0 oy
124 göst.
Aile kategorisinde (1,072 puan) tarafından
İyi günler canlar bir sorum olacak size. Oğlum şuan 1 buçuk yaşında ve uzun zamandır üst dişlerinde 4 tanesi kahrerengiyani bakınca çürümüş gibi görüntüsü var . Neden öyle ya çok merak ediyorum . Diğer dişleri inci gibi ama o 4 tanesi anlayamıyorum. Başına gelen var mı acaba ?

5 Cevaplar

+1 oy
(2,020 puan) tarafından
Canim demir ilaci kullaniyorsan ondan kaynaklıdır 
(1,072 puan) tarafından
Kan ilacı da yapar mı peki. Şuan hem kan ilacı ve takviye edici vitamin ilacı kullaniyoruz
(2,020 puan) tarafından
Yapar canim
(1,072 puan) tarafından
Tamam canım sagol
-Reklam-
+1 oy
(264 puan) tarafından
Demir ilacı kullanoyorsanız ondan olmuş olabilr doktor bizde vermişti ben böyle olduğunu duyunca kullanmamıştım
(1,072 puan) tarafından
Şuan da hem kan ilacı hem de vitamin ilacı var onu kullanıyoruz bunlar yapmış olabilir o zaman
+1 oy
(1,524 puan) tarafından
Kan ilacının bıraktığı lekeyle çürük ayırt edilebilir canım kan ilacı boyar. Dişin yapısında bozulma varsa yada tartar gibi görünümü varsa o çürüktür. Süt dişleri de böyle erken dönemde çürüyebiliyor malesef en yaygın sebep de gece beslenmesi anne sütü veya biberon farketmiyor
(1,524 puan) tarafından
Evet çürük malesef.gece beslenmesini kesmen lazım daha fazla ilerlememesi için ama benim oğlumun da öyle oldu gece beslenmeyi bıraktık yine de ilerledi ve öyle kalmaz canım tedavi edilmesi lazım kalıcı dişleri gelene kadar ağrın yapabilir iyice çürüyebilir Allah korusun. Biz diş hekimiyke görüştük 2 yaşını doldurunca tedavi ettircez inşallah
(1,072 puan) tarafından
Öyle mi tamam canım bende bı hal çaresine bakayım o vakit sagolasin
(1,524 puan) tarafından
İnstagramın varsa bi kaç doktor var söylüyüm sana paylaşımlarına bakabilirsin
(1,072 puan) tarafından
Olur canım söyler misin rica etsem
(1,524 puan) tarafından
Ekinkenci ve minik_disler
İkisine de bakablrsin çok fazla bu durumu yaşayan bebek ve aile var
0 oy
tarafından
Fırçalamaya başladınızmı süt dişleride çok önemli sonra dökülecek nasıl olsa diye ihmal etmeyin sonradan çıkacak dişlerin sağlamlığı süt dişlere dayalı 
(1,072 puan) tarafından
Evet fircaliyorum dikkat ettiğim halde sanki böyle dişinin üzerini diş taşı kaplamış
0 oy
(3,862 puan) tarafından
gecen bi arkadasta sormustu aynisini ,eline elma gavuc gibi sert seyler ver hep kendi isirarak yesin , demir veriyoran ondan  olabilir , gece beslenmesi varsa ondan da kaynakli olabilir , bi de yeteri kadar su iciyor mu
(1,072 puan) tarafından
Demir ilacı kullanıyorum evet şuan vitamine de başlandı . Gece sadece emziriyorum suyu da normal tüketiyor hani fazla aradı yok
(3,862 puan) tarafından
gece emzirmeyi kaldir canim artik , en buyuk sebeplerden biri o
(1,072 puan) tarafından
Haklısın canım. Ama resmen yapışık ikiz gibiyiz gece emzirmesem hiç uyumaz emerek uyuyor beni ve çok kez de uyanıyor. Nasıl yapcam bilmiyorum . 2 yaşına gelsin öyle tamamen bırakayım diyorum ama öyle de zor olacak gibi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 59 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 3yaramazannesi (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 322 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu

380,202 soru

11,382,817 cevap

34,882 kullanıcı

...