0 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde (705 puan) tarafından
4 buçuk aylık kızım var. Uyku düzeni namına hiçbisey yok doğduğundan beri. Gazlı olduğundan mecbur salladık şu sallanarak uyuyor ve sallama desteği kesilince uyanıyor. Son zamanlarda uykuya çok direniyor en az 1 buçuk saatim uyutmaya gidiyor. Yarim saat uyuyup uyanıyor. Gece gündüz böyle. Salla dur yöntemini denedim başarısız oldum durunca huzursuzlandi uykusu kaçtı vs. Hamakta salliyorum bu arada. Deneyimlemis olanlariniz varda yardım edin lütfen. 

11 Cevaplar

+1 oy
(2,755 puan) tarafından
Bennnn 5 gun oldu sallanmiyoruz emerek  yanina yatıp  pışpışlama  yöntemiyle  uyutuyorum
(2,755 puan) tarafından
Benimkide ilk zamanlar cok istedi  benimde  kaynanam hala sallamak istiyo ama kızdım  bugun ben ne çabası  harciyorum sen napiyosun dedim
(705 puan) tarafından
Kaç aylık sizin bebeğiniz
(2,755 puan) tarafından
5 ayi bitiyo canim
(705 puan) tarafından
Maşallah diyeyim inşallah düzeniniz oturur hiç bozulmaz
(2,755 puan) tarafından
Insallah canim  sagolasin insallah sende başarırsın
-Reklam-
+1 oy
(3,276 puan) tarafından
6,5 aylıktan belli saklıyordum benimki de öyleydi 20 dkda bir uyanırdı ayakta sabaha kadar kesintisiz uyurdu 1 hafta oldu bırakmalı kendi bıraktı memeye alıştı ama hala destek arıyor kendine
(705 puan) tarafından
Benimki hem meme hem sallanmaya alışık önce emziriyorum o kendini geri çekince hamaga koyuyorum sallıyorum beş dk sonra uyanıp yine emmek istiyor. Emdikten sonra yine sallanmak istiyor bu şekilde bir döngü içindeyiz
(3,276 puan) tarafından
Gazı mı var acaba ya benim kızımda gazi oldukça emmek isterdi canım
(705 puan) tarafından
Yok çok şükür gaz sorununu aştık. Benim kızım emmeyi alışkanlık yapmış kendine
Gecede ağlar göğsüme alirim uyuya kalır daha emmeden
(3,276 puan) tarafından
Benimki de öyle şuan uyanmasın diye emiyor
(705 puan) tarafından
17.40 ta uyanmıştı beş dk önce uyudu babası koltukta öylece sızdı kaldı bende çare ariyorum derdime :)
+1 oy
(10,080 puan) tarafından

Ben ben ben :D

(10,080 puan) tarafından
Evet canim asiri fazla o saate 2 uyku yapmasi lazim. 2 saatte bir uykusu gelmesi lazim.normalde
(705 puan) tarafından
Peki uykusu iyice geldiğinde emip uyuya mı kaldı yoksa direk yatağına bırakıp uyumasını mı bekledin
(10,080 puan) tarafından
Bazen memede mayisiyor besige birakiyorum canim. Bazende mayisiyor ama birakirken gozlerini aciyor. O zaman bekliyrm. 5 aylik suan. Elimi tutmak istiyor bazen oyle uyuyor o zamanda tutuyorum yataga oturup. Insallah zamanla gerisinide getirebilirim :)
(705 puan) tarafından
Maşallah ya :) inşallah çok güzel ve daimi bi uyju düzeniniz olur
(10,080 puan) tarafından
Insallah canim ya tüm bebeklerin olsun. Valla uzuluyorum annelere bize yazik :))
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Benim kız bı tuhaf bı kaç kere kendi kendine uyudu denk geldim. Ama sonra uyumuyo artk zorla uyutuyorm
(705 puan) tarafından
Bende zorla uyutuyorum çünkü uykuya direniyor saatler geçiyor uykusuzluktan ağlıyor. Valla nazar değmesin ama çok özeniyorum uyku düzeni olan bebeklere ve annelere
(3,921 puan) tarafından
Bende ya :)
(705 puan) tarafından
Darısı başımıza insalllahh :)
0 oy
tarafından
Ben 2 yaşın da unuturdum şükür nazar değmesin masAllah senin ki küçükmüş çabuk alışır ben 6.ayda unutturdum çok zor oldu çığlık kıyamet pış pış yaptım ilk ağladı diyelim kucağıma aldım azıcık salladım uyku arkadaşı aldım ayıcık la kolik bebek müziği açtım onunla uyudu hep sonra çarşaf ile uyuttum 2 yaş daha zor oldu ben virüs oldum o dönem eşim gece salladı hep alıştı çok fena beşiği kırdı hatta kendisi sallıyordu dayanadım artık çok zor oldu benim için ilk gün ağlamaktan bilerek kendini kusturdu eşimin üzerine kustu hep şimdi alıştı ilk 5 gün çok zor oluyo ama dirayetli ol
(705 puan) tarafından
Ya o ağlayınca ben dayanamiyorum kendimi suçlu hissediyorum. Birkaç kez yanına yatip emzirip uyumasi için piş pisladim kiyameti kopardi. Bir kez Uykusu geldiğinde yatağına koydum kıyameti kopardi çok ağladı. Eşim çok yardimci ama çalışıyor mecbur bana kalıyor ne yapacağımı bilmiyorum ya
tarafından
Dirayetli olmazsan çok zor küçükmüş daha çabuk alışır beşiğin de yatırmaya alıştır ki zorlanmasın beşiğin de pıs pıs yap sırtını filan olsa yada kafasını ama mutlaka müzik aç kolik bebek müziği tavsiye ederim yoksa 2 yaşına kadar sallarsın inan kilo aldıkça sallamak eziyet oluyo
(705 puan) tarafından
3 ay boyunca süpürge sesi ile uyudu hala kulaklarimda o ses :)
0 oy
(1,158 puan) tarafından
2 aylikken ana kucaginda sallanmaya alismisti artik sallamaktan kolum cikiyordu resmen bir gun aldim koltugun ustune saatlerce oynadim spor yaptirdim bacaklarina iyice yordum tabi isiklari falan kapattim sadece los bir isik altinda yorulana kadar oyaladim aglamaya baslayinca kucagima aldim sakinlestirip tekrar ayni devam ettik gun gectikce kendiliginden dalmaya alisti ilk 1 hafta zorlu gecmisti ama sonra ki 1 hafta artik sureler kisaldi daha hizli dalmaya basladi simdi 12 aylik bazen mamasini yerken uyur bazende bizim yatagin ustunde bende yanina uzanirim bir saga bir sola derken en fazla 20 dk icinde kendiliginden uyur biraz zaman aliyor sabirli ve kararli olunca basariyorsun ama 
(705 puan) tarafından
Tek başıma yapamayacağım galiba anneme gidip onunla başaracağım
0 oy
tarafından
11 ay salladım sonra uyku egıtımı verdım
tarafından
Tabıykıde buyır canım
(705 puan) tarafından
Birincisi, araştırdığıma göre önce uyku saatlerini düzenlemek gerekiyormuş. Benim kızım sabah 8 de uyansa 9.30da uykuya geçmiş olmasi gerekiyor. Bazen 9.30 uyutabiliuorum ama bazen direniyor bu saat 10.30 -11 oluyor. Halıyle diğer uykularda etkileniyor. Düzene sokmak için tavsiyeniz var mı
İkincisi, diyelim bugün eğitime karar verdim ilk uykusunda başladım kendi kendine uyudu. İkinci uykusunda yine kendi kendine mi uyuyacak yani karar verdikten sonra hiçbir uykusuna destek almayacak değilmi ?
Ben Kim West metodunu uygun buldum 6 aydan sonra direk başlamak istiyorumda bu ikisi kafama takıldı özellike saatlerini düzenlemek
tarafından
Canım zor gecıyor aa saatinı degıstı her bebek de aynu saat tutmaz sen ayarlıcaksın

