0 oy
543 göst.
Aile kategorisinde (188 puan) tarafından
Bebeğimin ameliyatı var doktorun dediği gibi devam ederse durumu bir iki ay sonra ameliyat olacak Van'da oturuyorum ameliyatı İstanbul da yada Ankara da yapmamız gerekiyor en iyi doktorlar oralarda eşime diyorum ki İstanbul da yaptıralım o süreçte anlamlarda kalırız kabul etmiyor benim bı arkadsim Ankara'da yaptı 8 gün kaldı sadece kalma yeme içmeye 6bin verdi günlük ev tuttu ve bizim o kadar durumumuz yok eşim askari ücretle çalışıyor 10 kişiye bakıyor hiç birikimimiz bile yok deli ediyor beni ya ablamda kalsak ne olacak sanki en azından ev ortamı olur bebeğim için yeme icme otelle para vermeyiz ama ikna edemiyorum 

14 Cevaplar

0 oy
(5,272 puan) tarafından
Mecburuz bebegimiz icinde niye kabul etmiyor ki
(188 puan) tarafından
Sırf benim ailmeden diye 3 yıllık ebliyiz bı gün birlikte kalmadık ya grur yapıyor aklınca
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım belki ablanın eşinden falan cekiniyordur kimseye midare ermek istemiyordur belki ablanın evinde rahat edemem diye düşünüyordur nedenini sordun mu hiç 
(188 puan) tarafından
Canım ben yaklaşık iki ay önce gittim ablamda iki hafta kaldım kimse bişey demedi çok da rahhatim ama o aklınca grur yapıyor milletin evinde ne işimiz var diyor sanki ben keyfime gidelim diyor o kadar parayı borç yapmaktansa ablamda kalırız daha iyi
0 oy
tarafından
Öncelikle geçmiş olsun 

Niye kalmak istemiyor

İstemediğin göre parası var demekki
(188 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
Yok kız ne parası bebeğe mama bez zor alıyor askari ücretle çalışıyor 10 kişiye bakıyor  gruru yapıyor işte erkeklik gruru milletin evinde niye kalacaz diyor
(775 puan) tarafından
10.kisi derken cabim eşinin ailesi ile mi yasiyorsunjz
(188 puan) tarafından
Evet canım birliktw yaşıyoruz ben eşim bebeğim 3 yedi kişi de onlar
(775 puan) tarafından
Oh maşallah onun ailesi yanındayken sıkıntı yok en ablana gidince. Mi sıkıntı ne cins bu adamlar ya benimkide öle al birini vur otekine
(188 puan) tarafından
Valla ya onun ablası olsa seve seve gidip kalırdı ama
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Keşke kabul etse insan o süre içinde hastanede kalsa duş almak ister üst baş değişim ister çamaşır çıkar. Kabul etmeme sebebi neymiş acaba
(188 puan) tarafından
Ya bende çok istiyorum öyle olmasa mecbur otele gidecez yada günlük ev tutacaz o da çok masraf nerdeyse günlüğü 200 TL
Milletin evinde ne kalacaz diyor erkeklik gruru yapıyor işte
Sizin ameliyat neydi canım
(13,202 puan) tarafından
Ben öyle yorum yaptım ameliyat olmadık da hastane ortamında çok bulundum anlarım insan halinden. Çok masraf ablana mutfak düzsen o kadar harcama yapmazsın aşırı saçma bir gurur valla. Ne var baldızına hiç mi gitmiyor
(188 puan) tarafından
Yok canım.hic gitmiyor ablamda kalsak ne yeme içmeye para gider ne otel ne günlük ev nerdeyse 6 binlik bı masraf
0 oy
(228 puan) tarafından
Kabul etmiyorsa paşa paşa ödücek ozaman 
(188 puan) tarafından
Mecbur ben onu düşündüğüm için yoksa bende eniştemin evinde kalma meraklısı değilim
(228 puan) tarafından
Bu erkeklerdeki egoyu anlayamıyorum en sağlıklısı ablanda kalmanız pandemi var dışarıda bebek küçük zaten ev ortamı her zaman iyi rahat parada harcamazsınız biraz mantıklı düşünse egoyu bıraksa çocuğu için.
(188 puan) tarafından
Valla kabuk etmek zorunda eninde sonunda nereye gidecek bu olmayan parayla ev ortamı benim için bebeğim için çok iyi olur üstü başı mamaları hersekilde bide bebek ameliyatlı en iyi yer ev ortamı
(228 puan) tarafından
Bebeklerin çamaşırları da yıkanıyor ben günde 2 3 kere degistiriyorum kusuyor cisi dışarı taşıyor temizlenmesi lazım giysilerininde bunuda diyebilirsin
(188 puan) tarafından
Benim bebeğimde öyle nerdeyse günde 4defa değiştiririm şehir tam belli olsun götürmek zorunda o gelmese bile tek başıma giderim
0 oy
(537 puan) tarafından
Canm geçmiş olsun bnm bildiğim orda misafirhaneler var Ankara'da hiç para vermiyorsun halam hep orda kaldılar 
(188 puan) tarafından
Ya öyle bişey de mi var canım ama bebekle nasıl olur ki sürekli mamaları kıyafetleri üst baş
(537 puan) tarafından
Var canm önceden ara hastaneyi sana yer ayarlıyorlar ona göre araştır ..ama yanında yiyecek falan götür bide çok soğuk Muş Ankara .. üşümesin hasta olmayn amann..
(188 puan) tarafından
Ev ortamı gibi mi acaba çünkü mama yapmam lazım mama pişirmem lazım kıyafetlerini sürekli değiştirip yıkamam lazım şu an hangi şehirde yapacağımız belli degik ya İstanbul ya Ankara
(537 puan) tarafından
Ablan İstanbul un neresi nde oturuyor ki ..yani mantıklı ablana gelmen nolcak sanki işin ucunda evladı var ..gurur yapmanın bı anlamı yok
(188 puan) tarafından
İstanbul Pendik'te oturuyor canım
0 oy
(678 puan) tarafından
Ablana söyle eşi arasın eşini bacanak sakin yer bakmayın buyrun gelin bizde kalın burda yaptırın ameliyatı desin ozman kalır bence 
(188 puan) tarafından
Sen aratirdin der hemen mecbur kabul edecek eninde sonunda
0 oy
tarafından
Canım çok geçmiş olsun öncelikle, kalma konusunda eğer eşin ablanda kalmak istemiyorsa şöyle bir teklifte bulun bence tamam Ankara da değilde kendi paramızla istanbulda kalalım otelde eğer sıkışırsak veya başka bir ihtiyacımız olursa ablamlar en azından yardımcı olur diyebilirsin. Bu biraz ikna edici olabilir. 
(188 puan) tarafından
Oda mantıklı aslında o da bakar olayınca mecbur kabul eder sağol canım
0 oy
(6,003 puan) tarafından
Kimseye yük olmak istemiyordur belki. Hem uzakmış hani cok samimi degilseniz çekiniyordur 
(188 puan) tarafından
Evet öyle düşünüyor ama mecburuz çocuğumuz için
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Soz konusu evladiysa gurur yapmaya gerek yok ablanla konus esini arayip davet etsin buru gel kalin falan desin belki gurur yapmaz o zaman
(188 puan) tarafından
Sen aratirdin der ama eninde sonunda mecbur kabuk edecek para yok başka yerde kalacak çünkü
0 oy
(954 puan) tarafından
Ablan arasa eşini çağırsa belki yumuşar
(188 puan) tarafından
Sen aratirdin der çok fena
0 oy
tarafından
Her ay oğlumun tedavisi için Ankara ya gidiyoruz misafirhaneler kovid den dolayı almıyor alanda da kovid liler var diyro belediyeleri de aradık hiç bı geri dönüş alamadık malesef gerçekten hastane ortamı çok zor oluyor ilk zaman İstanbul da ameliyat olmuştu oğlum görümceler yemek getirdi götürdü kıyafetimi yıkadı etti dmeem o ki ikna etmeye çalışın Ankara İstanbul dan daha pahalı herşey sorun temiz bı yerde kovidden uzak bı yerde kalmak istiyorsanız apartlara zaten hiç bakmayın leş gibi kaç tane aparta baktık oteller var sadece ilaçlı onlarında kişi başı 150den başlıyor bebekle inanın çok zor biz altı günlüğüne gidiyoruz 4 5bin para gidiyor hastane de herşey para ilacı bile cebinden karşılıyorsun onları da düşünün 
(188 puan) tarafından
İşte gerçekten çok zor yeme içme kalma üst baş hepsi sorun günlük evler pis oteller pahalı bebek ameliyat olacak temiz ortam lazım ona mamalar pişirmem için yıkamam için ev gerekiyor ikna edecem inşallah
Oğlun ne ameliyat oldu acaba
tarafından
Beyin tümörü sizin ne ameliyat i olacak
(188 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah bizim de yarık damak
tarafından
Allah tüm hastalara şifa nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
Otelde mi kalmak istiyor 
(188 puan) tarafından
Yok hicbiseyi demiyor neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum işte olmayan parayla
0 oy
tarafından
Ablanı ara konuş. O da eşine söylesin senin eşini arayıp davet etsinler. 
(188 puan) tarafından
Ay der sen aratırmışsındır

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 38 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 437 göst.
24 Mart 2023 Aile kategorisinde Dolunay65 (716 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 635 göst.
20 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Metehan'ın Annesi (9,626 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 279 göst.
8 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,011 soru

11,406,705 cevap

34,944 kullanıcı

...