0 oy
300 göst.
Diğer kategorisinde (636 puan) tarafından
Koyunumuz doğum yapacak ama günü ne zaman bilemiyoruz. Hayvancağız 1 haftadır mızıldıyo yatıyo kalkamıyor. 2 3 gündür de  pek bir şey yemiyor. Göğüsleri iyice şişmiş. Bi göğsüne süt gelmişç diğerinde yok. 3 4 kuzu var karnında kesin. Çok ağırlaştı. Bacakları titriyor. Biraz hareket etti mi hemen yatıyo.  Neler yapabiliriz? Ne zaman doğum yapar

9 Cevaplar

0 oy
(3,669 puan) tarafından
Youtubede arastırma bilirsin, cnm olmadı veterinere götürün 

Post üste cıksın
(636 puan) tarafından
Sağol canım
-Reklam-
0 oy
tarafından

Canım bizim de.  Koyunlarımız var eşime okudum. Çok şık kontrol etsinler 1....2 güne doğurur dedi 

0 oy
tarafından
Yaaaaaa canım benim onun anneligini seveyim e bulundugunuz yerde veterinler yokmu yoksa bile belediyeyi arayın barinaktaki veterinlerden birini gönderirler yazik ya içim gitti bence şimdi bile arayabilirsiniz ben yaralı guvercin için gece yarisi belediye çalışanlarını perişan etmistim
(636 puan) tarafından
Bizim brdakilerden bi b.k olmaz afedersn cnm ama. Veteriner ile görüştük artık. İlaç veriyoruz bakalım :(
tarafından
Canım nasıl bi halt olmaz şikayet ederim deseydin ****** daha doguramadimi
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Kuzum esim bilir bu konulari kendinin de var koyde eger bi koyunda fazla kuzu varsa karninda tek basina dogum sendromunu atlamaz veteriner cagirsinlar imkanlari varsa ultrasonla baktirsinlar diyor yoksa dogumunu beklemekden baska yapacak bise olmazmis 
(636 puan) tarafından
Hastaymış kuzum bugün aradık veterineri
(1,521 puan) tarafından
Ayy kiyamam ya inşallah sağ salim doğurur kuzucuklarini
0 oy
(119,667 puan) tarafından
Aahh kiyamam yaa kiz bi veteriner cagirin bide dogum yapinca foto atarmisin 
(636 puan) tarafından
Ölmeden doğum yapabilirse atarım tabiki. Biz onun doğum yapmasını beklerken başkası doğum yaptı bugün:)
0 oy
tarafından
Kuzucum amcama sordum hayvanci kendisi eğer sütü indi ve çok akıyor ise karnında kuzu veyahut kuzular ölmüş olabilir dedi ölen kuzu diğer kuzulara zarar verebilir dedi sütü çok akmıyor ise sorun yoktur bu gün yarın doğurur ama bir baytara göstersinler ihmal etmesinler dedi 
(48,880 puan) tarafından
kaynimin iki kuzusu öldü gecen gün
(636 puan) tarafından
Konuştuk canım bugün veteriner ile. Gebelik toksemesi varmış. Kuzulara yeteblmej için vücudunda vitamin kalmamış. %80 ölme ihtimali varmış. Lütfen dua edin :(
tarafından
Of tahmin etmiştim kuzum çok üzüldüm ya veteriner doğumu baslatamaz mi baytar falan yokmu bulundugunuz yerde doğum başlarsa belki anne karnındaki kuzular kurtulur :( beni de haberdar et inşallah hepsi sağ sağlim kurtulur ikbal ablam kaynininkiler neden öldü
(636 puan) tarafından
Bakalım 2 gün ilaçlarını kullanalım veteriner öyle demiş. Olmazsa başka veterinere gösterelim dicem canım. Yazık hayvancağız gözlerinden bile yaş geliyor. Çok üzüldüm
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Yaaa kurban olurum ben ona <3

(636 puan) tarafından
Ay çok üzüldüm ben de canım ya. Rahatsız dua edin lütfen iyi olsun
(3,156 puan) tarafından
Bi veteriner bakmaya gelse ya canım günah ya çekmesin öyle ben çok acırım hayvanlara
(636 puan) tarafından
2 gün ilaçları kullanın demiş. Olmazsa başka veterinere gösterelim dicem canım bende.
(3,156 puan) tarafından
İyi olur inşallah ya
0 oy
(625 puan) tarafından
Memesi aşağıya inmiş mi
(636 puan) tarafından
İnmiş canım da bugün veteriner ile konuştuk gebelik toksemesi varmış. Umarım kurtulur 4 veya 5 kuzu var diyor veteriner
0 oy
(48,880 puan) tarafından
amqn hemen veteriner cagirin kaynimin koyunu olmus karninda iki kuzusuyla
(636 puan) tarafından
Gebelik toksemesi varmış canım bizimkindede inşallah kurtulur:(
(48,880 puan) tarafından
o ne demekmis kiz kiyamam ya insallah sağ doğurur yavrusunu
(636 puan) tarafından
4 veya 5 kuzu varmış karnında. Onlara yetebilmek içinde vücudunda vitamın kalmamış. Bugün ilaçlarını yaptık ama ağzından köpük gelmeye başladı. Umarım kurtulur. %80 ölümle sonuçlanıyormuş :(
(48,880 puan) tarafından
ayy kıyamam ya annelik.iste insallah yaşar
(636 puan) tarafından
Amin canım inşallah. Zor analık vala.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 188 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir.gul (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 176 göst.
7 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy