0 oy
288 göst.
Diğer kategorisinde (199 puan) tarafından

Bu testler ne kadar doğru doktor canımı sıktı sanki bebeğim öyleymiş gibi hemen acele acele konuşmalar şeker yüklemesini sordum sen önce bunu hallet diyor sanki aldırcam bebeğimi testlere hemen inanıp.

Nerden yaptırdım yaptırmıcaktım bi anda oldu:'(

11 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Nifty testi yaptır burnu ve ense kalınlığı nasıl 
(13,202 puan) tarafından
2500₺ ye yaptırdık biz
(199 puan) tarafından
Tamam canım sağol
(199 puan) tarafından
Nifty testi % 100 sonuç veren bi testmi peki canım
(13,202 puan) tarafından
Evet canım amniyosentezin kandan yapılanı anneden kan alıp bebeğin kanını ayırıp onu çoğaltarak yapıyorlar
(199 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
-Reklam-
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım testler net kesin değil tabiki istersen sığı aldır o bile kesin değil bizim ev sahibinin kızına down demişler sıvı bile aldırmış kız şuan 2. Sınıfa gidiyor çokta sağlıklı 
(199 puan) tarafından
Yok canım aldırmam ben korkuyorum zaten sıvıdan
(3,036 puan) tarafından
Canım ozaman stress yapma hamileliğini zehir etme  güzel düşün güzel olsun birçok sağlıklı doğan cocuk var
(199 puan) tarafından
Aynen canım nerden yaptırdım pişman oldum
(199 puan) tarafından
Karnından alınan sıvıdadamı Down sendromu dediler
(3,036 puan) tarafından
Evetboyle demişler ama 8 sene önce
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Canim benim doktorum onermedi 3lu testi 2li test yaptirdim sadece 3lu testte yanilma payi cok daha yuksekmis ayrintili ultrasonu bekle bence canim ve iyi bir yerde yaptir 
(199 puan) tarafından
Aynen canım detaylıya gircem iyi doktor araştırıyorum bakalım aynen nerden yaptırdım
(1,662 puan) tarafından
Canim ben ankarada eyup ekici diye bir doktor var ona gittim iyi bir doktor intrrnette yorumlarini okuyabilirsin biraz pahali ama muayenesi
(199 puan) tarafından
Anladım canım Ankara bana uzak ama bulucam inşallah doktor önerdi bi tane onu bi araştırıyoruz
Ayrıntılı ultrasonda herşey netleşir mi peki canım
(1,662 puan) tarafından
Evet canim tum ic organlarina bakiyor Allah korusun down sendromu varsa onu soyluyor bir de doktorun makinesinin iyi olmasi lazim bazi ultrason makineleri iyi degil
(199 puan) tarafından
Anladım canım Allah yardımcımız olsun Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin sağol kuzum
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Hem ikili hem üçlü riskliydi ama Ultrasyonda normaldi..şimdi bebeğim 15 aylık çok şükür saglıklı
(199 puan) tarafından
Allah uzun ömürler versin canım
(199 puan) tarafından
Sizin risk kaç çıkmıştı benim 1:140 çıktı canım Tr21
(5,366 puan) tarafından
O civarda bişeydi yüksek riskliydi. Amniyosentez yaptırmıştım normal çıkmıştı sonra detaylı Ultrasyonda da normal çıkmıştı hatta doktor bebeğin bişey yok amniyosenteze gerek yokmuş aslında demişti tabi detaylı ya başka doktor bakmıştı
0 oy
tarafından
Ooo neler neler dediler oğluma 

Doğunca ölebilir 

Tresomi hastalığı var

Eli ayağı yam.uk olacak 

böbreğinde genişleme var

Kafasında kist var 

Sonuç doğdu hamd olsun rabbime doğduğundan beri hastane yüzü görmedik yalan  cıktı hepsi inanma o testlere
(199 puan) tarafından
Allah razı olsun canım Allah uzun ömürler versin
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Ben onların hic birini yaptirmadım seker yüklemeside yaptırmadim arastirmadaki doktorum yapariz dedi ben sonra doktor değistirdim ozele gittim ordaki doktoruma sordum anlattim sartmi hocam yaptrmasam nlurki dedim istemiyosan yaptrma dedi mecbur değil şimdi cocugun ense kalinligi fazla çıksa veya otizmli filan olsa aldircakmisın ben bunu kendimde dedim oyle bisey olsa bile ben katil değilim cinayet işleyemem dedim eşim dedi yptr olursa aldırirsn oturdum ağladm asla yapmam dedim bu bana Allahın verdiği bi sınav olur başımın ustunde yeri var ben bakarm dedim cok şükür yavrum saglıkli doğdu
(199 puan) tarafından
Çok sevindim canım adına Allah uzun ömürler versin
(1,569 puan) tarafından
Amin cnm cümlemizinkine inşallah stres yapma  sakin yaptrmssn bikere  bsy olmaz içini ferah tut
0 oy
tarafından
Zeka geriliği testi Herhalde.. inanma canım sağlıklı doğar inş. Zeka geriliği de olsa tabiki aldırmıcaksın
(199 puan) tarafından
Aynen canım sağol
0 oy
(282 puan) tarafından
Bana da rsikli dediler bana bıraktılar mesuliyeti h sıvı aldır dediler banada ben aldırmadım da oğlum 1 yaşını geçti çok şükür gayet sağlıklı bir sürü test yaptırdılar herşey aynı çıkınca yapacak birşey yok bekwleyecegiz dediler a çok şükür bir şey çıkmadı o testlerin doğruluk payı yok canım inanma boşver kime neler neler diyolar ama hep sağlıklı doğuyor bebişler yani çevremde çok kişiye dediler ama hiç birşey çıkmadı gönlünü ferah tut korkma inan herşey iyi olacak 
(199 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(470 puan) tarafından
B kmsuma dovn sendromu var ense kalınlığı çok fazla çıktı iyi düşünün doğunca şöyle bogle olicak dedi.kadinin hamileliği zehir oldu .bebeği doğdu sapa saglm  yani testlerin çok doğruluğu yok hamileliğini şehir etme rabbim en gzelini verir merak etme aldıracak msnuz sanki rabbimin verdiği bı can.ama testlerin çok gerçekliği yok
(199 puan) tarafından
Hayır canım aldırmam sağol canım
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim ben bitek 2li yaptırdım bide ayrıntılı ultrasona girdim diğerlerinin hiç birini yaptırmadım hem doktorumda gerek duymadı ama ayrıntılı ultrasona mutlaka gir taramaları da yaptırma diyemem ama ben yaptırmadım çok şükür sağlıklı bi bebeğim oldu 
(199 puan) tarafından
Ayrıntılıya gircem canım kesin
(9,626 puan) tarafından
Hakkında inşallah hayırlısı olsun canım sağlıkla sağ salim kucağına alırsın inşallah ❤ bunları düşünüp hamileligini zehir etme herşeyin en iyisini düşün çünkü sen ve bebeğin herşeyin en iyisine layıksınız ❤
(199 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun içimi rahatlattın Allah ne muradın varsa versin ❤
(9,626 puan) tarafından
Senden de Allah razı olsun canım benim Rabbim seninde muradını versin ne dilersen hepsini kabul etsin inşallah ❤
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Testlerde ihtimal üzerinden değer biçilir benim 4lü taramada 8de 1 yani en yüksek ihtimaldi. Nifty yaptırdım çok şükür sağlıkla kucağıma aldım. 
(199 puan) tarafından
Benimde TR 21
1:140 çıktı
Trisomy 18
1:290 çıktı
Çok fazla riskmi bu anlamadım
Senin adına çok sevindim canım Allah uzun ömürler versin..
(3,213 puan) tarafından
Rabbim sana da benim sevincimi yaşatsın. 140 bebekten 1i tr 21 olmuş 290 bebekten 1inde trysomi 18 olmuş canım senin gibi sonucu çıkan. Bana 8 bebekten 1i çıkmıştı
(199 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 86 göst.
14 Kasım 2022 Aile kategorisinde Serappp (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 48 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Dilaraysun (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 134 göst.
0 oy
3 cevap 48 göst.
25 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,387 puan) tarafından soruldu

381,228 soru

11,412,662 cevap

34,956 kullanıcı

...