0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bazen içim çok sıkıldığında sanki birinin bana ihtiyacı varmış gibi geliyor. Birinin derdine derman olsam nefesim rahatlayacak gibi hissediyorum. 

Söylemiştim eşim askerde olduğu için izmirde ailemin yanındayım. Kendi yaşadığımız şehirde bir şekilde hallediyordum. Fakat izmir - karşıyakada birini bulmayı geç birine böyle birşey teklif etmek bile cesaret istiyor. 

Ama içim bi tuhaf birşey yapmak istiyorum,  genelde kurumlardan korkuyorum bana sanki nereye gittiği belli olmuyormuş gibi geliyor sizler ne yapıyorsunuz. 

RICA EDIYORUM BIR ELIN VERDIGINI DIGERI GORMEZ KAFASI BIRSEY YAZMASIN. EĞER BIRINE HAYRIM GECECEK ISE RABBIM ARACI OLANDAN BIN KAT RAZI OLSUN. SADECE SIZLERDEN FIKIR ALMAK ISTIYORUM

13 Cevaplar

0 oy
(3,919 puan) tarafından
Ben yetimlere öksüzlere yaparim
tarafından
Çok güzel rabbim kabul etsin.
(3,919 puan) tarafından
Cümlemizinkini
(192 puan) tarafından
Rabbim kbl etsin
-Reklam-
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Valla canım biz teyzeme veriyoruz yetim çocukları var diye eşi yok
tarafından
Rabbim hayrını kabul etsin ne mutlu
(1,238 puan) tarafından
Amınn canım saol
0 oy
(28,385 puan) tarafından
Çevrem pek yok  ama netten hasta çocuklara yaparım
tarafından
Nasıl buluyorsun canım.
(192 puan) tarafından
Kız binada el uzat:))
(28,385 puan) tarafından
Sma hastası çocukların inst bakabilirsn ben burada denk geldim yaptım yani inst kullanmıyorum

Anqella

Nasıl yani anlamadım
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Ben maddi durumu olmayan 2 komşum 2 akrabam var onlara marketten alışveriş kartı alıp veriyorum. Yada mesela senede 2 defa mutlaka çocuklara bişeyler alıp dağıtıyorum ☺️ çalışırken de maaşımın yarısını öğrencilere harcardım her ay ☺️
tarafından
Ne kadar güzel okurken içim ferahladı. Burada askıda ekmek muhabbeti çok yaygın en fazla onu yapabiliyorum ama farkı şekilde de yardımcı olabileceğim biri çıksın diye karşıma bekliyorum
(2,323 puan) tarafından
Oda güzel Allah kabul etsin. Ama mesela komşuların ağzını yokla ben öyle yapmıştım kızım da hastaydı ona niyetle sadaka verecektim. bana birini önerdiler gerçekten çok ihtiyacı vardı ona aylık alışveriş yaptım arada da elimden geldiği kadar kart alıp 50 lira fln bayramlarda ramazanda 100 liralık alıp veriyorum ihtiyacını gidersin diye.
tarafından
Çok güzel rabbim kabul etsin inşallah
(2,323 puan) tarafından
Amin inşallah canım.
0 oy
(1,696 puan) tarafından
İhtiyacharitasi.com var Mert Fırat in kurduğu bir site orada insanlar ne ihtiyacı varsa yazıyor kargoyla gönderiyorsunuz adresine geçenlerde içimden gelmişti ben öyle yapmıştım karşı tarafa sadece mail adresiniz iletiliyor, iletişim bilgileriniz iletilmiyor
(1,696 puan) tarafından
İhtiyacharitasi.org Muş sitenin adi
tarafından
Ayyy tam aradığım Allah razı olsun ya.
(1,696 puan) tarafından
Senden de canım, siteye para göndermediğin için site hiçbir şeyden faydalanmiyor.Sadece yazan kişiler gerçekten ihtiyaç sahibi mi bilemiyorsun ama genelde bebek bezi çocuk kıyafeti gibi şeyler isteniyor önemli olan bizim niyetimiz ufak tefek de olsa Allah kabul eder insallah
tarafından
Inşallah canım detaylı şekilde bakacağım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bildiğim tanıdığım gerçek ihtiyac sahiplerine yaparım ben 
tarafından
Tanıdığım hic yok buralarda Rabbim inşallah bir şekilde nasip eder . Hayriniz kabul olsun inşallah
0 oy
(4,003 puan) tarafından
kiz kuran kursu vardi annemlerin orda oraya gonderiyordum buyuk rakam olunca , kucuk bi rakamsa da annemin tanidigi bikac aile var onlara veriyorum
tarafından
Buda aklımda olsun çok teşekkür ediyorum rabbim kabul etsin
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Kimseye güvenemiyoruz ki bu devirde mahallemizde cevremde öyle cok cok ihtiyacı olan kimseyi tanımıyorum televizyonlarda görüyoruz dilenciler bizden daha zengin falan cıkıyor kime yardım edecemizi şaşırıyoruz valla
tarafından
Çok haklısın zaten dilenci değil demek istediğim. Anladım sende onu demek istemedin güven anlamında söylüyorsun. Rabbim gerçekten hak edenlere nasip etsin inşallah
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Komşumuzun 4 tane çocuğu var sonuncular ikiz bebek. Ben aklıma geldikce o çocuklara yapiyorm tek bı maaşla nereye yetcek diye. Çocuk sevindirmek en güzeli :) 
tarafından
Çok haklısın canım bende çocuklu birilerini bulmaya çalışıyorum her zaman
0 oy
tarafından
Birine yardım etmek istiyorsan burda bi kulanci var yeni doğum yaptı onunla konusa bilirsin 
0 oy
(192 puan) tarafından

Aslında ben hiç yardım yapamiordm cnm daha dgrusu yrdma ihtycm oluo

Bnm iki kızım var  1bck yaşında ₺digeri 6aylik mama yetiştiremiyorum  bez eşimde çalışmıyor durumumuz pek öyle yok  gıda olur elbise izmir'de oturuyordum  fakat kirayı 1.300yaptiklari icincok geldi bize çıktık memleketime geldim ordacalisiordu eşim ama yetismiordu memleketim de iş yok eşim calismiyor iş arıyor  ilk buraya geldiğimizde iş vardı çıkardılar pandemiden dolayi bazen kızım aç ağlıyor tek sütü veriyorum oda kakasını yapaamior sancilanior mama istior ya ne bilim öyle isde

tarafından
Çok üzülerek okudum. Evet sana mama göndermeye çalışmıştım ama bebeğimden dolayı kargoya gidemediğim için pandemiden dolayı da onlar gelemediği için halledememistim. Gönderim adresi olarak da verdiğin adres çıkmamıştı. Hâlâ aklımdasın rabbim yardımcın olsun.
(192 puan) tarafından
Saol gülüm cümlemizden
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Oğlum geçen gün yataktan dustu dün de saat düştü üstüne zaten bir hayır yapmak istiyorduk bu vesileyle hizlandirip durumu olmayan birinin çocuğuna mama alacağız bir bebeğin karnı bizim sayemizde doysun çok isteriz eşimle Allah kabul etsin 
0 oy
tarafından
Gözümle gördüğüm durumunun iyi olmadığını bildiğim insanlara yaparım 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 68 göst.

397,019 soru

11,874,920 cevap

35,990 kullanıcı

...