0 oy
2,559 göst.
Diğer kategorisinde (64 puan) tarafından
Doğum yapicam yakında hayırlısıyla özel hastane 7 tane çeyrek alabileceğim kadar para istiyor iş yerimden alacagim vardı onunla doğum masraflarını karşılarım diye düşünmüştüm ama özel hastane çok para istiyor 7 tane çeyrek alabilirim o parayla siz olsanız özelde mi dogururdunuz yoksa 7 tane çeyrek mi alırdınız zengin de değilim yani :)

93 Cevaplar

0 oy
(1,635 puan) tarafından
Ben hep şu mantıklayım o sancıyı çekecem veya o karnım kesilecek tamam özel daha ilgili ona lafım yok ama öylr böylr bu bebek çıkacak ne gerek bar o parayı vermeye.. ben drvlette doğurdhm inanılmaz memnundum tek sorunum doğum uzun sürdü ailem pek haber alamamış çok merak etmişer o kadar. Ebeler belime masaj bile yaptı çok iyilerdi 
-Reklam-
0 oy
(3,729 puan) tarafından
2 çocuğumu da özelde doğurdum. Devlet hastanesinde insan yerine koymuyorlar
(1,043 puan) tarafından
2 doğum yapmışsın ikisi de özelde nerden biliyorsun ki devlette nasıl olduğunu. Böyle kesin cümleler kullanmayın bence ben devlette yaptım o kadar güzel ilgilendiler ki benimle. Özelde ondan daha fazla ne yapılabilir anlamiyorum
(4,700 puan) tarafından
Kuzum bence arkadaş duyumlardan biliyor her şehir ve her hastane kesinlikle bir değil bazı özele gidersin doktor iyi olmaz ama ben doğu tarafındayım cidden kötü davraniyolar normalde özele gidiyorum ikili için para vermek istemedim devlette yaptırıyim dedim resmen ezik muamelesi yapıyor doktorlar zaten devlette iyi olan doktorda varsa bir kaç aya kalmaz adı duyulup bir özel hastane hemen kendi bünyesine katiyo doktoru
(3,729 puan) tarafından
Kaç tane arkadaşım devlette doğum yaptı. Her biri neler yaşadıklarını anlattılar. İlk oğluma hamileyken sadece bir kere sancıyla devlet hastanesine gittim yaşadıklarımı anlatmak çok uzun sürer en son eşim başhekimi yanındaydı o duruma kadar geldik sağlık bakanlığına şikayet etti ama ne fayda biz yaşadıklarımız la kaldık. Siz bir kere devlette dogurmussunuz birde özelde dogurun belki o zaman beni anlarsınız
(7,411 puan) tarafından
Valla bende iki kere doğum yaptim ilkinde ozele gidiyordum ama bebegimde sorun gorunce hemen devlete sevk ettiler. Ozaman dedim özel  bosmus diye. Ne varsa devlette var. 2 doğumum da guzrl gecti hele 2.sehir hastenesindeydi ozel den farksizdi. Kotu seyler ozeldede yaşanabilir. Direk kiyaslama yapma derim canim. Hem ozel zaten babanin hayrina bakmiyor. Oara vermeden kapidan girebilir misin. Maddi durumum da iyi ama devletten sasmam sahsen
0 oy
(12,503 puan) tarafından
2 doğumumu da devlette yaptım ne olmuş sanki 7 çeyrek azmı 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canım ben özelde doğum yaptım çünkü çevremdeki devlet hastaneleri hep kötüydu ne yazık hepsi hakkında kötü şeyler duydum herkesten güvenip gitmedim o yüzden hele ki şu virüs döneminde... Ama eğer iyi bi devlet hastanesi olsa orda doğum yapar parayı bebeğime harcardim hatta harcamazdim doğum için bilezigimi bozduk mecburen paramız yoktu... Ama önemli olan sağlık. 

Yani araştır hangisi iyiyse ona git
0 oy
(92 puan) tarafından
Ben özelde doğum yapardim heralde ya nebiliyim esin hep yaninda olabiliyor falan doktor ister istemez daha ilgili oluyor ya i bircok artisi var ki dogumda insan hayatinda toplasan kac kere basina gelir ki bir insanin nebiliyim tabi sen bilirsin sana kalmis bulundugun sehirde cok iyi kaliteli devlet ya da araştırma uni hastanesi vs varsa ozelde yapmayadabilirsin ama benim bulundugum sehirdeki devlet hastanesi berbat yani o yuzden hic düşünmedim bile devleti
0 oy
(806 puan) tarafından
Herhangi ciddi bir sağlık sorununuz yoksa devlette yapın. Herşey normal ilerliyor ise... Herkes özel de dogurmuyor sonuçta canım 
0 oy
tarafından
Eğitim araştırmada doğurdum ben özel gibiydi ayri oda felan güzeldi 
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Devlette doğum yaptım çokda iyiydi ebeler doktorumda çok iyiydi yine olsa yine giderim yani çeyrek yapardım yavruma
0 oy
tarafından
Özel de yaptım yine olsa yine ozele giderim 
tarafından
Ah deryam seni yesinler ❤️
0 oy
(4,700 puan) tarafından
D.bakir gibi bir yerdeysen valla ister 7 ister daha fazla özele veririm canım ama batı tarafındaysan devlet olabilir eşin de asgari ucretmis ben d.bakirdayim şahsen devlete gitmeye korkuyorum doğumlar fazla olduğu icin ilgi alaka yok ama oğlum da kontrol de Antalya'daydik devleti özel gibiydi 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bn özelde yaptim mis gibi de bakildim valla..bnden degerli degil para..hemsireler dakika basi geliyodu hem bebege hm de bna..bn de 20bin küsür harcadm ama pisman degilim
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Şöyle bir zamanda devlete gidip kendimi riske atmam imkanım varsa eğer kesinlikle özeli tercih ederim 
0 oy
(416 puan) tarafından
Ozelde yap dogumunu derim
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Devlette dogum yaptim senle ayni düşündüm ama sanki aklim olsa ozele giderdim neden biliyor musun hic kimseyi görmüyorsun o an esini görmeye o kadar ihtiyacım oluyor ki ve devlette insan yerine konulmuyorsun resmen orda ****** gibi davrandılar travma yaşarsın 
0 oy
(31 puan) tarafından
Normal bir süreçte olsaydık özele git demezdim ama şuan durumlar belli kendini riske atmaya gerek yok parasını düşünme boşver evladın için değer sağlıklı bir şekilde özelde için rahat doğumunu yap. Bu pandemi sürecinde değmez kendini yormaya. 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
7 ceyrek alırdım canım 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Birinciyi devlette doğurdum anamı ağlattılar gece sabaha kadar ağlayıp bağırdım 1 iğne yapan yoktu. İkinci de kolyemi satıp özelde doğurdum o kadar güzel ilgilendiler ki 3 gün boyunca kanlarımıza baktılar herşeyi yaptılar sezaryen doğumla 1300 aldılar sadece sende uygun bir özel hastanede yap bence 2 çeyrek parasıyla doğum yapabileceğin bi sürü hastane var ben kolyemi satıp gittim sırf devletteki o rezilliği çekmemek için bir odada 2  3 hasta 2  3 bebek bu dönemde çok riskli bence. 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Paran varsa gücünde yetiyorsa özelde doğur 
0 oy
(48,906 puan) tarafından
7 ceyrek.ne kadar ediyo onu yazaydin kisaca ☺️
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Devlette 3cu sezeryni oldum eve geldm 7aylik doğum ettm bide

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 264 göst.