Ikıncı cevabın da ilk hafta saat duzenledikten sonra 1 hafta da elınle sesinle destek verıceksın 3 son hafta kendi kendine uyucak
(705 puan) tarafından
Teşekkür ederim❤️ umarim başarılı olurum
tarafından
Rica ederim ❤️ınsallah
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Ben 4-5 aylikken biraktim sallamayi su an 8 aylik kafam cok rahat. Iki uc gun zorlandim ama sonra oh bee dedim. Sallamadim biraktim yatacagi yere ağladı döndü yatmadı uyumadi hep inat ettim sallamadim. Sonra uykusu gelince uyudu kendiliğinden. Alıştı şimdi kendi yatiyor
(705 puan) tarafından
Ya denedim ama kıyamet koptu bizde. Ağlamasi çığlık çığlığa oldu
(2,975 puan) tarafından
Benimkinde de olmustu oyle oyle alisicak bende cok direndim o agladikca icim acidi ama iki gune alıştı
0 oy
(421 puan) tarafından
Ben 2.5 aylikken biraktim kuzum emzigi tuttuktan sonra biraktik
(705 puan) tarafından
Ne yaptiysak hangi emziği aldiysak tutmadi bizimki :/
0 oy
tarafından
Pışpışlama yöntemini falan dene
(705 puan) tarafından
Pişpişladim emzirdim kendi kendine uyutmayi denedim ama yok maalesef sallaninca uyuyor bir tek :/
0 oy
(826 puan) tarafından
Bizdede aynı durum vardı. Hep sallarlm ayağımda beşikte. 1 saat uyutmak için çabalardım yarım saat uyur kalkardı. 9 aylıkken başladım sallaçadan uyutmayı ilk güm baya zor oldu çok ağladı somra alıştı. 10 aylık şuan karnına bişey dolarım koyarım kendi yatağıma biberonunada su döküb veririm içer sonrada uyur. Ben çıkıyorum odadan sonea geler üstünü örterim. O kadar çok rahatladımki anlatamam
(705 puan) tarafından
9 ay sabredebilir miyim bilemiyorum :) çok yoruldum bu döngüden :/
(826 puan) tarafından
Yapa bilirsen dene en azından çünkü karşıdan sıcaklar geliyo insan dayanamıyo oğlumun küçüklüğü sıcaklara dşütü öldüm ben sıcaktan oğlumda bende terliyodum. O yüzeen bu işe bi el attım sıcaklarda tekrar yapışmayalım diye
(705 puan) tarafından
Annemin yanina gitmeyi düşünüyorum birlikte yaparız gibime geliyor yoksa tek başıma ağlamasına dayanamam ya

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 34 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 345 göst.
18 Mart 2021 Aile kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 96 göst.
26 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zelihaanne (848 puan) tarafından soruldu

381,233 soru

11,413,172 cevap