0 oy
550 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Devlet Hastanesi önemli durumlar olmadıkça sezeryana almıyor ama özel hastane doğum falan ne zaman belli olmadığı için veya daha fazla para almak için ve benzeri gibi konulardan sezeryana daha mı yatkın oluyor. Biz tipta ilimsiz insanlarız Sezeryana almamız gerekiyor dediği an geçeriz ama gerçekten normal doğuma engel bir durum mu değil mi bilemeyiz. Normal isteyen biri olarak devletten yana gönlüm. Bu söylediklerim özele gitmemem için bir sebep olabilir mi? 

Devlet hastanesini şehir hastanesi düşünüyorum olursa. Ama şimdilik doğumum özel 19 Mayıs Hastanesi'gözüküyor ( Ankara )

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doktordan doktora değişiyor o biraz kimisi para için sezeryan diyor 
tarafından
Evet neler neler dönüyor... İşte kafam karışık bu konulardan
tarafından
Aslında iyi bir doktor anne ve bebege hangisi daha iyi olacaksa onu onermeli biri sezeryan zorlarsa diğeri normalde zorlarsa olmuyor .universite hastanesinde dogum yaptım ilkinde normale direttiler çocuğun kalbi duracaktı anar topar sezeryan yaptılar  ayarı yok bazılarının
tarafından
Rabb'im hayır versin canım ne diyelim:/
tarafından
Merhametlerinin eline düşürsün Rabbim
-Reklam-
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bence biraz Doktora da bağlı Ben özelde doğurdum ama doktorum bana  seni Normal doğurtucam diyordu Öyle de oldu ben de devlette ameliyat başına para aldıklarını duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum
(1,475 puan) tarafından
Oglum 2011li kizm 2016li smdiki 2020
(1,331 puan) tarafından
Ya iyide zaman varmış aslında dikiş yerleri incelmiş diyince bende sandım hemen ardarda hamile kaldın diye de.
Sağlıkla büyüsünler inşallah ne güzel evde bıcır bıcır ediyolardır:)
(1,475 puan) tarafından
Hemde nasıl oglum bnm elim ayagm oluyo cok şükür benim bunye kaldrmiyo hamileliği 3cide 7aylik doğdu 2cisi 35te doğdu git gide dogum haftaları düşüyo bnm
(1,331 puan) tarafından
Baska hamilelik düşünüyo musun
Maşallah hepsinede küvezde  ne kadar kaldı bebeğin neden erken doğdu bende rahim ağzı yetmezliği varda brnim hep erken doğum riskim var
(1,475 puan) tarafından
Oglum vaktnde doğdu sagdce 2numara dedgm gbi 35te doğdu 1 hafta kuvezde kaldı ama 3cusu 7aylik doğduğu icn ve enfeksiyon kapmış kuvezde 28gun kaldı
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Valla ben ozeldw yaptim once suni sanci deniyelim dedi olmazsa sezeryan dedi suni sanci verdi bebek 5saat snra tehlikeye girince acil olarak sezeryana aldi 
tarafından
Yavrunu öp benim yerime annesi. Rabb'im evlatlarimizi İslam'a ve bize bağışlasın
(5,913 puan) tarafından
Aminnn canim operim.teyzesi sagol.♥️
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Bence doktordan doktora değişir ben özelde doğum yaptım doktorum hep normal doğumdan bahsediyordu hiç sezeryan demedi tabi acil sezeryan olmak zorunda kaldım 
tarafından
Ne bileyim ya ticarethane olarak çok para döndüğü için kafam karışık. Hatta istediğim zaman sezeryana alacakları içinde uzak durmak istiyorum açıkçası. Acıya dayanamayip sezeryan derim sonrsdan pişman olurum kendime de güvenim yok
(3,527 puan) tarafından
O zaman devlete git canım devlet normal doğuma diretiyor Bi sağlık sorunu olmadıkça
tarafından
Haklısın canım teşekkürler
0 oy
(992 puan) tarafından
Tabiki devlet normal yaptırmak için elinde geleninyapyot ama özel parayı alıyor sonuçta hemen sezeryan daha kolay. 
tarafından
Hemde daha pahalı...
(992 puan) tarafından
Sanki bilerek suiiyi sayıyorlar  devlet sancini çek bekle diyor  yatırmıyor  bile
0 oy
(992 puan) tarafından
Özel 19 mayısta muayene ücreti ne kadar doğum ne kadar
(992 puan) tarafından
Banada söylermişim ben şehir hast doğurdan ankara çok pahalı  ilki özeldi benim başka ilde memnun degildim
tarafından
Ara istersen canım bilgi veriyorlar telefondan
(581 puan) tarafından
Ecrinin annesi muayyen ücreti 125 lira ama doğumu bende bilmiyorum gittiğimde sorcam
(992 puan) tarafından
Sor  canım lütfen yaz
(581 puan) tarafından
Tamam canım haber veririm
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Ilk dogumsa bu özel veya devlet farketmez sen ne secersen onu yapiyorlar ama devletin şöyle bi iyi yani var sonuna kadr normal dogum olmasni bekliyo 
tarafından
Evet O yüzden kalbim daha yatkın şehir hastanesine
(1,475 puan) tarafından
Ozamn ustnde fazla durma çünkü durdukca karar degisiyor
tarafından
Teşekkürler canım bilgilendirdiğin için
0 oy
(568 puan) tarafından
Orasi devlet oldu galiba 
tarafından
Yarı devlet yarı özel 19 Mayıs hastanesi
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Doktoruna göre değişiyor benim doktorum.son ana kadar normal normal dedi sezeryan hiç söylemedi bile ta ki hareketlerini hissetmiyorum.1 hafta dir çok az dedim riske atmayalım annenin ifadesi cok önemli dedi oylelikle oldum ama çok fazla normal doğumu var benim doktorumun ki artık hastanelerde normalle sezeryan arasında çok fark yok bazı doktorlar gün saat belli olsun diye istiyor sadece 
tarafından
Bir de özel hastane demez mi bana mesai saati dışında olursa +400 tl.

