+1 oy
248 göst.
Aile kategorisinde tarafından
2 dr gittim  bugun  tirnak batmasi ya tamam alcaz tirnagi  ki tirnak uzar  belki yeniden batar digeri  de tirnak  yatagini ve tirnagin  battigi  kismi aliriz  nuksetmesi  digerine oranla  az dedi.

E aldrmasak  tirnagi dedim o zamanda dermatology  service gidersin onlar ne yapar bilmem dedi.

But iltihap  kurutucu   antibiotics  ve bir krem yazdi :(

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

Eşimin evlenmeden önce çekmişler canım ayak baş parmağını.  Çok zordu der hep anlatır :'( 

Şimdi öyle bi sorunu yok ama çok dikkat ediyor bakımına

Geçmiş  olsuun<3

tarafından
Ayyy bana local  anesthesiology  yapilir dedi hisseetmezsin dedi:(((
tarafından
Valla eşim hissetmiş kuzum sprey falan sıkmış doktor ama bana mısın dememiş doktoru tekmeliyodum canımın acısından der anlatır hep ama tabiki doktordan doktora fark var bide bünye meselesi tabi  . Tırnağı uzamış tekrar 15 gün demez keser sürekli dikkat eder.
Geçen hatta benimde  tırnağım battı hamileyim eğilip kesemiyorum Allah razı olsun temizledi bi güzel kesti . Hanı yapsanız öyle sizde aşırı bi batık yoksa.
Rabbim şifa versin inşallah
tarafından
Zaten heo.ugrastim boyle oldu ;( hamileyken basladi 6,5 aydr canm  cikiyor simdide iltihap olmus
tarafından
Oy canım geçmiş olsun valla çok zor oluyor tırnak batması :(
tarafından
Allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Benimde çok batar ağlaya ağlaya keserim bigun kestim tavsiye üzerine bende batikon ve teramisin krem aldım 

Batikon şurup kremledim düzenli baya geçti canım bı dene istersen 
tarafından
Bas parmaklar mi
(1,989 puan) tarafından
Evet canim sağ ayak baş parmağım
tarafından
Benimde iki bas parmak ;((
(1,989 puan) tarafından
Bı dene canım inşallah iyi gelir
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ay doğumdan sonra bnmde oldu hayatımda ilkleri yaşıyorum zaten şimdi 2 parmakta kaldı çok acıyor vala kanadı hatta bugün yine. Peçete tikiyorum bi kere denedim onuda zati. Geçmiş olsun canım
tarafından
Saol  senin tum ayak parmakalri  mi
(6,859 puan) tarafından
İlk 3 Ler varya onlar cnm . Şimdi sağ kaldı baş parmak ve yanındaki. Batikon sürdüm antibiyotik krem sürdüm. Abi pandemi var bebe var Dr. Da gidemedim. Geçen burda biri bana dedi şu kremi al diye bakım ekran görüntüsü bulursam verim oda Dr. Gitmişti
tarafından
Ya cok saol bi bakim :(
0 oy
(570 puan) tarafından
Benimki düştü tırnak batması vardı bu seferde o çıkan tırnakda mantar oluştu dikkat edersen batmadan kurtulursun canım 
tarafından
Hemde iki bas  parmak evde terlik dahi giyemiuirum  ve nedense hep bir yerlere  carpiyorum  ozellikle iki parmaga  denk gelio
(570 puan) tarafından
Öyle olur benimde öyle oluyordu gelir gelir o ayağıma yanlışla basarlardı kız kardeşlerim
tarafından
Bunlar hep hamileyken basladi ay egilemiyodum  yanlis mi kestim ne yaptim e sistim sonra sezeryan oldum onca ilac daha da sistim  ve daha da kotuye gitti ,

E sezeryan traumatize  gecmedi simdide tirnak cektirme travmasi  cok korkuuyorum
(570 puan) tarafından
Korkma canım uyuşturcaklar sonuçta bak sezeryan olmuşsun onun çeyreği kadar acımıcak
tarafından
Ah ah;(
0 oy
(605 puan) tarafından
Canım asla hissetmiyorsun o anda sonradan ağrın oluyo ben çektiridm ama ağrı kesici verio hafiflio sakın bekeltme bekletirsen daha kötü olur ben 9 ay bekledim korkudan eğer beklemeseydim daha iyi olcaktı 
tarafından
Iki ayak birden hemde:(

AMA senin tumunu mu cektiler
(605 puan) tarafından
Hayır kesti yarısını bide etimdende aldılar hiç korkma ama iki tırnaksa tam uyuşturuyor mu bilmiyrm benim tek tırnaktı uyuştu hiç bişe anlamadım 1 saat snra falan ağrılarım başladı
tarafından
Agri kac  gun surdu, simdi rahat mi yuruyorsun  bebek de var cok korkuyorum
(605 puan) tarafından
Canım keşke beklemseydim çok aptlalık etmişim ağrı kesici içtinmi ağrın duruyo üç ay önce çektirdim şimdi hamd olsun öyle rahatımki o çekilen tırnam da bir süre sonra kendi linden düştü yeni tırnak çıktı keşke 9 ay öyle çekmeseydim ağrı kesici içtğn sürece ağarmıo canım bence bekeltme sonu çekilmek onun ne kdr beklersen okadr zorlaşır senin için çektirin ce 15 gün içinde tamamen iyleşio öyle rahatlıcaksın ki ohh be nasıl beklemişim dicen imkanın varsa özelde çektir derim çok iyi davranıolar ve ben korktum o esanada yarım saat doktorum beni bekledi mesai sati bittiği halde benle konuştu rahatlattı ilk gece biraz ağrın oluyo doğal olarak ama sana yemşn edrimki o halini çekeçene iki gün çektirmenin ağrısnı çekmek daha mantıklı çünkü tam anlamıyla 15 gün içindr tırnak iyleşio ve cesaretlş ol sakın korkma valla ama yanında biri kalması lazım en fazla 4 gün çünkü bebeğinle ilgilenmezsin ayağın yere olmıcak yatıkta yüksekte tutcaksın mikrop kaptırmaman gerekio ben tektim yere bastım hep mikrop kaptı o dikişli yerimi öyle bi sıktıki eliyle sesimden hastane ayağa kalktı iltihaplı yeri sıktı bayıldım az kalsın o yüzden sen ameliyat olurdan yanında mutlaka biri kalsın ki yere basma miktop kapma
tarafından
Cok sagol♥️
0 oy
tarafından
Canım o işlem zor diyorlar. Benim esimde de var. Ayak tirnaginda ve alana kadar ağlar resmen.doktora göster dedim korkuyor 
tarafından
Inan bende yeni cesaret ettim ve mahfoluyorum ama korkuyorum:(
tarafından
Çok geçmiş olsun cnm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 130 göst.
22 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 188 göst.
23 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ozgul406 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 110 göst.
3 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mks (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 213 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Kayra04 (95 puan) tarafından soruldu

381,725 soru

11,428,033 cevap

34,988 kullanıcı