0 oy
1,710 göst.
Diğer kategorisinde (227 puan) tarafından
Kızlar kaynanamın evine yürame mesafesiyle 10 dk arabayla 3 dk lık uzaklıkta bi eve taşındım. Kaynanam her 2 günde bir bana geliyo ve müsaut misin diye sormuyo geliyorum diyo geliyo habersiz geluyo habersiz geldiği yetmezmiş gibi bi de başkalarını getiriyo evime. Benim evim güya ama herşeye o karar veriyo herşeye konuşuyo ne yapabilirim kalbini kırmadan nasıl bu işle başa çıkabilirim? Eşime söyledim evet haklısın sana hak veriyorum ama anneme ben nasıl gelme diyeyim diyor. Bu yüzden çok kavgalar ettik eşimle. Ne yapabilirim bi akıl verin lütfen... 

19 Cevaplar

+1 oy
(15,926 puan) tarafından
Benin kaynanam hemen bitişiğimde oturuyor. Ilk buraya tasindigim zaman günde 3 4 kere gelirdi ve her gelişinde birini getirirdi yanına. Bende ya üstüm müsait olmazdı ya da evim müsait olmazdı. Baktım olacak gibi değil bende dedim bir dahaki sefere geleceğin zaman haber ver biriyle gelecem ona göre kendime eve çeki düzen verim..habersiz geliyorsun ayıp oluyor dedim. Bir daha da öyle bir şey yapmadı 
-Reklam-
0 oy
(13,666 puan) tarafından
Kaynananın gelmesini engelleye ilecegini düşünmüyorum ama yanında kimseyi getirme de
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Anne geleceksen sen gel ben rahtsz oluyom bna sormadan insan getrmenden lutfen rica ederm beni benle bırak derm keske gelse keske gurbet ellerde tek basnayim.3 cocukla esimin aileside hiç gelmez yanlizm yanliz
0 oy
tarafından
Anne sen geliyorsun tamm da başkasını getirme ortalık da korona var dee bide bazen geliyorum dediğinde evde degilim de kapıyı falan bilerek açma
0 oy
tarafından
Valla canim benum kaynanamda bana çok yakın iki güne bir gelir haber vermez alıştım artık 

Ama başkasıyla geliyorsa anne virüs var zaten ortalikta bidaha gelirken sadece kendin gel falan de kaynanana yekten gelme diyemezsin malesef 
0 oy
(649 puan) tarafından
Başkalarını mi getiriyo bu virüs zamanında? Yüzüne söyle bence koskoca kadın neyi yapıp yapmayacağını bilmesi lazım bilmiyorsa sen söyle ne yaptığının farkına varsın 
0 oy
(237 puan) tarafından
Ortalık virüs kaynıyo ben sürekli baskalarını getirmeni istemiyorum de  habersiz kimseyi getirme de  ben çağırırım getiririsn o ayrı ama  habersiz getirme kimseyi de
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Gelmeden haber et anne de ben duşta olurum evde olmam duymam sana ayıp olur de sonrada ararsa anne bugün basım çok ağrıyo yatıp diinlenjyjm insalalh başka zaman de 
0 oy
tarafından
Ayy canim bunun bi cozumu yok onlarin gelmesine bahaneee coookk. Kisisel derdim yok severdim ama bu yonunden nefret ettim o da bende edepsizligi ele almaya basladik o evde olusumu ogluna soruyor bende tersleyip konuşmuyorum. Akilsiz vicdansizlardan Allah uzak etsin.
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Birilerini getirdiğin zaman rahatsız oluyorum müsait miyim seğil miyim diye sormadan getirmesen keşke desen. Kaynanan içinde aradığı zaman açmasan ya da evde değilim desen. Veya geldiğinde kapıyı açmasan sonradan ararsa ya da sorarsa duştaydım desen. 
0 oy
tarafından
Gribim de gelmez zaten 
0 oy
tarafından
O gelmeden sen ona git sonra azalt gitmelerini
0 oy
tarafından
Eşinle kavga etme canım bunun için esinlik mevzu yok ama kaynananla konuş anne gelmeden önce haber ver bana ve hastalık bitene kadar kimseyi getirme sen de görüşme Allah korusun hasta olursun sonra filan de ordan gir konuya illaki anliycaktir 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bende çok yaşadım bu durumu. En son olarak kızım 5 aylıktı. Ve gece uykusu hiç yoktu kaynanama çok iyi biliyordu bunu. 

Doğalgaz çok geliyor diye salonda yatıp kalkıyorum kışın ortası. Bunu da bildiği halde sabahın 8 buçuğunda kapı çaldı bir açtım ablasıyla gelmiş. Gülüyor biz geldiiiik dedi. 

1. O güne kadar kendime yakıştırqmadığım için hep güzel ağırladım. 

2. Eşimi temsil ediyorum diyip sabrettim. 

VS. Vs 

Ama o gün. Umrumda olmadılar. Yüzlerine çok az baktım. İşlerim vardı dedim. Ortalığı yavaş yavaş topladım böyle. Sadcee çay koydum. Normalde 1 saat içinde bir sürü yemek yapardım misafirlik. Dondurucum börek falan dolu olduğu halde çıkarmadım. Yani onun misafirin ağırlamadım. Ayıpsa onun yaptığı daha ayıp dedim içimden. Akşama doğru kalkarlarken de kapıda.

Valla kusura bakmayın habersiz olunca dedim bir ton işimin olduğu güne denk geldiniz dedim. Bir daha misafir getirmedi. 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bende yakin oturuyorum ayni senin kaynana gibi komşularını falan getirmek istedi ben tepkimi gösterdim ayri evde oturmamin ne anlami kalıyor boyle karisacaktin ayni evde otururdum burasi bizim evimiz ve beni aramadan gelmeni başkalarını getirmeni istemiyirum sonucta musait olmayabilirim belki isim olabilir dedim o günden sonra aramadan gelmedi hafta 1 anca geldi
0 oy
(449 puan) tarafından
Kapı çaldığında müsait değilim de beklet, açıncada duştan çıkmıştım de. Böylr böyle kendi anlar herhalde 
0 oy
tarafından
Eşin kalbini kırmak istemiyosa bosayacaksinda anca öyle kurtulacaksin geçmiş olsun..huylu huyundan vazgeçmez..ne desen kırılır zaten....üstünde istemiyo beni diye bin tane laf çıkartır..
0 oy
tarafından
Tatlım kavgayı esinle değil kaynananla ediceksin esin dmeiyoedir herhalde anne çokta habersiz git diye o  yüzüden esinle huzurunu bozmak yerime kaynana na uygun bir dille şöyle müsait olmuyorum çoğu zaman birde yabancı insanları alıp geliyorsun benim raziligim yok geleceksen en azından bir gün önceden haber ver de hadi yapamadım gelmeden ara üstüme başıma çeki düzen vereyim olmuyor böyle ayıp oluyor de
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Sende sürekli kaynananın sevmediği kişileri al yanına onun evine git kapı önünde ara anne çay koy geldim de telefonu kapatır kapatmaz zile bas 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 107 göst.
0 oy
10 cevap 199 göst.
8 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 1,654 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 436 göst.
14 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Yumudukk (207 puan) tarafından soruldu