Ne bileyim kalbim hiç mutmain değil. Paramla rezil olucam gibime geliyor
(3,036 puan) tarafından
Nekadar saçma ya öne öyle 400 tl
tarafından
Ne bileyim değişik işler. Ticarethane yani ¯\_(ツ)_/¯
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Özel hastane hastanın istediği doğum şeklini yapar hasta vajinal doğum dese yok ben seni sezaryen doğum yapcam diyecek hali yok ya doktorun.
tarafından
Onunda etkisi var. Doğum sancısı çekicem belli ki o acıyla sezeryan derim sezeryana alınırim sonradan normal doğum yapmadığıma pişman olurum. Aklımda deli sorular.
(6,203 puan) tarafından
Valla vajinal doğum yapınca zibcik gibi oluyorsun lafı kesinlikle yalan.Her bünye bir değil.Alttan dikişin oluyor büyük tuvaletini yapmada zorlaniyorsun,üstüne oturmakta zorlanne oturamama gibi sorunun oluyor, enfeksiyon kapma ya da vajina genişlemesi.Sezaryen doğumda da sürekli yatarsa iyilesemezsin ,3-4gun yataktan kalkarken dikişlerin acır,dikişini ıslak bırakırsan enfeksiyon kapabilirsin.Dogum şekline vücudunu bunyeni taniyarak karar verirsin.
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Diyarbakır Genesis hastanesi hiçte öyle değil valla resmen yalvar yakar oldum en son aglayinca Sezeryana aldı doktor hiç almaya niyetli değildi ve odada olan diğer kisiler de aynı şekilde 3 gün sancı çeken vardı en son duruma gelmedikce hiç birini almadılar 
tarafından
Diyarbakırda olsaydım bi bakardim o hastaneye
(4,700 puan) tarafından
O yüzden iyi araştır gittiğin doktorun neye yatkın olduğuna bak bizde mesela sezeryan ile normal doğum arasında 200 gibi bir para vardı sadece o yüzden doktoru cezbeden birşey olmuyodu sezeryan
0 oy
(3,836 puan) tarafından
benim dogurdug8m haftane de özelde normalde sezaryende aynı parayı galiba. ve tam tersi hic sezaryene yatkin degildi doktorum. her zaman normal dogumdu oncelik. devleti bilmiyorum. ayni hastanede 3 4 arkadas dogurduk ve hepsinin önceliği normaldi bunun için uğrasildi hep
tarafından
Ne güzel canım. İş paraya dökülünce bir yerde sarpasarabiliyor işler
(3,836 puan) tarafından
dogrudur ben denk gelmedim cok şükür
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Ne alakası var özelde normal ve sezetlryan fiyatları değişmiyor ki 
tarafından
Bazı hastaneler Sezeryana artı fiyat alıyor
(1,908 puan) tarafından
Hmm ben doğum yaptım özelde öyle bişey yoktu canm
tarafından
Ne güzel canım. Sağolasın bilgilendirdiğin için
(1,908 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ben keçiören medicalparkta doğum yaptım. Aksine normal doğum için doktorum çok uğraştı bebeğimin boynunda kordon vardı açılmam çok yavaş ilerliyordu ben dayanamıyordum artık istese sezeryana alirdi cok rahat ama doktorumun deneyimi ve tekllkinleri sayesinde dikişsiz harika bir normal doğum yaptım bence doktorla ilgili hastaneyle değil doktor sezeryana meyilli olabiliyor bence 
tarafından
Bilgilendirdigin için çok sağol canım
(3,552 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(10,328 puan) tarafından
Kendi dr um normal için uzun süre uğraştı özeldi. Yani o dr ile ilgili 
tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(338 puan) tarafından
Vallahi para ile ilgisi yok kimse yalnış anlamasın doktor musait görünce normal yapıyor müsait görmezse sezaryen vallahi benim abimin eşi 18 saat sancı çekti suyu bitti açılması olmadı sezaryan aldılar yavrım 10 gün küvezde kaldı (bu arada devlet hastanesi bahsettiğim yer)

Arkadaşımı açılması zor oldu 42 tane dikiş atlılar kese kese kendi çaplarında sezaryen olmadı 

Benim doktor özeldeydi 42 haftaya kadar normal olsun diye bekledi illa normal yaptırıcam dedi açılma VS hiç birşey yoktu suni sancı vericek ti istemedim sezaryen istedim adam benle döğüştü sezaryen neden istiyorsun diye onun için canım devlet hastanesi para almamak için yaptırmıyor değil sezaryenı umrunda değil ne olursa normal doğum yaptığı yerde çoçuğu ölen çevrem çok normal le onun raabim acısız ve sağlıklı bir doğum nasip etsin 
tarafından
Amin canım dualarına... Her yer aynı değil ama  o yüzden karışıklik çıkıyor. Bu arada Bilgilendirdigin için çok sağol canım
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bence doktorla alakalı. Mesela gittiğim özel hastanede. Normal doğum 500 lira  daha ucuz. Ama normal doğumda epidural istediğin zaman aynı fiyata denk geliyor sezeryanla.

Kimi doktor riske atmaya korkar haftası gelince alalım sezeryanla der. 

Kimi doktor 40.hafta olur hala normal doğum olsun bekleyelim sancıyı der. 
tarafından
0 oy
tarafından
Bem sezeryan istedim zorla normal doğuma ısrar ettiler canım iyikide etmişler 
tarafından
MaşaAllah canım böyle olması gerekiyor bence
tarafından
Aynen öyle Canım Allah razı olsun onlardan ❤❤
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Hastaneye bagli degil doktoruna bagli..bu pandemide devlette yapmayi hic düşünmezdim şahsen ..sen normal istiyosan sana zorla sezeryan uaptrck degiller sonucta
tarafından
Bilgilendirdigin içink sağol canım
0 oy
(1,158 puan) tarafından

Hastaneye ya da doktordan doktora degisiyor heralde benim dogum yaptigim hastanede doktorum bana acik acik demisti biz once normal dogum olmasini planliyoruz eger ki aksi bir durum cikmassa normal dogurtuyoruz aklinda soru isareti kalmasin para icin hemen sezeryan diyip almiyoruz demisti o yuzden doktoruma hep guvenmistim acik bir sekilde konustugu icin:)

tarafından

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 170 göst.
26 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 248 göst.
4 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Citipiti (2,400 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 93 göst.
0 oy
2 cevap 53 göst.

379,174 soru

11,350,345 cevap

34,818 kullanıcı

...