0 oy
343 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben 3 sene olacak hiç namaz kilmiyorum. Bilhassa sanirsam doğumdan sonra daha arttı heralde. Benim reglim bitip temizlensem bile hala kendimi kirli hissediyorum ve bi türlü bu sebebten namaza yonelemiyorum. Yanı ne zaman istek gelse kirliyim diyorum sonra aklıma geliyor yeni yıkamıştım diyorum ama gene de kene yapışmış misali bi türlü yenemiyorum bunu. Bu konuda fikri veya bilgisi olan var mı? 

5 Cevaplar

0 oy
(7,791 puan) tarafından
Alcan abdesti çekeceksin euzubesmeleni sereceksin seccadeni  doneceksin kıbleye duracaksın namaza seytan vesvese veriyo canım anca öyle yenersin her vakitte abdest al bide bez koy çamaşırına madem her vakit degistr yengemde pamuk tikiyodu o zmn akıntı muyomus abdest bozulmuyomus sanırım ama pamuktan emin değilim öyle duydum bez koy her namaz kılarken çıkar bitince köy yine
tarafından
Daha öncede böyle kılıyordum zaten ama bi türlü yenemiyorum bunu ya. Kene gibi yapıştı birakmiyo bi türlü koca bi yük gibi düşün yani. Kalkamıyorum bi türlü kirli olduğumu düşündüğüm için olmuyor. Yeni banyo ediyorum mesela ama hala temiz hissetmiyorum kendimi ne yapcam.boyle bilmiyorum
(7,791 puan) tarafından
Canım kirli hiseetsen de rabbim sen içini biliyosun kabul et diye dua et her namaz sonunda  inşallah kabul eder en önemlisi niyet farzın ilki de niyet...
tarafından
Evet haklısın canım sağol
-Reklam-
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Seytan vesvese veriyor canim 1 kere basla gerisi gelir 
tarafından
Gelmezse diye de endişeliyim bide
0 oy
(3,886 puan) tarafından
Canim bu dediğin  çoğu  kiside var aslında  ve seytanın vesvesesinden baska bir şey  değil.  Seni namazdan güya  pissin namaz kilamazsin diyerek uzaklaştırmaya  çalışıyor.  Sen eminsen gusulunden abdestinden kanma buna icinden gelmese bile zorla yap bir  süre  sonra  hem alışkanlık  halini alacak hem ruhunun almadan rahat edemeyeceği gidasi olacak. Az da olsa ibadetin devamli olanı  makbuldür  unutma... kulağına  fısıldanan vesveseleri duyma yen seytanı ve onu mağlup  ettiğini  dillendir seni görüyormuş  gibi gül gıcık  olsun ohhhh sana inanmadim namazımı  kılıyorum  diye.
tarafından
Off işte bi türlü yenemiyorum ki. Hiç istekte yok nolacak bilmiyorum
(3,886 puan) tarafından
Istek gelmesini bekleme... seytan nerden girecegini bulmuş..mesela hemen suan kalk al abdest kıl namazını  zorla kendini..
0 oy
(1,329 puan) tarafından
Vesvese olmuş seninki canım şüphe etme öyle düşünmeye başladigib an kalk abdest al dur namazına
tarafından
Nedir bu vesvelerden çektiğim .s benimki çok çetin oluyor da.s
0 oy
tarafından
Şeytan vesvese veriyor kılma diye bı kılsan gerisi gelir bence 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 251 göst.
7 saat önce Diğer kategorisinde Acelya (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,036 göst.
7 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu