0 oy
322 göst.
Aile kategorisinde (1,084 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Not: her türlü gelecekler gelmeyin diyemiyoruz eşim tavır yapıyor kısacası kendimi bebeği nasıl koruyabilirim gelmeyin demeden virüsten nasıl korunabiliriz 

Kaynanam ve kayınpederim benim annem babam ve kız kardeşim doğuma gelecek kaynanamlar İstanbul’dan gelecek çalışıyorlar normalde benim ailem evde kendilerini karantinaya alabilirler yani ama bunu kayınvalideme nasıl diyeceğim zaten bebeğe maskesiz yaklaşmak yasak onu diyeceğim en baştan ama inanılmaz korkuyorum sırf bu Allah’ın belası virüs yüzünden eşimden ayrı yatıyorum aylardır bebeğe birşey olur korkusuyla bana akıl verin lütfen ne diyeyim onlara kendilerini nasıl korumaya alsınlar test yaptırın desem çok pahalıya geliyor kendi arabaları ile gelecekler görümcem hastanede çalışıyor o gelemeyecek ve ben korkuyorum artık zaman yaklaştıkça 

9 Cevaplar

0 oy
(1,084 puan) tarafından
Yok mu fikir verecek kimse 
-Reklam-
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Eşinle konus o desin ya da sen ara usulunce de ki, ortaligin durumu malum anne, siz benden once dusunmussunuzdur eminim ama yinede soyleme geregi duydum, lutfen gelmeden kendinizi karantinaya alin torununuzun sagligi soz konusu, yenidogmus cocuk bagisikligi cok Zayif olur de
(1,084 puan) tarafından
Eşime dedim zaten o kadar heves ettiler ben diyemem nasıl denir insanlara gelmeyin diye diyor hat türlü gelecekler yani
(6,978 puan) tarafından
Gelsinler ama biyere gitmesinler gelmeden
(1,084 puan) tarafından
Dışardalar hep çalışıyorlar nasıl gitmesinler hiç düşünmüyorlar beni
(6,978 puan) tarafından
Acik acik konusacaksin baska ylu yok. Calisiyotsunuz ortaligin durumu malum, gelselerde maske cikmayacak
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Valla sen bunu en ballı dilinle bile söylesen yanlış anlaşılır. Eşin dese yine gelin dedirtiyor derler. O yüzden kasma kendini. İstediğin gibi söyle gitsin
(1,084 puan) tarafından
Her türlü gelecekler gelmeyin diyemiyoruz eşim tabir yapıyor insanlar heves etti deyip duruyo ben kendimi nasıl koruyabilirim
(2,075 puan) tarafından
Valla bol bol dua et. Başka.da bi yöntem yok. Kendinizi ayrı odaya kapatamazsiniz sonuçta. Aynı evin içinde elin değmese nefesin degicek
(1,084 puan) tarafından
Evde maskeyle gezeceğim ben artık en azından doğuma kadar bu kadar dikkat etmişken riske atmak istemiyorum kendimi Doğumdan sonra da bebeğe ben dahil kimse maskesiz yaklaşamayavak net kuralım bu
0 oy
tarafından
Valla diyecek bir şey yok ki 
0 oy
tarafından
Şimdi o kadar kişinin yanında durması saçma kohusasin bir kere.ikincisi annenler gelicek kayinvaldenlere yok desen her şekilde bizdemi virüs var sadece diyecekler...dediğin gibi evde.maskeyle dolassinlar bir süre..bebeği opturme..kucaktan kucağa gezdirme.allahin.izniyle bisiy olmaz..hamilelik skntisi ayrı birde bunlarla uğraşıyoruz valla..ilk torunsa birde heyacanda vardır..en çözüm bu gibi
(1,084 puan) tarafından
Evet dediğiniz gibi annem 40 ına kadar kalacak Yanımda e gelmeyin desek olmayacak heves ettiler uzun zamandır görüşemiyoruz da ama maske kuralını dinlemeyecekler eminimden ne yapacağım ya hele Doğumdan dönce gelirlerse kendimi riske atmak istemiyorum onlarla oturup yemek falan yiyemem yanlarında anca maskeyle durabilirim
tarafından
Açıklama yapsın eşin annesine güzelce sende.soyle gerisi onlara kalmış..sağlık bu seviyolarsa eğer sizi kötü bisiy olmasını istemezler
(1,084 puan) tarafından
İsemezler biliyorum ama gelmek istiyorlar eşimde gelsinler istiyor bişey diyemiyorum ben artık bıktım
tarafından
Canım ya kimseyi çağırmaya alsın yada sırayla gelecekler..şimdi ihtiyacında var..kabalikta.olmaz herkez.ayni anda bilerek.istemiyo diye düşünürler..gelsin.istiyosa eşin.maske taksinlar doğum zamanı gelsinler..hastalık bu.sonucta.kirilmasinlar bir zahmet.evde.tedbirinizi alırsınız.
