0 oy
569 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Eşim askere geçen ay gitti oğlumuz 3.5 aylıktı. Giderken çok farkında değildi ve şuan bilmiyor aramıyor. Şuan 4.5 aylık ve yavaş yavaş insanları ayırmaya yabancılardan korkmaya başladı. Beni de kara tasalar sardı RABBİM kısmet ederse inşallah o günleri eşim geldiğinde oğlumuz 10 aylık olucak biliyorum ilk başlarda korkucak belki kaçıcak eşimde çok üzülecek. Arayı toparlamak biraz zaman alıcak ama bu süreçte daha iyi ne yapabiliriz. Çok korkuyorum hic benimsemez diye. Eşim ilgili bir baba Rabbim ondan kırk bin kez razı olsun ama ne yapsak daha kolay olur bilmiyorum. 

Bu arada çok özledim eşimi. Öyle kimsesiz hissediyorum ki kendimi halbuki herkes yanımda herşeyden önce evladım yanımda Ama zaman su olsun aksın istiyorum..

16 Cevaplar

0 oy
(14,036 puan) tarafından
Ayrılık çok zor bir şey fotosunu falan göstersende yine de esin gelince oğlun bir müddet yabancılar ama çabuk alışır sonuçta babası Rabbim kavustursun inşallah 
(14,036 puan) tarafından
Kıyamam sana ya gerçekten inan benim de gözlerim doldu şuan inşallah bir daha ayrilmazsiniz :(
tarafından
Inşallah. Rabbim kalbi bir olan hiç bir eşi birbirinden yavrusundan koparmasın. Dayanamadım şuan gözler akıyor:)
(14,036 puan) tarafından
Ağla rahatla canım atma içine bu günlerde geçecek vatanà olan borcunu ödemeye gitti oda napsın eminim onun için daha zordur eşini çocuğunu bırakıp baska yere gitmek ama bitecek
tarafından
Inşallah canım RABBİM tüm görevde olan askerlere evlerine sağ salim dönmeyi nasip etsin  insallahhhhhhhhh
(14,036 puan) tarafından
İnşallah canım benim
-Reklam-
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Esin izne geldgnde bebk onu tanır merak etme cnm tlfnda esinin sesini dinlet 
tarafından
Bu hastalıktan dolayı tüm izinler iptal edildi. Ve kıbrısta hic bir şekilde gelemez. Sesini hep hoparlör e alıyorum ama inşallah herşey güzel olur
(1,475 puan) tarafından
Benimde eski eşim askere giderkn oglum 1buck yasndaydi askerden geldnde oglum hiç korkmuyodu kan cekiyo haliyle hiç tlfnda konusmuyordu oglum hep foto gosteriyodu eski kaynanamlar ordan cocuk babasni unutmamis
tarafından
Bende bir süre sonra fotoğraf göstereceğim. Oğlumun her anını cekiyorum şuan babası ileride görsün diye
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Görüntülü konuşun görsün sesini duysun yabancı gibi hissetmez belki bebekler herşeyi anlar
(1,013 puan) tarafından
O zaman sesli konusunca sesini dinlet hem merak etme ilk gün yabancılık çeker sonra kan çeker zaten alışır bebişin babasi olduğunu hisseder ben hamileyim daha babasi seslense anlar hareket edrr
tarafından
Inşallah canım. Rabbim kucağına aldırsın seninde insallahhh
(1,013 puan) tarafından
İnşallah canım kendine iyi bak eşin gelince seni ve oglunu iyi görmek ister iyi olmazsaniz üzülür oda sizin için gitmis sizden çok özlüyodur sizi emin ol sen ona morel ol
tarafından
Çok teşekkür ederim desteğin için çoook sagol
(1,013 puan) tarafından
Önemli degil canım ne zaman istersen konuşabiliriz
0 oy
(32 puan) tarafından

Allah kavuştursun ama tadını cikart bence ne demisler yokke  göresin görünce de öldüresin gelir :)

Bebis de babasini benimser hiç takma kanı o onun.

tarafından
Hiç tadı çıkmıyor. Oğlum olmasa yaşıyor gibi bile değilim :) şükür ki evladım yanımda Rabbim hic birinin yokluğu ile sınamasın. Inşallah çabucak benimser :)
(32 puan) tarafından
Hayirlisi ile gonlune gore olsun canım:)
tarafından
Aminnn
0 oy
(291 puan) tarafından
Canim allah kavuştursun ben fazla sorun yaşayacağınızı sanmıyorum dert etmene gerek yok canını bunun için sıkma Allah'ın izniyle kocan gelsinnbutun bunlar için niye sorun etmişim ki diye kendine soracaksın o daha çok küçük 10 aylık olduğunda da babasını tanır şimdi de 
tarafından
Amin canım çoook amin. Rabbim sağ salim gelmesini nasip etsin inşallah. Bilmiyorum durup durup bu geliyor aklıma sonra ağlayacak gibi oluyorum birde eşim oğlunu 1 aydır göremiyor. Kıbrısta da sadece tuşlu telefon serbest oda ayrı bir özlem içinde. Çok üzülüyorum çok.
(291 puan) tarafından
Uzme canım kendini sen çok şükür ki geri dönecek öyle düşün
0 oy
(10,562 puan) tarafından
Allahım aynı şeyleri yaşıyoz ne zmn ayın kaçında gitti cnm bebeğin ne zmn doğdu 

Benim oğlan da aynı 
tarafından
15.09.2020 bebeğimin doğum tarihi. Eşim gideli de tam 34 gün oldu canım.
(10,562 puan) tarafından
Hahaha 9 ayın 12 si doğum tarihi eşim gideli 32 gün oldu :))))
0 oy
tarafından
Asker psikolojisi çok farkli eşimle sevgiliydik gelince hemen evlendik askerden sonra biraz değişim oluyo kafaları çok karışık olur sevgiliyken bile biz çok kavga ederdik firar ederdim diyodu hatta evli olsam hiç yapamazdım diyodu eşim evli olana beklemek daha zor çünkü aklı hep sizde kalır ama giderken görmüş en azından hamileyken gitseydi senin için daha zor olurdu ilk başta yabancılık çeker oglun ama illa ki alışır kendi canı kanı tanır babasını üzülme 
tarafından
Keşke hamileyken gitseydi yavrum ya keşke. Keşkeeeee. Hep bunu söyledik her konusmamizda. Eşim gittiğinden beri oğlunu görmüyor. Oğlum her gün birşey öğreniyor ama babası görmüyor. Çok üzülüyorum çok.
0 oy
(386 puan) tarafından
her ay yakından çekilmiş bir fotoğrafı bebeğine göster sık sık baba desin ona görüncede tanıycaktır abim askerdeyken yeğenime hep söylerdim geldiyinde abimi baba diye tanıdı ve bir kaç dakikada yanına gitti allah kavuştursun 
tarafından
Amin canım Aminnn
0 oy
(142 puan) tarafından
Nerde yapıyo askerliği kaç ay yapıyo söylermisiin
tarafından
Kıbrısta şuan. Gideli 34 gün oldu. 5 ayımız var daha
(142 puan) tarafından
Hım o zaman babasinin resmini cıkar ver eline baksın baksin opsün benim kuzenimin cocu babasinin resmini alip alip öpüyodu etkisi olur belki
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Merak etme canım çabuk alışıyorlar geri benim kızım 6 aylıktı eşim geldiğinde ve 6 ay boyunca toplasan 4 - 5 defa anca görmüştür şimdi benden çok düşüyor babasına 
tarafından
Canım benim :) aman babalarına düşkün olsunlar. Baba evlat ilişkisi çok sağlam olsun tüm evlatların. Korku işte içimden atamıyorum inşallah dediğin gibi olur
(1,297 puan) tarafından
Amin canım olur inşallah sıkıntı etme ben 3 aylık hamileydim esim gitti kızım doğdu 6 aylık oldu ancak geldi psikolojik olarak çok zor ama geçiyor çabucak kavuşursunuz inşallah siz de :)
tarafından
Amin canım insallahhh :)
0 oy
tarafından
Fotoğraflarımı göster devamlı canım tişörtü ve sürekli kullandığı bir kokusu varsa gece onunla yatır devamlı babasından bahset o zaman yabancılamaz inşallah 
tarafından
Inşallah. Inşallah dediginiz gibi olur. Dediklerini de yapicam
tarafından
Kan çeker hemde canım  merak etme koskoca babası "D üzme tatlı canını
tarafından
Şuan yalnızlığın verdiği bir his ile sürekli duygusallık modundayım. Zaman su olsun aksın inşallah:)
tarafından
Geçer canım geçer geçmeyen zaman mı var ki göz açıp kapayana kadar ömür geçiyor sağ salim kavuşursunuz inşallah ")
tarafından
Çok amin insallahhhh
0 oy
(954 puan) tarafından
Geldiğinde iligilenir bebekle bi kaç güne alışır merak etme ama senin için kolay değil evet ama geçecek bu günler de geride kalacak sen çocuğun en tatlı zamanlarının tadını çıkarmaya bak 
tarafından
Öyle yapıyorum. Oğlumun buyudugu her ana tanıklık etmek çok büyük bir mucize. Her anıma şükür ediyorum. ama kalbimin bir tarafı hep buruk hep acılı. Benim gördüklerimi eşim göremiyor. Her anı kayıt ediyorm geldiğinde görsün diye. Rabbim sağ salim getirsin inşallah yuvasına tüm eşleri
(954 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Kan çeker canım hemen kaynasirlar bence 
tarafından
Inşallah tek duam bu
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Benim eşim ilk 6 ay kucağına alamadı uzaktan sever giderdi ilgilenmezdi beceremezdi ama şimdi baba baba diye geziyor çocuk.
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Benim eşimde vatanı görevini yapıyor 1 buçuk ayımız kaldı şükür bitiyor kızım 9 ay 20 günlük gittiğinde küçüktü ama daha az önce eşim görüntülü aradı ekranı öpüyordu kızım resimlerini gösteriyorum baban diyorum biliyor canım inşallah tez zamanda kavuşursunuz 
tarafından
Amin canım. Normal sesli dahi konuşamadığımız günler oluyor. Çok zor çok. Rabbim kavuşmayı nasip etsin

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 593 göst.
+1 oy
11 cevap 542 göst.
2 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde SakuraCicegi (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 646 göst.
25 Eylül 2021 Aile kategorisinde Sevnur61 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 115 göst.

381,245 soru