğu da 10 yaşındaki bebeler dagda koyun güder
(570 puan) tarafından
Vallah agaç yaşken eğilir kuzum 10 yaşında daha akıl etmez demeyin hani benimde eltimin çoçukları gelir illaha ortalık kirlenir onada surat asılmaz sonucta yarın bende coçuğumla gitcem oda onun evini dagıtcak ama eltilerim biryeri kurcalamalarına asla izin vermez çocukdur buzdolabın kapağını açarsın dimi ona bile izin vermez bence doğru olanda bu
+1 oy
(7,118 puan) tarafından
Yaşi büyük gibi görünse de çocuk nihayetin de. Yanlış anlama ama bırak post açmayı lafını etmem kimseye. Bu benim yapım tabiki. Valla kimse kusura bakmasın koca koca kadınlar da terbiye yokken 10 yaşında ki çocuktan pek birşey beklememek lazım. Çocugun böyle olmasında ailesinin rolü çok önemli. Aile terbiye veremiyorsa suç çocuğun değil. 
0 oy
tarafından
Annesine söyle yoksa devamı gelir terbiye versinler dogurduklarina
tarafından
Ya kıyıp da yiyemedim şeyi elin bebesi açmış yemiş kendi yavruma vermedim kıyamadım die
tarafından
Sen kıyamadım onlar kıydı annesine söyle bence yoksa devamını getirir
0 oy
tarafından
Söylerdim çocuğa yaptığın yanlış diye ne cekincem küçükte değil soyle annesine büyüyünce hırsızlıkta yapar
0 oy
tarafından
Misafir gelince kullanmadığın alanları kilitle. Görmelerini istemediğin malzemeleri kaldır 
tarafından
Kapı kitlemiyo cnm kulpu kırıldı
tarafından
İlk evlendiğin zaman öyle meraklı çocuklar gelirdi. Mutfağa gelip heryeri önce gözle sonra gizlice eliyle kurcalamak isterdi karşıda kullanmadığımız depo odamız vardı kapısı kapalı ama kilitli değildi eşyalar var dolap olmadığı için herşey kolide. Gidip gelip o odayı açıp bakardılar ne var diye. Deli olurdum. Annesi salonda çay içiyor babaannesi salonda çay içiyor ben çocuğun peşinde dolanıyorum karıştırmasın diye. En sonunda kızdım salona gönderdim annesi ve babaannesinin yanına gittim azcık çocukla ilgilenin odalarda zararlı şeyler var hem kendisine hem oralara zarar verecek dedim çocuk kısmı bilmediği yere gidip karıştırmaz ayıp dedim çocuğa kızmadan... Artık kızdı oturttu yanına.. Hiç sevmem öyle şeyleri
0 oy
(2,781 puan) tarafından
Annesine söylerdim versin terbiyesini 
tarafından
Bidakine dicem yada sokmucam
(2,781 puan) tarafından
Kapıyı kilitle ya da
0 oy
(692 puan) tarafından
Hayır çocuk bunları yaparken anası nerde salıyorlar deli oluyorum biz küçükken annemin dizinin dibinden kalkmazdik
tarafından
Aynen aynen yada yanlışlıkla birinin kalemi çantamda gelse annem agzıma scardı yeminle
(692 puan) tarafından
Demi bı lafa karış yiyosa şimdiler ohooo neymiş çocuğumu rahat buyutcem
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Annesine şöyle gelir devamı ayıp hicmi egitememis
(3,036 puan) tarafından
Kız naptın çıkarabildin mi braleti :D
(2,350 puan) tarafından
He kız çıkardım sabah eşim cekto çıkardı sağolsun:)
(3,036 puan) tarafından
Dedim sana sabah bi klasör bende az önce deneyim dedim anlık panik atak geçirdim çıkmıyor zoruna teknkolumu çıkardım kaldım öyle:Ddd
(2,350 puan) tarafından
Ay sabaha kadar oldum ben
(3,036 puan) tarafından
Ya ben giyince rahattım çıkarmak sıkıntı acaba ona kopça falan yapılmaz mi
0 oy
tarafından
Ben söylerdim cnm yaptığı doğru değil yani kimin cocugu olursa olsun 
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Öyle ama sen bişey demssn daha çok azıtablr alşmasn söyle annesine 
0 oy
(186 puan) tarafından
Anessi orda deyilmi neye bakyo sinir olurum öle şeye
0 oy
tarafından
Annesine soylemelisin canim yazik kadincagizin haberi bile yok onlem almali. Bak yorumlarda bile egitimden bahsedilmis oysa ki cocugun yaptigi yanlis bazen 4 4lukte egitim versen cocuk bu akil sir ermiyor.
0 oy
(51 puan) tarafından
Yemeyenin malını yerler misali olmş 
0 oy
(325 puan) tarafından
Ben olsam annesine söylerdim çocukların terbiyesini annesi vermeli eğitim çocukluktan gelen birşeydir söyleseydin hem 10 yaşında dediğin gibi isteseydi zaten verirdin ben tepkisiz kalmazdım 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bn olsam o an bozarım o kadını umrumda olmaz bnim ıcın kıymetli bısı ise hıc acımam 
(4,061 puan) tarafından
Senin kararin kuzum Bn bozarım umrumda olmz yesın dayak akıllandım bide er odayı gezmıs oyle sey mı olur terbiye ogretın gezilmemesı gerektını ogrensın
tarafından
Yani yatak odama giriyor ben misafire ayak uyduramam ki o geliyor diye kapıları neden kitleyim
(4,061 puan) tarafından
Bn kıtlıyorum canim bir kere muska ısı oldu bosanma asamasına gldık simdi yatk odamı kıtlıyorum annemde gelse
tarafından
Doğru söylüyorsun ya
(4,061 puan) tarafından
Valla kubarana kadr gittiyse o kız herseyi yapar sen kapını kitle canim bosver,
0 oy
(16,081 puan) tarafından
10 yaşında bir çocuk bunları yapacak kadar küçük değil. Ya ailesi düzgün eğitememiş ya da bunu alışkanlık haline getirmiş. Biz küçükken ev sahibinden izinsiz buzdolabı açıp su bile içmeyen cocuklardik. Yazık bu zamanki devir çok kötü 
tarafından
Alışkanlık cnm bozuk paraları alıp orta yere atıyor kızım. Ya agzına alsa
(16,081 puan) tarafından
Annesine söyle canım.  Söylemezsen devamı gelir.
tarafından
Nida yapsın o dk bozacam ama bida sokmam
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kendi yegenlerimi dusunuyirum da asla böyle birşey yapmazlar  10 yaş küçük bir yaş değil ne kadar da çocuk olsada başkasının evine gittiğinde izinsiz birşey almayacağını bilecek bir yaş hatta 7 yaş sonrası bunun için en uygunu o yüzden bu eğitimi aileninniyi vermiş olması gerekiyor çocuk dediğimiz olay burda devreye giriyor çocuk bilmez ama aile öğretir şöylemelisin annesine canım 
tarafından
Aynen öyle yaa millet nasıl yapıyor anlamıyorm gerçekten annem gözüme baksa altıma yapardım ya markete gitsek elinden ayrılmazdmbirşsi bayram harçlığı verse annem derse alırdım şimdi millet yatak odası geziyo
(7,441 puan) tarafından
İşte tamamen aile terbiyesinden kaynaklanıyor canım
tarafından
Milletin yorumuna bak kendi evlerine girip böyle yapsa o dk bağırır burda psikolog oldu hepsi artı alabilmek için şey rolüne giriyor
(7,441 puan) tarafından
Bazılarının kendi cocuklari da yaptığı ve buna müsade ettikleri için canım evet yine diyorum çocuk yapar ama anne de boş durmamalı gözü Uzerinde olmalı başka bı eve gittiğinde
tarafından
Valla herkeste çocuk var bizlerde çocuk olduk bizimkiler büyük insan gibi oturdukları yerden kalkmazlar misafirliğin adabı bilinci olur evde tembihlenen çocuk öyle şeyler yapmaz 10 yaş çok küçük bir yaş değil o yaramazlık için bi hayli ilerlemiş
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canım bizim evde tek yatak odamda boy aynası var kız kardeşim 5 yaşında yeni bı şey giyince falan aynaya bakmayı sever o bile izin alıp yatak odama öyle goriyodu öyle söyledik yani... Çikolata konusundada5-6 yaş olsa olabilir ama 10 yaş çocuk değil bu şeyleri anlamak için... Kardeşin yeğenin olsa vs demişler onlar sana söyleyip yerdi zaten eşinin kuzeni nerdee kendi yeğenin nerde... Ki dediğim gibi 10 yaş küçük değil bnce annesine soylemeliydin

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 314 göst.
0 oy
12 cevap 205 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde 35yasannesi (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 289 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hilay (332 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 259 göst.

381,234 soru