(1,084 puan) tarafından
Ben maskeyle gezeceğim zaten hep oturup onlarla yemek yemeyeceğim Doğumdan önce gelirlerse
0 oy
(231 puan) tarafından
Bn şuan bile hiç kimseyi kabul etmiyorum şakaya gelmyo Allah korusun. Dogm yapınca kimse gelmesini istmyorm anne dedim kayınvalideme benim ailem uzakta zaten. Gelmezlerde glck olsalar onlarıda kabul etmem. Solsun annemde tmm kzm ben glck olanlarla knşrm dedi. Bide şöyle bir şey var virüs var zaten düşüncli olan gelmez bnce 
(1,084 puan) tarafından
Of bencede ama geliyorlar işte gelmeyin diyemiyoruz küsecekler ben eşimle kötü olacağım biliyorum yoksa umrumda olmaz
(231 puan) tarafından
Haklsn cnm. Allah yardımcn olsun ne dim :(
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Eşinle ayrı yatmak neden bukadar korurusan gelir virüs sakınan göze çöp batar bukadar abartma bebek konusunda ise açıkça söyle anne virüs var biraz tedbirli olalım de hem bizim saglimiz hem bebek için de hoş adamlar virüslü gelecek değiller birde zaten sen doğum yaptıktan sonra okadar kalabalık olmasın ki emzircen yatacan kalkacan eşine söyle babasını göndersin sana kim bakacaksa tek o kalsin
(1,084 puan) tarafından
Söylüyorum zaten ama anlamıyor benim babam bebeği görüp gidecek onlar uzaktan geldiği için mecbur kalacaklar ben odamdan çıkmayı düşünmüyorum Zaten sezeryan görünüyor o yüzden hep yatarım kendi odamda en fazla 1 hafta kalacaklar eşime söyledim kimseyi istemiyorum dedim saçmalama insanlar gelecek heves ettiler dedi trip attı kaynanam kayınpeder çalışıyor hep dışarda görümce hastanede çalışıyor hemde bu covid testi yapan bölümde ister istemez korkuyorum
(3,055 puan) tarafından
Valla eşini boşver ozaman sen direk kaynana söyle yoksa anlamazlar öyle hora diye bebeğe yaklaşmasınlar illaki kucağına alicaktir sen odaya gotursen bile anlamazlar ya tatlı dille ya sert dille uyarmak zorundasın eşine bırakma belli ki o pasif
(1,084 puan) tarafından
En başından hepsine kuralları söylicem artık küserlerse buna da küssünler banane bebeği kucağa almak yok maskesiz yaklaşmak yok diye
(3,055 puan) tarafından
Bencede söyle yoksa pek umursamazlar gibi
0 oy
(181 puan) tarafından
dicek hic bisey yok gercekten bazi insanlar hala bilinclenmedi ne olsa anlicaklarda evlerinde oturucaklar bilmiyorum kimse kimseye gitmesin oturun iste evinizde ya senden ona gecer yada ondan sana ben birkere korona gecirdim cok korkuyrm smdi mutasyonda oldu hamileyim bisey olur diye
(1,084 puan) tarafından
Allahım korusun inşallah bizi elimden bişey gelmiyor artık psikolojim çok bozuldu
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Canım keşke konuşsan benim doğumum da ne annemler ne kaynanalar gelmedi kayınbabam aradı gelicez diye eşim güzelce konuştu virüs var baba çocuk riskli falan diye gelmediler biraz büyüsün kendine gelsin görürler 
(1,084 puan) tarafından
Eşim anlasa zaten söylese güzelce o zaman da ben onları istemedim olacak eşim de anlamıyor ki her türlü gelecekler yani
(3,527 puan) tarafından
O zaman uzak tutmaya çalış dicem ama gelince mutlaka çocuğu kucağına alırlar sende buna engel olamazsın umarım sağ salim atlatırsınız bu süreci
(1,084 puan) tarafından
İnşallah inşallah en baştan kural belirleyeceğim bebeği kucağa almak yok sevmek için sadece maskeyle yaklaşılacak diye
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle canım en iyisi

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 572 göst.
18 Ocak 2021 Aile kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 355 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde irmikmoms (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 339 göst.
24 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu