0 oy
483 göst.
Diğer kategorisinde (980 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Akşam kayınvalidemlere yemeğe gittik yemekten sonra baktım kayınvalide kayınpeder arada kızımın burnunu sıkıyorlar dedim anne baba niye sıkıyorsunuz çocuğumun burnunu sadece burnundan nefes alabiliyor. Ya işte burnu geniş olmasın diye sıkıyoruz arada sende banyo yaptırırken sık dediler var mı öyle bir saçmalık ya. Dedim Daha önce de söylediniz benim annem burnumu sıkmamış ama geniş değil dedim gel de anlat işte. Bir de Bana diyorlar ki sen bunu bize bıraktığında biz her şeyi yediririz  sen yedirmiyorsun dedim daha yeni 6 aylık oldu azıcık sabredin zamanı gelecek yok anlamıyorlar.

Birde sürekli pekmez ver bal ver diyorlar diyorum bal için çok erken fakat pekmezi doktor 1 ay daha bekleyelim dedi vericem yok ısrar ediyorlar her gittiğimde geçen parmağıyla bal yalatıyordu nerdeyse engelledim. Zaten kızım da Laktoz intoleransı var kanlı mukuslu oluyor büyük abdesti. Tamam heyecanlılar ama anlamıyorlar elli kere tekrarlamaktan yoruldum eşimde diyor en azından onu dinlerler dedim ama nato kafa aynılar. Öyle işte içimi bir dökeyim dedim
Bu arada böyle yaptıkça seninle kızımı yanlız bırakmam dedim

12 Cevaplar

0 oy
(2,808 puan) tarafından
Balın heyecanımı olr canım 
(980 puan) tarafından
İnadına yapıyorlar kızıma şunu ver bunu ver her gittiğimde sinir küpü olarak eve dönüyorum. Eşime diyorum anlıyorum ama ne yapalım yaşlılar diyo iyice sinirlerim zıplıyor
(2,808 puan) tarafından
Onlara hava hoş canım valla bişey olsa sabaha kadar sen bekliceksn başını hastanelerde sen sürüncn çocukla
(980 puan) tarafından
Aynen. Birde kayınpeder kucağındayken anne nerde diye kayınvalideyi gösteriyor. Ben de her defasında ne diyor kızım dede babaanne nerde mi diyor diye düzeltiyorum ama yine öyle sormaya devam ediyor buna da itiraz etmeme az kaldı şimdilik 1 oldu 2 oldu 3. de patlarım
(2,808 puan) tarafından
Anneliğe babalığa meraklıysalar geç değil yapsınlar 1 tane
(980 puan) tarafından
Bu oğlan ana babaları hep mi aynı olur yaa (istisnalar hariç)
-Reklam-
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Peki siz böyle yapınca çocuğa bal vs yedirince Allah korusun da bebeğe bir şey olunca vebalini alabilecek misin de...
(980 puan) tarafından
Bunu söylemek aklıma gelmedi bak bir dahaki sefere yine nasılsa bu konuyu açacaklar o zaman söyleyeyim
0 oy
(795 puan) tarafından
Sakın sakin bak kuzum ben çok çektim çok ağlattılar beni lohusayken yok bacaklarını bağlayalım ***** olmasın yok çenesini bağlayalım düzgün olsun burnunu sikalim geniş olamsin sakın yaptırma hele bal çok tehlikeli aman diyim gerekirse olay cikart yine de yaptırma 
(980 puan) tarafından
Eşim sinirlendiğimi anladı sağolsun annesine bal tehlikeli diye söyledi örnek verdi yok. Ben de dedim sen böyle yaptıkça ben seninle kızımı yanlız bırakmam anne bilesin diye söyledim zaten
(795 puan) tarafından
Sakın bırakma kuzum bak yaparlar falan sonra işin içinden siyrilirlar suçlu sen olursun bı çocuğa bakamadi falan derler Allah korusun bal zehirler
(980 puan) tarafından
Bırakmam bu günden sonra dedim zaten yüzüne sen böyle yaptıkça ben selin'i seninle bırakmam diye anlamıştır inşallah
0 oy
(119,462 puan) tarafından
1 yasdan once bal verilmez allah korusun zehirleyebilir
(980 puan) tarafından
Eh işte gel anlat almıyo kafaları bir türlü
0 oy
tarafından
Cnm bizim burda yeni doğan bebekler bir iki ay sonra yıkanırken burnu cekilir yukarıya doğru ve sıkılır burnu küçük olsun diye
(795 puan) tarafından
Valla hurafe o al benim gorumcemin yapmış kaynana maşallah bardak ağzı gibi doğru gelmiyor bana
tarafından
Aynn banada doğru gelmiyor bende çocuğuma yapmam zatn sende yapma sonra daha kotu olabilir
(980 puan) tarafından
Dedim eşim için yaptın mı diye evet dedi ee bi etkisi olmamış ona rağmen mi dedim kaldı bi öyle güldü geçti yine yapacağından geri kalmadı. Allah aşkına kızımın burnunun neresi geniş vallahi foto atıp sorucam size bu gidişle
tarafından
Yok canm yaa boşver onlar yapsa sen tersle olmadı bu sefer çocuğun burnu daha kotu olur büyür falan eskiden söylenen söylentileri gerçek saniyorlar
(980 puan) tarafından
Hayır iki de bir sıkıyorlar zaten bebekler burunlarından nefes alırlar.  Çocuğum kaç kere zorlandı kıyamam ya
0 oy
(219 puan) tarafından
Bazen bence cok abartiyosunuz torunları seviyolardir torunlarının canini mi yakcaklar sanki  bal pekmez cok sağlıklı onlar da sağlıklı olsun diye demişlerdir eskiden ay diye mi bakıyorlar di hersey ne bulursa veriyolardi belki bilmiyolar siz güzellikle diyebilirsiniz
(980 puan) tarafından
Abartıyormuyuz sana cevabım yok cnm abartmıyanlara cvp yaz sen
(142 puan) tarafından
Bal 1 yaşından önce çok tehlikeli allah korusun,  abart abartabildiğin kadar cnm sakın vermelerine müsade etme. Ayrıca eskiler şunu yaparmış şunu verirmiş kıyaslamaları yapmayın lütfen eskiden ani bebek ölümleri çok fazlaymış sebebi bilinmezmiş demek ki bal gibi verilmemesi gereken yiyecekler veriyorlarmış
(980 puan) tarafından
Allah korusun. Evet fatma0538 müsaade edermiyim hiç saçma sapan işlere neye mâl olacağını bilmeden işte bal çok mu aciliyeti var sanki anlamıyorlar ne yazık ki bu arada abartmayanlar çıksın girmesin posta .
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Ah ah Ne kavgalar ettim ne mücadele ettim. Ama herkese karşı durdum. Hic kimse rahatlıkla su bile veremez bana sormadan. Bazen insanlar çok bildiğini sanıyor, özellikle alerjik gıdaları bebekler için masum sanıyorlar ne yazik ki. öncelik bebek ben her zaman müdahale ettim herkese karşı. 19 aylik olana kadar da kimseye opturmedim bile.hic pişman değilim kime kızdıysam kimi kırdıysam da. Çünkü onlar hastane köşelerinde yavrumun çığlığına, gözyaşlarına şahit olmadı. Pes etme arkadaşım seninki daha çok küçükmüs
(980 puan) tarafından
Çok şükür sakınmam lafımı ama ona rağmen anlamayıp ısrarları devam ediyor
(2,447 puan) tarafından
Eline bisey vermek istediklerinde o yemez. O yasak bu yasak. Öpünce egzamasi artıyor. Domates yiyince kizarip kabarıyor sürekli uyardım ben her teklif ettiklerinde onlar da bıktı tabi. Darısı başına :D benim esimde destek oldu tabi kuzum ailesi olduğu zaman oda müdahale etti
(980 puan) tarafından
Ay inşallah anlayacaklar du bakalım zaman
0 oy
(574 puan) tarafından
Ayni benim kaynana banyoda burnunu cek der ilk dogdugunda kaslariyla gözlerine kalem cekecekmis neymis kasi düzgün olsun gözü çekik olsun diye yok banyodan sonra ayagindan havaya kaldir boyu uzun olsun dahaa nelerrr nelerrrr. Tabikide yaptirdim mi hayirrrrrrr 
(980 puan) tarafından
Bak onu duymamıştım batıl inanç hepsi bir anlasalar yok algılarını kapatıyorlar anlamıyorlar maalesef
0 oy
(48,733 puan) tarafından
benimde kendi ailem surekli yedirme derdindeydi kayinvalidem hala yedirmez ben demedigim sürece burun sıkma yi kızıma da yapti annem
(980 puan) tarafından
Annem hiç ısrarcı olmadı bir iki bişey söyledi çoğu mantıklı doğru şeylerdi mantıksız olanları söyledim ikiletmedi sen bilirsin biz yapardık dedi geçti gitti. Bunlarda ki ısrara anlam veremiyorum
0 oy
(6,203 puan) tarafından

Kız aksine burnu sıkılırsa burnu büyür tövbe yarappi :DBalnicin de erken alerji yapar alerjiden ölen bebekler bile var Allah korusun

(980 puan) tarafından
Gel de anlat cnm bunu onlara inandıklarının yanlış olduğunu bir anlasalar işte yeniliğe kapalı olunca böyle oluyor
0 oy
(173 puan) tarafından
Yanlız değilsin
(980 puan) tarafından
Biliyorum var böyle inadına yapar gibi anne babalar maalesef
0 oy
(5,220 puan) tarafından
ne cahal insanlar var hala biz zamanında verdik bişey olmadı diyen e sen zamanında bakmışsın kör topal bırak milleti rahat dmi yoo onlar prof dr ord heeşeyi bilir. ne kendin git ne bebeğini onlarla tek bırak allah korusun bebişin başına kötü bişey gelse onlar 2gün ağlar çekilir kenara olan kimseye değil sana olur allah korusun 
(980 puan) tarafından
Bırakırmıyım bu saatten sonra çok beklerler

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 407 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 372 göst.
22 Mart 2021 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 679 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Sedaa. (118 puan) tarafından soruldu