0 oy
148 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (43 puan) tarafından
Kızlar burda arkadaslar yaziyor bebek hareketleri mi hissettim diye tam olarak nasl oluyor boyle boyle kramp girmesi gibi filan biseymi :) 14 haftalik olduk kimisi 13de hissettim yaziyot filan :) acaba benim ani giren giden gaz sancısı sandiklarim bebis bi yoksa :)

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
19. Haftada bi tekme yedim hala unutmam yani oyle bisey oluyo ki evet evet bu bebegin tekmesi diyosun :)
(43 puan) tarafından
Sabırsızlıkla bekliyorum ozaman :))
-Reklam-
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Böyle değişik ya ben 20. Haftada hissetmişti.
(43 puan) tarafından
Aslında bende 20. Haftada oluyor filan diye biliyodum kimsii 13. De hissettim filan deyince merak olustu :)
0 oy
tarafından
O anlatılmaz yaşanır ❤️
(43 puan) tarafından
Yasadigimi hissederim inşallah aşırı gaz sancısı çekiyorum ikisini birbirine katmam heralde :))
0 oy
(1,403 puan) tarafından
16 haftalık hissettim karnımın alt kısmında pıt diye ufak ufak tekmeler :)
(43 puan) tarafından
Benimde aniden bi sanci giriyor gaz heralde diyorum bi 5 sn surmuyor gidiyor acaba kendisi mi bilemedim ki :)
(1,403 puan) tarafından
Bebek tekmesini mutlaka anlarsın canım ufak ufak sancı vermiycek acı vermiycek şekilde ufak dokunuşlar çok güzel bi his :)
(43 puan) tarafından
Boyle bir uyusam 20. Haftayi doldurup uyansam diyorim :) gaz sancim ara ara kramplarim olmasa hamile oldugumdan suphe edicem zaten en azindan beni ikna eden bisey olucak tekmelerle :)
(1,403 puan) tarafından
Merak etme yeter artık tekme atma dediğin zamanlarda olucak canım. Hamileliğimin her haftasının tadını çıkar. Son aylar pek zorlanıyorsun çünkü :)
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben ne zmn hissettim bilmiyom hep bı şeyler oluyodu karnimda gaz mi covuk mu hiç çözemedim :D
(43 puan) tarafından
İste bende bundan cok karistircam galiba is yerinde yemek ye otur aksam davul gibi oluyorum :)
(7,791 puan) tarafından
Bnde anlamiyom ki ilk ay gaz da çok vardı bende ikisi karıştı heralde sonradan bulantım vardı hep çocuğu hissetmeye vaktim olmadı zaten ne zmn ki iyice büyüdü o zmn tam hissettim :D
(43 puan) tarafından
Bu gidişle bende boyle olacam gibi bide 14 haftalik gobek gazdan 24 haftalik gibi oluyor :)
(7,791 puan) tarafından
Ahaga aynen ya aman kız boşver ilk bende heyecan yapiyodum az daha büyüdü mu illaki hissediyorsun zaten :)
(43 puan) tarafından
:) bekleyeym bakalim bi cinsiyeti icin meraklanaym ozaman :)
0 oy
(1,158 puan) tarafından

16 haftalik hissetmistim yan yatiyodum boyle pit pit diye bisey oldu ama yani tamda nasil anlatilir bilemedim tuhaf bi histi :)

(43 puan) tarafından
2 haftamizi atlatirsak tam belli eder belki :)
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Iki kızımda da 16 hafta civarında  hissettim ama aşırı hareket hissedilmiyor,  seğirme gibi düşün canım.
(43 puan) tarafından
Sabırsızlıkla bekliyorum. Ozamn su anda olanlar gaz sancisi diyorim :)
(7,118 puan) tarafından
Söyle diyeyim o bebek hareketi gaz sancısı ve ya bağırsak hareketi ile karistirilacak birşey değil canım. Anlıyor insan .
0 oy
(1,084 puan) tarafından
13 de hissettim diyen palavra bence 2. 3. Gebeliklerde 16 falan normal ama ilk gebelikte doktorlar bile diyor imkansız diye. Ben 20 haftada hissettim pıt pıt oldu böyle kalp atışı gibi 24. Hafta gibi gözle görülür tekmeler oldu 
(43 puan) tarafından
Benimde aklim burda karıştı iste dun esimle konusuyoduk bisi kalmadi 1.5 ay sonra hissederiz filan diye 13. Haftada hissettim yazilarini görünce acaba benjmkide mi bebek dedim :)
0 oy
tarafından
Dışarıdan eline eldiven takip karnına dokun parmağını  sür hemen hemen aynı his:)
(43 puan) tarafından
Bi an ofisin ortasinda eldiven takip gobegimi acasim geldi :)
tarafından
Hahaha artık eve gidince yap sen kız yanına al eldiveni "D
0 oy
(1,323 puan) tarafından

Benim ikinci gebeliğim ama yinede senin gibi  düşünüyordum tekme olduğunu nasıl anlayacam diye ilk gebelikte ne zamn hissettim hatırlamıyorum çünkü. İki gün önce gece uzanmisim bir baktım böyle pıt diye bişey heyecandan kalbm öyle bir carptiki anlatamm  :) sonra bir iki kez daha pıt pıt etti dedim aha benimki hareket etti dün de sağlık ocağına gittim izlem için hissediyormusun dedi bir iki defa pıt pıt etti ama emin değilim dedim tatlı biseyler ye ve soluna uzan o tepki verir dedi gerçektende  gece tatlı yedim sol tarafıma uzandım baktım yine pıt pıt etti yani tarifi yok ama hareket ettiğini anlıyorsun canm . Umarım tez zamanda hissedersin sende bu eşsiz tarifi zor duyguyu ve anne olmak isteyen herkese yaşatsın Rabbim<3 

(43 puan) tarafından
Amin amin inşallah canim zaman durmus gibi zaten kac haftada hissettin acaba :)
(1,323 puan) tarafından
15.haftada hissettim canm ama öyle sık sık değil iki gün hissettim bu iki gündür de hissetmiyorum bişey

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 59 göst.
0 oy
9 cevap 156 göst.
16 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 198 göst.
7 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Sibelisahin (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 453 göst.
14 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu