0 oy
421 göst.
Aile kategorisinde (417 puan) tarafından
2 yaşında oğlum var ilk doğumda annemi istedim annemle doguma gittik kaynnM geldi ama refaketci 1 kişi olduğu için fazla durmadı dışarda bekledi. Aramız da iyidir sorunumz yok. Doğumdan sonra da kimseyi istemedim eşimle beraber baktik bebegimize. Annemi isteme sebebim de daha rahat olacağım için annemden bile utanirken kaynanama orami gosteremezdm ve beni daha 1 kere bile kimse memei gormemistir emzirirkem hep yalnız kalacagm odaya gittim uygun bulmuyorum diye de belirttm herkese. Şimdi ikinciye hamileyim son 3 aylardayim doğum nisan 20 gibi ramazanda olacak yani. Annemde kaza kursunu bir bebis getirdi dunyaya şu anda premature 2 buçuk aylık kardesim:)). Ablamda doğum yaptı 1 buçuk aylık onunkide.. Doğumumda normal doğum gözüküyor yine doğum sonrası yanıma kimseyi almicam eşimle beraber ilgilencez. Ama doğum sırasında hastane de kimi goturecem bilmiyorum kaynnmdan utanıyorum ve bu hamileliğimle alakali beni arayip yada yanyanayken hiç bir şey sormadı cinsiyeti filan bile hiç konusmadk sormadi bende bir şey demedm. Sadece görümcemle aramız iyi kardes gibiyizdir oda bekar hemsirelk okudu atama bekliyor. Her gün whatspt konuşurz ona anlatrd cinsiyet erkekms filan diye o dedi herhalde öyle biliyor kaynnmda cinsiyeti filan. Birde oruçta kaynnm iftar sahur yemegi filan uğraşır oruçlu da beni idare edebilir mi bilmiyorm. Gorumcem gelse tecrubesiz dogumda sancilarimda yardimci olabilir mı onuda bilmiyorm. Annem dedi doğum olana kadar ben gelirim doğumdan sonra da gorumcen gelsin kalsin diyor. Gorumcem o zamana kadar atanir giderse ne olacak sonrasinda kim duracak hiç kimse de yok başka napacam bilemedm esimede hiç demedm konusmadk daha bu konuyu. Ama annem hariç doğum esnasında kimseye mahremimi acamam ya napim bana akıl verin kizlar

10 Cevaplar

0 oy
(231 puan) tarafından
Bunu bnde m edyorm eşimi istyorm ama ben :( onuda almzlrmş devlette yaprdm
(231 puan) tarafından
Özele gdyorm da dogumu devlette dşnyorm eşimde yanımda olmak istyo kaldırırken falan düşürürler  bni dye güvenmyo kimseye. Ücretlrde uçtu iyice o yüzden devlet istyorm bnde. Eşimde özelde dogrursn dyo anlaşmyorz hastane konısunda. Kayın validem evde bkyo bana saolsn ama koşu rahatsız agrlk kaldrmyo
(417 puan) tarafından
O zaman çok zor canım mecbur bir bayan da gerekiyor bence doğumda eşin yine olsun ama bir bayan daha bul yanina
(231 puan) tarafından
Görümcem var cnm oda kaldıramam yenge düşürürüm abim öldürür beni dyo :D
(417 puan) tarafından
Kaldirmalik bir durum çok olmuyor ki canim koluna girse yeter
(231 puan) tarafından
Cnm genel anestezi olyorm korkyorm ilk kalktgmda başm şiddetli dnyo bnde korkyorm açıkcası
-Reklam-
0 oy
tarafından
En uygun kayinvalide görünüyor şuan 
(417 puan) tarafından
O olmaz ya eşim de diyecektr annem gelsin diye onuda kırmak istemiyorum ama özel bolgemi gosteremem. Annemden bile çok utandm hasta bezini baglarken yardım etti gördü her yerimi sancimda çok yardım etti bana. Kaynanamda gelmişti bir yarım saat ama sadece oturdu öyle sonrada dışarıya aldilar
0 oy
(857 puan) tarafından
Koz annen kaç yalında 
(857 puan) tarafından
Benim annemde 41 yaşında babam 46 aynen bide öyleyiz :)
(417 puan) tarafından
Rabbim uzun ömürler versin hepsine insallah
(857 puan) tarafından
Amin canım sen kaç yaşındasın
(417 puan) tarafından
20 canim
(857 puan) tarafından
Bende 21
0 oy
tarafından
Evdeki çocuğu kayınvaliden baksın eşinde yanında olsun en mantıklısı bu sanki
tarafından
Benim doğumumda eşim yanımda kaldı annem yok zaten gorumcelerim geldi benim doğum bı anda olunca 37de doğdu bu arada onlarda eve hazırlık yapmaya gittiler uzaktayiz zaten herkesle kaynanam gelmedi bile
(417 puan) tarafından
Devlette miydi dogumun canım. Bizim burda eşleri almıyorlar da
tarafından
Yok özel hastanede yaptım ben doğumhane nin yanında bı oda vardı orda sancimi çektim sonra yan tarafa aldılar hemen
(417 puan) tarafından
Özelde olsa keşke bende esimi isterdim ama devlette olacak mecbur. Burda bi tane özel hastane var ordaki doktorlar da iyi mi değil mi hiç bilmiyorum
tarafından
Hayırlısı olsun hakkında
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Valla uygun sadece kayinvalide gibi duruyo cnm anne utaniyorum yuzunu cevir falan mi desen bilemedim 
(417 puan) tarafından
Ayy valla bende bilmiyorum ya. Onları da kırmak istemiyorum hiç dogumla hamilelkle alakali da konuşmuyor ki ne düşünüyor bir bileyim. Annem ben gelirim baban bakar çocuğa diyor doğum olduktan sonra mecbur giderm diyor ondan sonra da kim gelecek öyle biri de yok
0 oy
(14,034 puan) tarafından
En uygun kayınvalide görünüyor gibi ama canım kimseye bir tarafını acman gerekmeyecek ki o kısmı anlayamadim
(417 puan) tarafından
Maşallah canım. Sancı siddetlendikten sonra ayakta güçlükle duruyordum artık annem hem tuttu hem giydirdi mecbur birinin yardimi gerekiyor üst değişirken. Hasta bezi baglama olayi da titremekten elim tutmuyordu annem lavaboda yardım etti öyle bagladk benim dikişlerim de cok fazlaydi 21 tane iç dış dikildi
(14,034 puan) tarafından
Offf seninki baya zor olmuş canım ya Allah yardımcın olsun
(417 puan) tarafından
Ilk dogum öyle zor oldu malesef oda kesi atilmadigindan her yerim yirtildi. Bebegin kafasi çıktı ebeler öyle yetisti farkli bir doğumu yapiyorlardi geciktiler o yüzden. Oglumda geç dogdu strese girdi kafasi yamuldu oksijensz kaldi 9 gün de kuvezde durdu. Tecrubesizdim ama şimdi öyle degilim. Inşallah bu dogumum güzel geçer bebegm sağ sağlim dogar
(14,034 puan) tarafından
İnşallah canım ya hepsi bir değil sonuçta bi bakmissin buda çok kolay olmuş Allah yardimcin olsun sana dua edeceğim
(417 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok teskkr ederim
0 oy
(155 puan) tarafından

Eşim yanımda olacakta annenle ablan baya hızlı çıkmış üst üste doğumlar denk gelmiş :D  maşallah ailede bir sürü bebek dünyaya gelmiş 

(417 puan) tarafından
Ay sorma dün ablam da annemdeydi 2 cocugu var bende gideyim goreyim dedim annemlere gittim. Her odadan 2şer üçer çocuk çıkıyor biri susuyor biri ağlıyor:)).
(155 puan) tarafından
Annenin yaşı kaç senin yaşın kaç :) süpriz kardeş oldu demek
(417 puan) tarafından
Annem 42 ama genç duruyor bende 20 canim
0 oy
tarafından
Canim Bnde 4 gün önce dogum yaptim. Bende sen gibi cok utanıyorum bu konularda ne anneme ne kız kardeşime göğsümü bile göstermemiştim bugune dek. Ama hastanede kız kardeşm ve eşim kaldilar cok faydasi oldu kardeşimin. Senşn en mantıklı görümcen gibi geldi bana ama. Biz hepimizde tecrübesizdik bide. Görümcen hemşire bide sen bilirsin genede canim 
(417 puan) tarafından
Bende ilk başta öyle düşündüm gorumcem ya atanir giderse diye korkuyorum tek alternatif o olmasin cepte biri daha olsa diye plan yapıyorum. Eşimi içeriye almazlar gorumcem olur odada hemşire diye çok güveniyorum zaten ona ama sanki o korkuyor gibi geliyor bir kaç kerede konustk bunun üstüne tam net bir şey bende diyemedim
tarafından
Anladim canım. Doğum devletteyse almazlar eşini. Kayınvalide olacak o zmn mecbur
(417 puan) tarafından
Utanmasam keskee:// dün düşündüm anneme de danıştm ben gelirim birde gorumcen olsun yeterli dedi.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sırf bilgisi bile yeter sen zaten tecrübelisin. Görümcen gelsin bu şartlarda 
(417 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Atanirsa napcam ilk aklimda olan o sonrasini düşünüyorum. Birde kayinvaldm kırılır mı sence beni istemiyor kızımı istiyor filan diye gondermezlersr birde
(13,202 puan) tarafından
Büyük kızı ona ver oruçlusun zaten yorulma kız zaten yorar de. Görümcen atanırsa ya bir gün izin alır aynı şehir olursa ya da mecbur kaynana gelecek.
(417 puan) tarafından
Izin yokmus canım onlarda öyle soyledi sordum da. Dusuneyim ben bir enine boyuna. Şimdiden konuşayım herkesle kim gelmek ister filan bakayım bir cvplar çok iyi oldu fikirler oluştu en azından kafamda
0 oy
(119,441 puan) tarafından
İlk bebekten tecruben var normal dogyrcan 1 saat snr ayaklanirsin kimse ol.asada olur ben ilk dogumumdu tek basima kaldim
(417 puan) tarafından
Ilk doğumda da ayaklandm zaten 21 dikise ragmen hiç doğum yapmamış gibiydim puhh masallah  :)))... ama bebegimiz zaten kuveze gitmişti doğum sonrasi dedigin gibi kimseye ihtiyac olmaz doğru dedin

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 576 göst.
17 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 163 göst.
11 Haziran 2021 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,431 göst.
25 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 475 göst.