0 oy
662 göst.
Aile kategorisinde (5,938 puan) tarafından
Guzel anneler anne adayları sohbetin Aslı ablası geldi ;) Öncelikle tanıyan tanımayan herkese selamlar. Değişik bir soru ile Karşınıza  geldim Mutfakta en çok kullandığım Kahve fincanı ve Tatlı kaşığı Bulaşık makinesini boşaltıyorum 20 tane tatlı kaşığı çıkıyor 7-8  taneye yakın kahve fincanı Siz en çok neyi kullanırsınız mutfakta ? 

31 Cevaplar

0 oy
(7,972 puan) tarafından
Her çesit cikiyo bnde
(5,938 puan) tarafından
Çok normalde de her Çeşit çıkar bende de Su bardağı çay bardağı yemek tabağı kaşık çatal Ama en çok bulaşık makinesinde çıkan Tatlı kaşığı ve kahve fincanı Tatlı kaşığı mı Çok kullanıyorum Yemeğin tadına bakarken kahveyi karıştırırken bitki çayı kullanırken çocuklara Atıştırmalık bir şey hazırlarken elime hep tatlı kaşığı gelir
-Reklam-
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Çay bardağı :) 
(5,938 puan) tarafından
Çayı çok seviyoruz galiba
0 oy
(119,248 puan) tarafından
ooo abla naber nasilsin valla bende encok tabak cikiyo 
(5,938 puan) tarafından
İyiyim canım sen nasılsın Ne yapıyorsun Tabak Ben de orta halli çıkar
kuzey bu saat oldu uyadi yaa yorgunum ben direniyo resmen uykuya☹☹
(5,938 puan) tarafından
Allah kolaylık versin Gerçekten zor Amme suresi ve Nebe suresini aç dinlet Ama bir gün değil Sürekli heleki Amme suresini Kendini Alışkanlık edin Gerçekten belli bir süre sonra tamamen düzene sokuyor canım
Sagol abla deniycem
(5,938 puan) tarafından
Ne demek canım benim
0 oy
tarafından
En çok bardak gelen su iciyor tezgaha koyuyor bı tane koyuyorum masa üstüne bunu kullanın diyorum gelen yeni alıyor alt tarafı boş üst bardak dolu oluyor 
(5,938 puan) tarafından
Vallahi öyle işte bir şey daha fazla çıkıyor bulaşık makinesinde Benim bardağım vardır üstünü kapatırım onunla içerim ama eşim inan ki yatana kadar işten gelir 4-5 tane su bardağı Değiştirir
0 oy
(912 puan) tarafından

Kaşık :)) en cok kaşık cikiyor makineden

(5,938 puan) tarafından
Bak Benim gibi işte:)))
(912 puan) tarafından
Bazen sırf kasik kalmamis diye makineyi actigim oluyor :)
(5,938 puan) tarafından
Evde en çok neyim vardı sen Gerçekten yemek takımının 12 tane tatlı kaşığı 12 tane ekstra aldığım başka tatlı kaşık Günlük çatal kaşık yapımında 12 tane kaşığı En çok ben de tatlı kaşığı var yemek kaşığı
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Aynen al bendende o kadar bide kase yoğurtçular benimkiler cam kavanozlarda yapiyorum makinede kavanoz kasede tatlı kasigi fincan dolup taşmıyor 
(5,938 puan) tarafından
Bende yoğurdu yarım kiloluk Cam kavanozlarda yaparım Gerçekten Her gün yarım kavanozluk yoğurt çıkar
(4,662 puan) tarafından
Keşke 1 tane olsa ben elime ne gelirse 1 kiloluk yarim 250 mm hepside yapiyorum eşim çocuklarım maşallah 3 tane hergün yerler haftada 8 kilo yogurt Allah bereket versin
(5,938 puan) tarafından
Yok canım her gün yarım kalan olduk yiyoruz Yani 4 orta boy kase çıkıyor dört kişiyiz Ben de haftalık 5 kilo mayalıyorum Tam yetiyor Hatta bugün Mayaladığım daha 5 kilo
(4,662 puan) tarafından
Afiyet bal olsun siz yiyin ALLAH artırsın amin bulaşık hiç bitmeyecek belli
(5,938 puan) tarafından
Yok vallahi Diyetteyim 5 gündür gözümün önünde sürekli tatlılar geziyor Ama sabredeceğim Son 5 Kilo Kaldı
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Çorba kaşığı ve bardak düşmanıyız resmen
(5,938 puan) tarafından
Işte ben de çorba kaşığı tatlı kaşık Kahve fincanı Çok kahveyi seviyorum ben Beş buçukta işten geliyorum yatana kadar 3 tane içiyorum Eşim de 2 fincan içer Benim minik Propolis içiyor ona da kahve fincanı ile veriyorum kahve içiyor gibi kanıyor
0 oy
(4,061 puan) tarafından

Sorma bardak yeminle dunyanın barda var ıkı gun dayanmıyor benım esım biraz pınpırık Bı ıctıyle bıda icmez hep bardak oluyor ben artık bıraktım dursun yanı :) millet heryerden corap topluyorum der bende bardak topluyorum aksamdan sabaha tezgah bardak dolu puf 

(4,061 puan) tarafından
Ben ona nisanliyken anlattim kendimi inanmadi yerde uyguladim bir kapiyi acmadi diye cam pencere indirdim bikir kendi kapinin onune koyarim valla gitcek yeride yok ben aksi biraz erkek cok sulalede yanlarnda buyudum esimlede normal biyerde yanismadim sanayide tanistim dusun nasil bi deliyim fotografa aldnmayin o cici haller:)
(5,938 puan) tarafından
Sanayide ne işin var canım hadi düğün olur Cafe olur internet olur arkadaş ortamı olur da Vallahi Sanayi iyiymiş
(4,061 puan) tarafından
Bizim hali yikamamiz var da onunn basindaydim ben esimde abiimin yanina gelir ggiderdi ordan yani oyle araba tamir falan degil canim okadr da degil makinalari tek ben biliyordum dukkanda mecbur benn durdum bi sure
(5,938 puan) tarafından
Olsun mis gibi işmiş iste canjm
(4,061 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Canım.. ❤ su bardagi:) kendı alanları yetkiyi bide tabak çanak katında da su bardakları oluyo
(5,938 puan) tarafından
Sen hiç Tiryaki değilsin maşallah Inşallah o kadar çok isterim ki Canım benim gerçekten
(9,651 puan) tarafından
Olur umarım bir gün canım hayat süprizlerle dolu:) biz yeterki isteyelim:) bir kahve diye oturur 4 4 kahve bitirir kalkarız:)
(5,938 puan) tarafından
Vallahi İstanbul'a gel Bende kal Yemekler yapayım tatlım hamur işlerimi yapayım  yiyelim çocuklar oynasın kahvemizi içelim İstanbul'u gezelim Kafelere gidelim Bebek'te üç beş tur atalım Gerçekten çok istersek olur Hayat hep sürprizlerle dolu değil mi zaten
(9,651 puan) tarafından
Kesinlikle canım ben buna inanıyorum gönülden istersek biz istemeyi bilirsek Allah bir şekilde nasip ediyor buna kendi hayatimda da baya şahit oldum;) bende beklerim ama :D bende yaparım etli ekmekte yeriz lokanta da :D tekirdağ da da gezicek yerlerde bulurz:)
(5,938 puan) tarafından
Oh mis mis vallahi
0 oy
(774 puan) tarafından
Nescafe fincanı su bardağı tatlı kaşığı her makine de dolu 
(5,938 puan) tarafından
Sen de nescafe cisin demek ki Sevemedim tek şey Nescafe oldu Ama Türk kahvesi canımın içi;)
(774 puan) tarafından
Bana da o ağar geliyor içsem de sütlü yapıp içiyorum aslında daha sağlıklı ama
(5,938 puan) tarafından
Vallahi şekersiz Olarak içiyorum Ma çok fazla abartıyorum ben yani Günde 5 taneyi buluyor İşyerinde de içiyorum çünkü Anne yapıyorum Kendi fincanı mı götürdüm iş yerine en küçük fincanı kullanıyorum yani 5 fincan dediğime bakma toplamda normal kahve fincanları ile 3 fincan anca eder Benim ablam da tam bir Nescafe ci Günde 4 kupa içer
(774 puan) tarafından
Üniversite de alışkanlık oldu sınav haftaları uyumamak için içtikçe içtim sonra işe başlayınca da sigara yanına sürekli bişey içiyordum çay yerine yine Nescafe tercih ettim şimdi azalttım günde 2 fincana düştü ama icemeyince başıma ağrı giriyor
(5,938 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun Benim de içmeyince başım ağrıyor ama ben sigara içmiyorum:)
0 oy
(980 puan) tarafından
Aynı Nescafe ve Türk kahvesi fincanı, kase ve çay kaşığı. Kıza her seferinde damla verirken yada ek gıda hazırlarken zeytinyağı ölçmek için hep çay kaşığı kullanıyorum
(980 puan) tarafından
Ay inşallah bakalım. Ben biraz korkuyorum açıkcası yaşım biraz yüksek 8 yaşına geldiğinde yetebilirmiyim acaba diye çünkü o zaman 48 yaşında olacağım da ☺️
(5,938 puan) tarafından
Hiçbir şey olmaz merak etme Ben de 34 yaşındayım 32 de Doruk doğdu 24'te Ayaz Ama Ablam bana bakarsan 40 yaşında Doğurdu Hiçbir şey olmaz yetersin 48 yaşındaki Küçük Benim de kreşe geliyor Annem 56 yaşında Dört dönüyor 8 yaşındaki oğlumun peşine Enerji veriyor bana hayat veriyor der hep
(980 puan) tarafından
Yanlız değilim ne güzel. Ben işte 39'da doğurdum İlk bebeğim. Annem erkek kardeşimi 40 yaşındaydı doğurduğu zaman ben 18 yaşındaydım işte. Şimdi bizim oğlan 22 yaşında. 3 kız kardeştik anneme bayaa yardımımız olmuştu zorlanmadı hiç o yüzden ben annemden biraz biliyorum aslında ☺️
(5,938 puan) tarafından
Olur ünlüler 45 te doğuruyor canim
(980 puan) tarafından
☺️❤️☺️❤️☺️❤️
0 oy
(570 puan) tarafından
Bardak en fazla çok su tükediyoruz 
(5,938 puan) tarafından
Yani ben çalışıyorum Akşamları Yeşil çay içiyorum Bir kupa Suyu da yatana kadar 4 bardak film içiyorum ama bardağın sabit kalıyor üstünde örtüyorum ama eşim sağ olsun 4 tane 5 tane harcıyor Akşamları su bardağı sürekli değiştiriyor
(570 puan) tarafından
Benimkide öyle biliyorki en son o bardağı o kullandı ama yine yenisini çıkardır bi su çalkalayımda demez ;)
(5,938 puan) tarafından
Yok o konuda hakkını yiyemem bulaşık makinesine kendisi koyar bardağını
(570 puan) tarafından
Ne güzel işte:)
0 oy
(144 puan) tarafından
Bardak cnm bir kere su içilse kirli gibi oluyor 
(5,938 puan) tarafından
O konuda haklısın Ama Ben Yemekten sonraki bardağımı Temiz olanı Birkaç kez su içerek kullanıyorum ağzını kapatıp
(144 puan) tarafından
Ben cıkar mamaya calışıyorum ama akşamdan eşim ve oğlum kullanıyor ve hergün bulaşık makinesi çalışıyor
(5,938 puan) tarafından
Vallahi bazen gerçekten Iki kere çalıştırdığım oluyor bulaşık makinesini
(144 puan) tarafından
Aynen öyle cnm sağlık olsun
0 oy
(772 puan) tarafından
En çok kase çıkıyo oğluma yemeğini kasede verdiğim için 
(5,938 puan) tarafından
Vallahi çıkar canım doğru
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bardak kaşık bıçak kahve fincanı
(5,938 puan) tarafından
Kahve candır
(6,919 puan) tarafından
Öyle valla seviyoz
(5,938 puan) tarafından
Bizde çok severiz canim millet  yag yemeklik stok yapar ben aylık 15 20 paket net kahve alirim stoklarim;)
(6,919 puan) tarafından
Türk kahvesi dimmi
(5,938 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(489 puan) tarafından
Fincan su bardağı tatli tabağı 
(5,938 puan) tarafından
Ohhh mis
0 oy
(3,167 puan) tarafından
En çok kahve vardığı çıkar çok severim vazgeçilmezim 
(5,938 puan) tarafından
Aynen canım aynen asla vazgeçemeyeceğim içecek Kendisi ile aşk yaşadığım doğrudur
(3,167 puan) tarafından
Bende senin gibiyim günde iki defa içerim  cnm
0 oy
tarafından
Çatal kaşık çıkıyor tabak çıkıyor genelde klasik yani benimkisi  :) önce sen kahve ve çay çıkardı ama bana yasak gelince eşim de içmek istemedi 
(5,938 puan) tarafından
Oy canim niye yasak geldi? Vallahi bulaşık makinasi olmasa günümüz bulaşık yıkamak ile geçecek kesin
tarafından
Bagirdakalrimda yara cıktı maalesef çoğu şey yasak bide hamileyim canım çok şey çekiyor ama yiyemiyorum
(5,938 puan) tarafından
Olsun kuzum hamilelik bitince yersin. Allah şifalar versin canım benim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Abla naber yaa nerelerdesin sen :))) valla bizimde en çok tatlı kaşığı ve kase çıkıyo :D 
(5,938 puan) tarafından
Canim benim vallahi post açmıyordum ama süreklide giremiyordum iş çocuklar ev derken vakit kalmıyor inan ki 2 gunde bir girip bakıyordum.cocuklu evin gerçeği:) kase kasik
0 oy
(57 puan) tarafından

Tabak, bardak, çatal, kaşık :D

(5,938 puan) tarafından
Hepsinden çıkıyor yani ;)
(57 puan) tarafından
Malesef çıkıyorrr

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 186 göst.
28 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy