0 oy
243 göst.
Diğer kategorisinde (515 puan) tarafından
Bu uyku eğitimini ille bebeğin kendi yatağındami vermemiz gerek mesela ben yanımda uyutsam uyudugunda yatağına koysam olmazmi

9 Cevaplar

0 oy
(10,049 puan) tarafından
Canım nerde uyanacaksa orda uyumali bebek. Senin yataginda uyanacaksa senin yataginda uyumali
(515 puan) tarafından
Benim kızım asla sallanmadan uyymazdi 1 haftadır gece uykudu çok kötü gözünü bı actimi saatlerce uyumuyo ve ben uyuyana kadar salliyodum dün gece yine yarım saat salladim uyumadi yanıma yatirdim hadi artık kapat gözünü uyu sallamicam seni kendin uyucaksin dedim 20 aylık bu arada ve diş çıkarma döneminde 1 saat içinde kendi uyudu bunu asla yapmazdı  sonra yatağına yatırdım uyku eğitimine baslicam yarın inşallah
-Reklam-
0 oy
(866 puan) tarafından
Yanınızda uyursanız da sizden destek almis olmaz mı. Yani maksat desteksiz uyutmak ya. Bilemedim
(515 puan) tarafından
Bende bilemiyorum ya yatağına koydumu acayip agliyo ama benim yanımda sakinliyo gibi
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Ozaman pekte uyku eğitimi gibi olmaz ki önemli olan kendi yatağında kendi kendine uyuması 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Uyku eğitimi blmiyom valla neler denedim olmadi halen salliom doğdu doğalı 
(515 puan) tarafından
Bende sallıyorum ama artık çok sorun olmaya başladı uykuya dalmiyo sallanarak etrafı izliyo
0 oy
(181 puan) tarafından
asla yaniniza almayin hemen alisiyor yatagina yatir kendinde biraz yat sev oksa dalinca kalk yanindan oyle oyle yatagini benimser
(515 puan) tarafından
Çok zor olucak ama yapicam çünkü yatağına tek bırakınca kıyamet kopuyo
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Canim ben bizim yatagin uzerine koyuyorum isigi kapatiyorum oglum bir saga bir sola kendi kendine konusarak bir muddet sonra uykuya daliyor ben hic ellemiyorum sesimide cikartmiyorum yatagin kiyisina gitmedigi surece hic mudahalede bulunmuyorum onune yastik koyuyorum o uykuya daliyor en fazla 15 dk suruyor bir 10 dk sonrada alip besigine koyuyorum. Kendisini besigine koydugumda alan dar oldugu icin uyumayi reddediyor o yuzden bende boyle bir cozum buldum 
(515 puan) tarafından
Bende ilk başta yanımda uyutmaya başlıyim sonra yatağında bu bile bizim için çok başarı olur sallanmadan aslaa uyumaz çünkü
(1,158 puan) tarafından
Yani canim bebegin nasil uyuyorsa o sekilde ayarla besige koyupta aglamasindansa illahide yatak ustunde degil yerdede olur yer yatagi yapip ya da baska bir odada o sekildede alistirabilirsin oglum uyuynca ben 10 dk sonra koyuyorum yatagina hic oyle tekrar gelip bizimle yatma durumu olmadi su zamana kadar toplasam 6 kere bizimle yatmistir
(515 puan) tarafından
İnşallah kızımda alışır çünkü sallamaktan artık mahvoldum hiç böyle değildi niye bozuldu düzen anlamadım sallamaya başlardım 15 20 dakkada dalardi gecede emmeye uyandırdı 2 kere falan ama yaklaşık 1 aydır sorun yasiyoruz
0 oy
(1,635 puan) tarafından

Olmaz çünkü bu sefer yanınızda uyumaya alışmış olacak.

Uyku eğitiminde mevzu desteksiz uyumasını sağlamak.

Ben mesela yatağına koyuyorum emziğini veriyorum kendimde yere uzanıyorum o uyuyunca çıkıyorum ve çok şükür çoğunlukla sabaha kadar kesintisiz uyuyo.

Benimde yaptığım yanlış çünkü yatağına bırakıp odadan çıkmak gerek tek başına odada yatağında uyumalı ama bizim oğlan bişey almaya çıksam bile 1 dakikada beşikten atlamaya çalışıyo :D

Bi de seninki 20 aylıkmış herşeyi anlar. Alıştırma yanında yatarak uyumaya bu sefer onu bıraktırmak için uğraşcaksın. En temizi direk kendi yatağında uyumaya alıştırman

(1,635 puan) tarafından
Kesin kararlıysan başarırsın inşallah.
Biz gece uykusu nedir bilmezdik. Çıt sesine uyanırdı. Yarım saat kesintisiz uyuyamazdım.
Odasını ayırmak gece beslenmesini kesmek ve uyku eğitimi vermek dönüm noktası oldu.
Sabah 8 e kadar salladığımı bilirim. Eşim sabah nöbetten gelir 2 saat beni dinlendirir bazen uyutur 4 saat uyumuş olurdum en fazla.
Şimdi bebe uyur ben uyuyamaz oldum ☺️
Instagram da İrlandalı anne var onun yazılarını oku ben onu okuyarak daha kararlı ve temkinli oldum
(515 puan) tarafından
Kesin kararliyim ama benim kızım hala emiyo emerkende olurmu
(1,635 puan) tarafından
Emerkende olur tabii. Millet 4 aylıkken başlıyo valla.
Benim gece emmeyi kesmek dediğim şey bizim oğlan tıka basa tok olup uyuduğu halde yarım saat sonra uyanır 2 emer geri uyurdu. Baktım uyanması açlıktan değil sırf alışkanlıktan o yüzden bıraktım gece emzirmeyi.
Bıraktım derken karnını doyurup emzirip uyuttum yarım saat sonra uyandı mesela su verdim emzirmeden uyuttum geri. Ama emzirdikten 4 saat falan sonra uyandıysa emzirdim ve o zaman uzun emerdi. Böyle böyle alıştı gece sık sık uyanmamaya.
Bizimki 19 aylık bıraktı emmeyi. Şimdi korkutmadıkları sürece gece uyanmaz maşallah çok şükür
(515 puan) tarafından
Maşallah inşallah kizimda böyle olur
(1,635 puan) tarafından
İnşallah valla zor çok iyi biliyorum
0 oy
(758 puan) tarafından
Zaten birden her şeyi değiştirmeyin sallama işi bittiyse sizinle uyusun zamanla tek başına uyutma aşamasına geçin aksi halde desteksiz uyku sayılamaz 
(515 puan) tarafından
Dimi yavaş yavaş yapıyım yoksa çok zor olcak yatağında çok agliyo çünkü yalnız birakinca
(758 puan) tarafından
Evet canım ben öyle yaptım şimdi kendi yatağında kendi uyuyo
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Sanırım olmaz kendi yatağı kendi beşiği olmalı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 32 göst.
24 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
15 Mart 2023 Diğer kategorisinde Tugba01 (68 puan) tarafından soruldu