0 oy
571 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
11 senelik evliyim 3 senede birlik yaşadık o kadar zor insanlardıki ben onlara alışmaya çalıştım ne derlerse tamam dedim aynı evde olduğum kayınvalidem bişeye kızardı akşama kadar evin içinde beş karış suratla gezerdi görümcem gelir laf sokardı ben kimsenin gönlünü kırmadım kimseyi incitmedim en son karar verdim çalışayımda eşimi ikna edip ayrı eve çıkalım dedim eşim çalışmamada karşıydı aylarca konuştum en sonunda ikna ettim çalışmaya başladım yavaş yavaş eşyalarımı aldım sonra eşimle ortak kararımızla ayrı eve çıktık tatlılıkla kayınvalidem ağladı arkamızdan sanki bir kızımda evlenmişte gitmiş gibi oldu evden o kadar çok üzüldüm dedi bize dayanamadı oturduğu evi satıp benim sokağımdan ev aldı kendine hiç saygıda kusur etmedim kayınpederim gelir karnın açmı baba derim doyururum kahvesini çayını yapar öyle gönderirim görünürde beni sevmiyor inçi kayınpederim bugün eşim oturmaya gitti onlara konu benden açılmış benim bekar bir kaynım daha var kayınpederim ve kayınvalidem demişki keşke derya gibi biriyle evlense buda biz senin eşinden çok memnunuz çok saygılı çok sevgili çok merhametli kayınvalidem bende çok seviyorum gelinimi ama bize onun gibisi birdaha çatmaz demişler aslında benim kardeşimi istiyorlar ama biz istemiyoruz arkamdan böyle konuşulması o kadar mutlu ettiki beni hep şey düşünürüm eşimin ailesiyle geçireceğim zaman dilimi maksimum 30 yıl sonra ya onlar ya ben hakkın rahmetine kavuşacağız vicdan azabı en korktuğum şey güzellik yapan güzellik bulur çok korkunç şeylerde görüyorum burada ben kayınvalide ile asla restleşilmez hepimiz anneyiz biliyoruzki evlatlarımızı en iyi bizler düşünürüz doğruyu onlar için en iyi biz biliriz onlarda öyle hatayı geçinemeyen burada yapıyor ego savaşına girerek kayınvalide bizden bir sıfır her zaman önde kabul edelim mutlu olalım ben mutluluğun formülünü gülüp geçmekte alınmamakta buldum ❤️

12 Cevaplar

0 oy
(8,081 puan) tarafından
Ohhh be iç açıcı mutlu postlar görmek ne güzel ♥️
tarafından
Bir süre sonrada senin yakandan düşüyorlar kuzu hiç bişeyine karışmıyorlar o kadar rahatımki canım zamanında gösterdiğin sabrın mükafatını mutlaka görüyorsun
(8,081 puan) tarafından
Cok şükür canım ne mutlu size. Kayinvalidem hiç bir zaman sorun çıkaran bir kadın olmadı hala da öyle kendi halinde biz mutluysak onlar da mutlu doğrusu da bu bence
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim ablamı da eşimin ailesi cok sevdikleri için beni istedi hep kayinvalidem ablam da senin gibi saygili sevgili fedakar biri. Yani ablamla elti olduk :)
tarafından
Ben kadar güzel canım kardeşimle elti olmayı bende isterim ama Gönül bu kardeşim istemiyor
tarafından
Tabi ki ben de başta istemiyordum sonra eşimle anlaştık ısındık kaderde varmis oldu :) senden razi olmalari guzel en azindan verdigin emegin farkindalar
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Peki şuan çalışıyor musun bebişin var mi? 
tarafından
Yok canım şimdi çalışmıyorum 2 çocuğum var küçük olan 2 yaşında
0 oy
tarafından
İste cvp vermeme olayını cozebilsem tamamda yok bir sussam ikincide cvp veriyom bnd napim dedin gibi öle olsam bnada i derlerdi şuan demiolarda pek
tarafından
Sen cevap vermesen bi süre sonra karşındakide susacak benim kayınvalidem bide çok diktatör bi kadındı herşeyi sadece o bilirdi
0 oy
tarafından
Gelinlerin kabul edemediği tam da bu. Kayınvalide bizden bir sıfır önde.. Kabul eden mutlu olur. Net.
(8,081 puan) tarafından
Sorun bence önce veya arkada olunduğunu düşünmekle başlıyor tam da.
tarafından
Evet. 'Bu kadın benim kocamı büyütmüş bu yaşa getirmiş' denilmiyor da 'annen mi ben mi' yarışına giriliyor.
tarafından
Aynı olmak mümkünmü hem yaşları var hem tecrübeleri herkes küçüğünden saygı bekler biz bile bekliyoruz
(8,081 puan) tarafından
O düşünce zaten başlı başına yanlış ve cahilce
0 oy
(247 puan) tarafından
Masallah sana rabbim bozmasin herzaman derim esinin annesi sevmesende saygili olacaksin
tarafından
Saygı olmaSa hiç bişey olmaz onlar sana bir söyler sen onlara bir saygı sevgi biter biz vicdan yapacağımıza onlara yaptıralım :)
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Oh ne güzel ve mutlu sonlara bayilirim
0 oy
(870 puan) tarafından

Ah canım keşke iyilik bilse keşke eşim bile artık iyilikten anlamıyor diyor annesi için

tarafından
Evet bazıları ben yaparsan yap görmezler allah onlarada akıl fikir versin canım kötü yollarından dönsünler
(870 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Bi yerlere gelebilmek için e zilmek gerekmiyo ben buna karşıyım 
tarafından
Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin insanlarla aramı iyi tuttum ezilmedim aslında sadece üç maymunu oynadım :)
0 oy
(518 puan) tarafından

Senin adına sevindim zira vefalı insanlarımıs,ben de evlendim altlı üstlü oturduk akşama kadar bütün işleri i yapardim gelir gider laf sokar yalan söyler iftira atardı ben susardim sırf saygısızlık etmemek için birgün kaynanamın telefon konuşmasina şahit oldum benim için "oh s*ctim ya ağzına,ne desem ağzını açmıyor"diyordu benim için o günden sonra susmadim demek o ki saygıyı sevgiyi hakedene bilene göstermek lazım,senin Allah ağız tadını bozmasin<3

tarafından
Sana söylediğine eminmisin canım belki başka biri için söylemiştir diyelimki söyledi işte bundan bahsediyorum sen bunlara karşı tepki vermediğin zaman o bir süre sonra vicdan azabı yapacak kendine ölümlü dünya biliyoruz inşallah onlarda düzelirler kızları gibi benimserler seni
(518 puan) tarafından
Bana bana kuzum, yüzüme de dedi,vicdan azabı çekecek biri değildir ar edep utanma yok zaten öldü çok şükür
0 oy
(231 puan) tarafından
Ne güzel demişsin azına saglık cnm. Tamm kötü kaynanalar var ama kaynanalar kötü de gelinler 4 4 lük mü her iki tarafta da haksızlık vardr illa. Bnm kaynanam başmın tacı her zaman. 
tarafından
Evet canım bazıları diyor kayınvalidem şöyle yaptı bende böyle yaptım hakketti çok tehlikeli bi durum benim annem ne yaparsa yapsın eşimin ona saygı duymasını beklerim bide bazı şeyler saygıyla oluyor sen birini kırmaya çekinirsen oda seni kırmaktan çekiniyor ben bunu şimdi kendim yaşıyorum  ellerine o fırsatı vermiyorum çünkü
(231 puan) tarafından
İyi yapyosn valla. Bizim kendi annelerimize gelinleri saygısızlk yapsa bşlrz hmn dmi yapamz edemez dye. Onları dşmk lzm. Ne bn eşime senin annen şöyle dedim nede eşim bana. Bn kaynana bile dmyorm annem dye hitp edyorm knşrken
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Canım okurken sana hayran kaldım seni yetiştiren aile çok güzel yetiştirmiş biliyorum senden küçüğümdür ama belki bazı kişilerin ruhuna bu yazıyla dokunmuş olursun iyi insanlarla geçinmek kolay sen sana kötü davrandıkları halde iyi geçinmişsin rabbim bu dünyada ve diğer dünyada seni en güzel şekilde mükafatlandırsın sen böyle güzel davranmışsın ya Allahta seni iyilerle karşılaştırsın ki yaşlılıkta sende karşılığını evlatlarından ve eşlerinden alırsın diliyorum
tarafından
Sağolasın canım benim kötü insanlar demeyelimde bi ara şeytana uydular diyelim :D ama sonuca odaklanınca herşey güzel oldu yaptığın yada yapmadığın hiç bişey karşılıksız kalmaz hayatta kötü kötü olarak iyi iyi olarak döner kadir kıymet bilmezler diye düşünme allah bi şekilde onlara gösterir eğriyi doğruyu şuan gerçekten çok mutluyum bende anne baba boşanmış bir ailenin çocuğuyum kendi kendimi bu hale getirdim şimdi çocuklarım için hayat mücadelesi vermeye çalışıyorum  sen birilikmi oturuyorsun canım
(2,244 puan) tarafından
Eşimin işi gereği iki aydır yanlarında kalıyorum 1 ay daha kalacam Allaha şükür ki kendi ailem nasılsa öyle iyi insanlar. Sana da helal olsun kendi kendini yetiştirmişsin ilk yorumda da dediğim gibi kalbinin güzelliğine hayran kaldım inşallah çoğu kişinin kalbine dokunmuşsundur hayat kısa karşındaki insana iyi davranmaktan hiç bi zarar gelmez

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 666 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 560 göst.
24 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,978 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 770 göst.
+3 oy
14 cevap 879 göst.
28 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Bal oglum (741 puan) tarafından soruldu

381,449 soru

11,420,030 cevap

34,975 kullanıcı

...