0 oy
1,961 göst.
Diğer kategorisinde (60 puan) tarafından

Kızlar bu sabah ablam mesaj attı afedersiniz dolabimda bişey yok size kahvaltıya geliyimmi diye bende aradım eşime anlattım bizde de yok boşver cevap verme dedi önceden böyle değildi eşim benim ablam biraz patavatsizdir mesela her gün gel desem gelir esimde buna kızıyo yada evime gelir sormadan mutfakta neskafe yapar içer dolabı acar yigenime meyve suyu yemek koyar yedirir yada kendi açar çikolata kek ne varsa yer esimde olsun ne olursa olsun sorması lazım diyo bende aliniyorum şimdi kızı var onunda eşi ceza evinde yani kardeşim sonuçta nasıl gelme etme diyim yada nasıl soğuk duriyim ablam belediyeden yardım alıyor geçen 1500 aldı kirasını verdi geri kalanı napti bilmiyorum mont almis kendine esimde şimdi telefonda diyo ki mont alana kadar dolabına bişey alsaydı diyo ben napicam ikisinin arasında kaldım kızlar ya

28 Cevaplar

+3 oy
(5,938 puan) tarafından

Ama bu senin ablan ayni anneden dunya ya geldiniz komsun yada akraban degil ki.tabiki de kendine nescafede yapabilir çocuğuna yemek hazirlayabilir.sahsen benim ablam ile aramda 10 dk lik mesafe var haftada 1 gelir ben giderim ve isterim ki acsin dolabimi yesin istediğini. Üzülürüm kendini geri çekerse. Ve kis günü belki ablanin monty yoktu 100 tl lik birşey aldi montu giyer 2 sene 3 sene yemek zaten hemen bitiyor .ablam patavatsız diyorsun bunu ablan a söyleyeceksin eşim boyle seylerden hoşlanmıyor onun yanında bu sekil davranma diye yoksa geri cekiyor kendini dersin tatlı bir dille.yazik eşi cezaevindeymis onun ne yaşadığını caresizligini kimse bilemez ki;( içinde ne yangınlar var kim bilir. Ayni durumda benim ablam olsa ve eşim cevap verme deseydi tepkimi verirdim eşime karşı ablam o benim ya!! Cvp yazmadan asla duramazdım.Ayrıca eşin ablanin mont aldığını nereden biliyor sen söylemişsindir kesin.bu tarz seyleri esine asla anlatma. Böyle gün gelir koz olarak kullanir.bugun ablan bu durumdaysa yarin senin durumun ne olur kimse bilemez ki canim.

tarafından
Anlamiyorum canim, ablamla aram iyi degil ama bizde durum böyle. Ablamda zor gunler geçirdi, uzun zamanlar bende kaldi, eşim sag olsun kendi kardeşi gibi sever sayar. Ben ablamin butun kusur hatasini anlatirsam, esimde ona karsi bir sogukluk meydana gelir, bir gun esinlen tartışsan sana siz hepiniz boylesiniz, ablanda şunu bunu yapiyordu diye sizi kucumseyecektir. Ablam suan arasa kahvaltiya gelmek icin bu benim ablam olsun esimin ablasi olsun hic haber vermem. Cunku kendi ailesine de kendi ailem gibi davraniyorum, gorumcem aksamdan haber eder kahvaltiya erkenden gelcem diye esime hic bahsetmem gel derim
(5,938 puan) tarafından
Doğru yazmışsın canim.bende asla birsey anlatmam eşime kim ile ilgili olursa olsun.ve ablam in gelmesi için de aramazdim eşimi
tarafından
Boyle olmali zaten hayat bu dusmem.der dusersin sasmam der sasarsin hepimiz ayni durumda olabiliriz sirtmi cevirmek cozum olan
tarafından
Canim ramazan olsun normal gunler olsun, ramazanda esimin erken gelecegi gunler, babasini davet ederim, baska zaman buyuk ablasi abisini davet ederim, esimin ailesi bitince kendi ailemi davet ediyorum. Esimin ailesini habersiz davet ederim ama yine de kendi ailemi davet edeceksem  esime danışırım oda sormana gerek yok der, normal gunlerde de kayinbabamin sevdigi yemek olunca, erkenden soylerim yemek yapmayin bize gelin derim. Yine aynisi kendi babam icinde geçerli. Bu konuda hic sorun yaşamadık cok şükür
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Sen neden esine soyledin ki, insan bacisina giderken cekinmez ki, ablamda gelince cocuklar acisa benden beklemez hemen ne varsa yapar yedirri. Bnde oraya gidince cocuklar ac olunca dolaba bakarim aksamdan yemek varmi yokmu, yoksa ekmek arasi birseyler bakarim bunda birsey yok esin tuhaf biraz dunya görmemiş, hic birsey yoksa da sizden şa şali bir kahvalti beklemememistir, iki yumurta kirsan dahi yetrrli olurdu
(172 puan) tarafından
Kesinlikle katiliyorum sana sahra..yedi kat ellere yedirip iciriyoruz ablamin yemesimi batıcak  bana
tarafından
Aynen canim, ben cok şaşırdım ayrica cokta üzüldüm
+2 oy
(1,350 puan) tarafından

Senin ablan senin dolabini acarken sendenmi izin alicak senn esin nasil biri yazik boyle zamnlarda destek olmanz gerek o cocugun bogazndan gecen bi lokmayimi kiskaniyor ??

+1 oy
(172 puan) tarafından

Benim ablam evime gelicek buzdolabini rahat acip yemek yiyemicekse ne anladim ben o kardeslikten herkesin bakis acisi farklidir tabi bise diyemem ama ne esim nede ben yemesin icmesin diyemeyiz hastayim diye 2 ablamda bende kaliyolar 3 gundur baska sehirden geldiler istedigi gibi yesin icsin ha benim evim ha kendi evi..gece oturuken kahve yapar esimede karsilikli icerim der evine gelen insani yedirip icirmeyi severim o baska ama ablam yani bu ne olursa olsun 

+1 oy
(12,852 puan) tarafından

Ne olursa olsun insan kardeşinden iki lokma ekmeği kıskanmamalı benim ablam o mesajı atsa bende cevap vermesem boğazımdan bı lokma geçemez 

0 oy
tarafından

Ay ne desem ne zor, kardesin ablan sonucda esinde haklidir da ama siz karındaşsınız huylariniz benzemesede, benimde kiz kardesim var acaba oda bana bole yapsa veya ben yapsam ne hissederdim Bilmiyorum :( cnm Allah yardimcin olsun.

(60 puan) tarafından
Amin canim ya vallahi işim Zor mesajına cevap vermedim ablamın üzülüyorum da yani
tarafından
Kuzum olsun sen genedee atma ablani.
0 oy
tarafından

Canim sen evdeki herseyi en ince ayrintisina kadar anlatmamalisin esine. Burda aradaki dengeyi sen sagliycaksin. 

tarafından
Ve evet cok dogru solemissin canimmm.
tarafından
Cunku esler bunu yeri geldimi cok guzel kullaniyolar. Bi ablam olmasini isterdim ben. Vede aramizda ne gecerse gecsin asla esime soylemezdim
tarafından
cokndogru demissin ablam uğradı diyebilirsin yemek yemeye gelecek yerine
0 oy
tarafından

Hani yanlış anlamayın ama ben bile babamlara gidip kaldigimda rahatca gidip acamam dolapları falan haa iş yaparım temizlik olsun falan ama ni kek cikolata da görsem rahatca kendim de yemem kızımın eline de vermem hamur işlerine elim cok yatkindir gittikce kardeşlerim abla yap pogaca falan derler malzeme evde yoksa gidin malzeme alın demem çekinirim kendim gider malzeme alir2 gelirim tabi o konuda eşinizin kızması biraz haklı ama siz de ne diyebilirsiniz ki birisi ablaniz digeri eşiniz

tarafından
Ayrıca ablanizin çektiği sıkıntıları eşinize anlatabilirsiniz onun sıkıntısı sizin sıkıntınız sonuçta ama herseyi eşinize anlatmayin gun2 gelir yüzünüze vurur olanları
0 oy
(493 puan) tarafından

Benim ablam da gelince  kafasina gore yer icer izin aldigi zaman kizarim ne izin aliyorsun canin ne istiyorsa ye diye bende onun evinde ayni kezza oyleym kendi evim gibi acar yerim izin aldigim zaman ablam hep kizar cunku enistem de oyle ALLAH yardimcin olsun canim ama esine herseyi yansitma mont aldigini felan esin nerden biliyor el oglu iste sonra bisey olunca da basa kalkiyor malesef

0 oy
(330 puan) tarafından

Benim görümcemde öyle her gün gel desem gelir demedende geliyolar zaten haftanın 5 günü çaya geldikleri oluyo kaynanam bile sinir oluyo bu duruma ama yapıcak bi şey yok. Eşime söyledim bi kaç kez baktım üzülüyo bi şey demiyorum bende. Eşimde ben de kardeşlere karşı görümce baldız bakışından çok kendi  kardeşimiz  gibi bakıyoruz ben daha kinciyim pek yakın duramıyorum ama eşim kendi kardeşinden ayırmaz hatta daha çok ilgilenir. Eşinin yaptığı çok ayıp bence sonuçta ablan ne diyebilirsin ki

(105 puan) tarafından
Canim ablasının evine gelip zaten izinsiz baksana Nescafe bile yapması rahatsız ediyor. Bu durumu şikayetçi şekilde kocasına anlattığı için kocası da tepki veriyor. Baksana ablasının yardım alıp mont aldığına kadar anlatmış ne gerek var. Sabah kocası yok ablasına acisa gel derdi kocası ne bilecek ne yiğip içtiğini. Yani bilmiyorum ama kocası değil kendi istemiyor ablasını yigenlerini. Çünkü Monta varana kadar anlatmis belki ihtiyacı vardı aldı. Ben ablamdan canımı Esirgemem oda benden yeni bişey alıyim ablam begensin hemen verrim ben yurt disindayim o türkiyede oda bana eristememi mantımı herseyi mi hazırlar koyar ne biliyim biz paylaşıyoruz evin gidince de canim ne cekerse hazırlar yerim sormam
0 oy
(351 puan) tarafından

Yanı ne desem bilemedim açıkçası ben de kizarim. Arada gelip misafir olmak başka o zaman insan görmez ama sürekli bu şekilde olması hoş değil herkesin kendi yaşantısı var. Ama cok da zorda kaliyorsaniz Eşiniz empati kurmasını soyleyebilirdiniz. Mesela ona senin ablan bu durumda olsa napardin diye sorun. 

tarafından
Canim eşi, ablasinin 1500 tl aldığını kirasini odedigini geri kalani kendisine mont aldigini nerden bilebilir, ablam bana gelse esim nerden bilebilir, ne yedi ne icti,kendi soyluyor ki esininde, ablasının bu hareketlerinden dolayi  rahatsiz oluyor.
(351 puan) tarafından
Yani evet adam kendini Nasil desem kotu hissedebilir sonuçta bütün gün yuvası için çalışıyor. iyi kotu bi geliri var sonuçta ablasının.
tarafından
Yahu bu saatte bana bir yabanci da gelse, bir kahve ikram ederim, baktim kalmaya niyeti yok oglen icin yemek illa hazırlarım. Allah ne verdiyse onemli olan bir kuru ekmegi nasil ve ne sekilde ikram ettigin. Gorumcem gelir yadirgamam hic bir zaman yaptigi hosuma da gider, gelir mutfaga butun mutfak dolaplarini acar bakar, duzenine, buzdolabini da mesela. Gorumcem annesine gelince gece 11 de rahat rahat gelip mutfagimda pasta yaptigi da oldu. Cok sukur duurmu bizimkinden de iyi.  Rabbim daha da versin. Ben bunu yetistirilmeyle alakali oldugunu düşünüyorum, biz böyle gördük böyle yetiştik
0 oy
(1,379 puan) tarafından

Arkadslar sizler nasıl gorumcelerinizi istemiyorsanız  gelsin gitsin eslerde  baldizlarini  istemeyebilir  Keza anlatılan bayanda çok hoş davranışlarda bulunmamış o bir anne dolapta birsey yok diyeceğine  kadar o çocuk ne yiyeçek onu da düşünmeli Keza 1500 kötü bir para değil onunla geçinen aileler var mont 300 alacağına 200 alacaktı mesela insanların dusuncesizliklerinin cezalarini sizler çekmeyin 

0 oy
tarafından

TM hakli olabilir parayı başka tarafta harcamış ama. Aynı durumda kendi kardeşi olsa nolur. Ve ayrıca demek ki kendini size yakın hissediyor ki kalkıp kendi alıp yapıyor bu patavatsız anlamına gelemz. Eşin çok cani gibi davranmış. 

tarafından
Canim guzel demissin ama eslerimizin bizim kardeslerimizle olan her diyalogumuzu bilmesine gerek yok.cani olmamasi icin aradakio ince cizgiyi belirlemek sart. Herseyi soyledigin zaman mutlaka esin onu kullanacak yer bulur
tarafından
Bunu bende biliyorum. Bnm üzüldüğüm nokta kahvaltıya geleyim demis dolabım boş. Eşi de cvp verme dedi. Ona uzuldm. O konuda cani dedim. Tabiki de mesafe olmalı her şey bilinip soylenmemeli
tarafından
Iste burda yapmasi gereken tek sey esine soylemeden cay koyup kahvaltiyi hazilrmak baska yapilacak bisey yok. Yedi kat yabancimiz bile olsa karbi acken doyurabiliyoruz . Ne olucakki. Herkes nasibiyle gelir . Senden biraz rizkini alir ama senin sofrana bereketini birakip gider. Boyle dusunmek lazim
tarafından
Aynen öyle canım.
0 oy
(523 puan) tarafından

Ablam sonuçta yazık zor durumdaymis bir tabak yemekten ne olacaktı paranızı evinizi verin dememiş ya eşin yanlış yapıyor bence ayrıca bende ablamın evine gittigimde dolabı açar açılınca yerim ne varmı bunda yabancı olsa haklı izin alması gerekir kendi ablası izin mi alıyor 

0 oy
(247 puan) tarafından

Şimdi canım eşinin haklı yönleri var. hani dediğin gibi patavatsız biriyse ablan, esin biraz irite olmuş olabilir. Ama neticede şu an maddi manevi zor durumda ablan. Elbette gelmeli. Eşin düşene bir tekme daha vurmamalı. Benim düşüncem bu.

0 oy
tarafından

Ne denir bilemedim ben kardeşim bize gelmek istediği zaman eşime arayıp söylemiyorum bile evde değilse. Geldiğinde yiyip içtiği şeyleri de tabi. Yani böyle şeylerin bahsi geçer mi ki. Bana farklı geldi yada. Eşiniz nerden bilecek kardeşiniz gelince nasıl davranıyor ne yiyor ne içiyor. Siz denge sağlayamadınız muhtemelen ne kadar dolarsanız dolun eşinize demeyin bişey. Patavatsızlık konusu ayrı. Ablanızı uyarın huzurunuz kaçmasın tabiki. Allah yardımcınız olsun 

0 oy
(73 puan) tarafından

Valla canım gerçekten iki arada bir derede kalmışsın Allah yardımcın olsun bu konuda ikisini de ret edemezsin ikisinin de haklılık payı var

0 oy
(717 puan) tarafından

Bana biraz tuhaf geldi sonucta ablan durumu kötü olabilir geldiğinde yiyip içmesinde ne var anlamadım eşine anlatma herseyi ablan sonuçta ama o el oğlu istemeyebilir 

0 oy
tarafından

ablanin evinde cekinmeden davranmasi guzel tabi ben olsam sorarim o ayri esinde ddogru diyo ihtiyacı yokken aliyorsa montu 

0 oy
(99 puan) tarafından

Cnm ablan tabi ne olacak yakın hissediyordur dolayı açıp istediğini alıp yemesi filan yakınliktandir esin madem kızıyor. Neden ablanın her yaptığını eşine.soyluyorsun anlatıyorsun benimde büyük ablam biraz rahat konuşması dilan eşimin hoşlanmadığını bildiğim için herşeyi söylemem sonuçta el oğlu başa kakmasin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 786 göst.
0 oy
15 cevap 882 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 304 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 777 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu