0 oy
1,179 göst.
Aile kategorisinde (769 puan) tarafından
Normalde kızım babaanne diyemiyor ama anaanne diyo anneme de kaynanama da anne diye çocuk bana çağırıyor kendisi de cevap veriyo anne alıştırma çocuğu şöyle diyorum bu kişi annemde olsa aynı tepkiyi veririm tamam seviyo ama neden kendine anne dedirtiyoki

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aynı evdemi yaşıyorsunuz 
(769 puan) tarafından
Evet aynı evde yaşıyoruz ama kuzum normal de biliyo çocuk babaanne olduğunu kızım bana çağırıyor kendisi cevap veriyor öyle alıştı
tarafından
Sen babannesin sana seslenmedi desene çok meraklı galiba tekrar anne olmaya
(769 puan) tarafından
Evdeki bireyleri tek tek gösteriyorum babaanne diyemiyor anaanne diyo nenne diyo diyemese anlıcam valla 4 çocuğu var 4 te aldırmış ne desem boş
(12,777 puan) tarafından
4 tane aldirmis mi  Allah affetsin yazık
(769 puan) tarafından
Maalesef Aslında çok üzüldüm onun adına kadını zorla evde doğum yaptırmışlar falan evdeki büyükler yüzünden o da sıkıntı çekmiş
-Reklam-
0 oy
(119,333 puan) tarafından
Evin birlikse isin zor
(769 puan) tarafından
Öyle evet
0 oy
tarafından
Bnm kaynana da öyle sürekli uyarıyorum.
(769 puan) tarafından
Bizde mi hata ne olacak böyle
tarafından
Aynı bnm kaynana cnm kizim anne diyor kadın annem annem diyor.iki kere uyardım.bir daha yaparsa lafım ağır olacak..herkes yerini bilsin.kocana söyle istersen.
(769 puan) tarafından
Yok kocama söylesem de bişi değişmez öyle inat bence
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Desin ne olacakki oğlumda uzun süre babaannesine anne dedi benim hoşuma gidiyordu
(769 puan) tarafından
Kendimi çocuğa yetersiz hissediyorum insan içinde ona anne demesi tuhaf kaçmaz mı
(3,729 puan) tarafından
Bilmiyorum benim oğlum hep dedi neden yetersiz hissedesinki sonuçta onun annesi sensin bu gerçeği kimse değiştiremez. E o da babaannesi belliki hoşuna gidiyor anne demesi bırak gönlü oluversin. Akılları erince zaten demiyorlar. Şuan oğlum 5 yaş olmak üzere kayınvalidem annem diye sevince sen benim annem değilsin babaannemsin diyor
(769 puan) tarafından
Ben kendimi öyle hissediyorum bilmiyorum büyüyünce tabiki ayırt edecek ama çocuğa doğruyu öğretmek daha mantıklı hem ben herkesin gönlü olsun diye çok şey yaptım ama nafile
(3,729 puan) tarafından
Tabiki bebek sizin tercih sizin. Ben sadece fikrimi söyledim
(769 puan) tarafından
Öyle tabiki sağolun
0 oy
(935 puan) tarafından

Çok sacma yapmaması lazım ama sana inat daha çok yapar kaynann:angry:

(769 puan) tarafından
Gereksiz inat kendimi kötü hissediyorum
(935 puan) tarafından
Kızn kaç yaşnda
(769 puan) tarafından
20 aylık olacak
(935 puan) tarafından
Nasl alştıysa öyle gider canm beraber yaşamıyorsn kolay unutur ama berabersn zor sende nene dedir daha çabuk döner dili
(769 puan) tarafından
Diyebiliyor sıkıntı bu zaten canım
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Benimki de senin 3 annen var deyip duruyordu çocuklarıma  Birgün  dedimki bir tane annesi 1 tane anneannesi 1 tane de babaannesi var dedim.. olsun ne olur yani anne dese dedi ben de yok dedim sonrasinda birkac defa daha dedirtti been de her defasinda güzelce  uyardim şimdi  dedirtmiyor. Benimki bana gıcıklığına  yapıyor  biliyorum.   Simdi de ara ara laf sokuyorr hee anne demeyecektin annen kızıyor  diye... kizim da demiyor  zaten de...
(769 puan) tarafından
Bencede öyle uyarıyorum kırmadan ama anlamak istemiyo
0 oy
tarafından
neden biliyormusjn sen kaynana anne diye sesleniyorsun ya senden duyduqunu söylüyor benim oqlumda aynıydı ben kaynanama annee diye seslenirdim baktım oqlumda diyo anne diye mümkün olduğunca anne demeye calısırdım 
(769 puan) tarafından
Kuzum öyle değil cidden çok dikkatli izliyorum kızım anne diyo bana kaynanam efendim diyo çocuk bana bakıyor seslenirken
0 oy
tarafından
Ay ben olsam bende çok kizardkm valla belki bu durumdan memnhn olanlar vardır ama sonuçta onun bir annesi var 

Kaynanalar böyle zaten annesine değil bana düşkün olsun istiyorlar
(769 puan) tarafından
Düşkün olmasını istiyorsa benden fazla ilgilenecek ilk doğduğu sıralar asla yardımını görmedim aç bu çocuk sütün yok stresten strese girdim
tarafından
Benimkiler 20 gün gelmediler sonradan gelseler bile asla yardımları olmadi benden hizmet beklediler
(769 puan) tarafından
Böyle insanlar lohusalıkta olsa yardımlarını göstterse hiç sıkıntı olmaz
0 oy
tarafından
Herkes ona anne diyor ya öyle duyduğu için olabilir mi 
(769 puan) tarafından
Yok ayırt edebiliyo aslında kızım bana bakarak anne diyor kaynanam efendim diye cevap veriyo
tarafından
Canını sıkma az daha büyüyünce de desen bile demez bence
(769 puan) tarafından
Orası öyle tabiki de inatla yapıyo gibi olunca ister istemez canı sıkılıyor insanın
0 oy
tarafından
Bir şey olmaz ya büyüdükçe öğrenir zaten. Benim oğlum da anneme kaynanama anne derdi şimdi 2 yaşında ayırt edebiliyor anneanne babaanne diyor 
(769 puan) tarafından
20 aylık olacak kızım ayırt edebiliyo aslında canım
tarafından
Işte zamanla alışır benimki de daha yeni demeye başladı ben de çok üstelemedim anne demesin diye mesela bardak ver eline babaanneye götür de öyle öyle kulağında kalır alışır
0 oy
(338 puan) tarafından
Ya bilmem de hiç takılmam öyle şeye ben ananneme anne derim 

Abim çoçukları ablamın çoçukları da anneme anne derler onlarda takılmaz 

Ama sen hoşlanmıyorsan kayınvadeni uygun dille uyar 
0 oy
(407 puan) tarafından
Desin canım zamanla büyüdükçe babaanne demeye başlıyor merak etme benim ilk kızımda anne dedi uzun bi süre bizde aynı evin içindeydik zamanla dili dönmeye başlayınca demedi şimdi küçük kızımda anne diyor beraber değiliz ama kaynanamın da çok hoşuna gidiyor seviyor öpüyor valla benimde hoşuma gidiyor ne yalan söyliyim onları öyle görünce nasıl olsa alışır büyüyünce sıkma canını sonuçta onun annesi sensin 
0 oy
(594 puan) tarafından
Yok kız diyemedikleri için öle bak bnm oğlum 14 aylıkken anne dedi. Anneme de kaynanama da seslenirken anne derdi. Anneanne demeye alıstı ilk smdi de 20 aylık babanne diyor artık diyemedikleri için öle. Alısmaz yani merak etme
0 oy
tarafından
Desin nolcak ki?

Benim oglumda bana Ada diyordu kapali goedugu herkes onun icin anneydi anne diyordu herkese. Onemsemedim nasilsa buyudukce akli erdikce dicek dedim simdi yine anne demiyor bana ada diyor ama olsun akli erdikce ogrenir. Kayinvalidende anne sonucta bence artniyetli olmak yerine birak bebegin sevgiyle buyuusn ♡
0 oy
(7 puan) tarafından
Canim sen galiba kayinvalodenin başka kotu hareketlerine tepkilisin o yüzden bu kadar huylanmissin bunda birsey yok ki desin ne olacak ki
0 oy
(490 puan) tarafından
Yası ilerlersin der canım küçük daha dert etme bnce
0 oy
tarafından
Valla canm okuyunca ben bile sinirlendim direk yüzüne soyle anne çocuğumun sana anne demesini istemiyorum diye sonuçta o kadr acı sen çektin bide ona anne decek de çok istiyorsan sana anne demesini kendine bir çocuk getir anne desin sana 

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 1,645 göst.
0 oy
7 cevap 311 göst.
2 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 125 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Su1880 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 228 göst.
25 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hanifemm (1,489 puan) tarafından soruldu

379,949 soru

11,374,174 cevap

34,857 kullanıcı

...