0 oy
271 göst.
Diğer kategorisinde (398 puan) tarafından

geçen kaynanam kahvaltısına köpeğe versen yemez dedi şimdi de dedi ki yaptığım muhallebiye sen akıllanmazsın ne biçim şey yediriyosun çocuğa ****** mı o dedi ağzıma geleni saydım valla bu sefer valla dayanamadım :angry:

yaptığım muhallebi 

irmiği suyla pişirdim kaynadıktan sonra içine elma rendeledim onu da pişirdim biraz sonra pekmez koydum üstüne ılınınca öyle yedirdim 9da aptamil istemesin diye onu verdim 

gene burnumdan geldi tarifim kötü mü ki bebeğim yedi ama 

14 Cevaplar

0 oy
(476 puan) tarafından
Gayette içinde besleyici  şeyler var kaynanan abartmıl yani sende deseydin iyisini biliyorsan sen yap deseydin eger bebegin yediyse sıkıntı yok 
(398 puan) tarafından
bebeğim yedi bende dedim ki bi kerede sen yapta yesin sadece laf sokmayı bil dedim
-Reklam-
0 oy
(119,341 puan) tarafından
Bak bu yaptigin sey guzel doyurucu tol tutar aayy gicik kadin sinir etmisdir
(398 puan) tarafından
delircem az kaldı eşim de dedi ki sen onun kadar güzel yapabilir misin acaba anne dedi oh be dedim içimden bi
0 oy
(5,347 puan) tarafından
Boşver karıştırma öyle paldır küldür konuşmasınlar
(398 puan) tarafından
sinir ediyo beni Allahtan eşim cevabını verdi de sustu
0 oy
(10,377 puan) tarafından
Ben de hep yaparım. Ot yesin o kaynana kendi un kavurup yedirmiştir. Ne yapacakmışsın peki şeker ile mi yapacakmışsın. Her sabah kızım kahvaltı öncesi yarım muz biraz irmik haşlanmış 1 ceviz 1 tatlı kaşığı da keçi boynuzu özü ile karışık yıyor bayılıyor da
(398 puan) tarafından
ohhh  harikaymışşş canım o ya bende arada dediğini yapıyım :) kendi pirinç unu veriyomuş şimdikiler çok biliyormuş
(10,377 puan) tarafından
Yedir şifa olsun canım. Pirinç unu şekeri aniden yükseltir doyurmaz fos et yapar. Zehir değil evet ama faydası da yok. İrmik buğday ruşeym bak muhakkak al canım çok faydalı
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Eskiden pirinç ününü dayayıp durmuşlar bebeklere sağlıklı bireyler yetiştirmek istemek bile suç ya saçma sapan konuşuyorlar annesisin en iyi sen bilirsin boşver 
(398 puan) tarafından
evet bana diyo bide şimdikiler çok biliyor pirinç unu vercekmişim kilo alırmış halbuki çocuk 11 kilo
(3,036 puan) tarafından
Jnstagramda ek gıda annelerindiye bi sayfa var çok güzel ayına göre tarifler paylaşıyor bi bak derim
(398 puan) tarafından
bakıyım canım çok sağol
0 oy
tarafından
Kayınvaliden benim yedirdiklerimi görse şok olur demek ki :) daha ne irmik  verdim ne muhallebi
(398 puan) tarafından
akıl vermesin para versin :) yaranmaya çalışmıyorum ona ama yaranılmaz zaten
tarafından
Aman boşver, senin içine nasıl siniyorsa öyle yap. Ağzı olan konuşur
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Yok yaptigin güzel doyurur sen boşver arada yap ver takma
(398 puan) tarafından
bencede iyidi ama anlamıyor kadın takmış benim çocuk büyütmeme en son sinirlenip ağzıma geleni sayıcam 1 gün değil 1 saat bıraksam çocuk açlıktan ağlar
0 oy
(826 puan) tarafından
Kuru meyvelide dene çok gzüle oluyor.  Piştikten sonra muz atıb blendrden çekerim çok güzel oluyo
(398 puan) tarafından
aa onuda denerim canım sağol valla
(826 puan) tarafından
Rica ederim pnceden yıka suya koy  sonra muhallebini pişirtikte at içine pişsin biraz soğuduktan somra muz kat blendrden çek . Afiyet olsun bebişine
0 oy
tarafından
Ya konuyla alakali degil ama pekmez yerine baska ne koyabiliriz ? Onerdigin baska bisey var mi gece çok uyanıyor benimkide 
(398 puan) tarafından
keçiboynuzu özü olabilir mesela pekmez yerine muz ve cicibebe demişler arkadaşlar canım tok tutar
0 oy
(222 puan) tarafından
Bende bezelye havuç haşlayıp püre yaptım, bezelyenin kabuğu oluyor diye süzgeçten geçirdim içine yumurta sarısı koydum, kaynanam gezmeye gelmişti kocamı fişfiklemiş, o ne öyle diye. Anne olarak çocuğumuza faydalı şeyler veriyoruz, bilinçli davranıyoruz o yüzden çekemiyorlar. Kuzenim bir tarif verdi. 6,7 tane kuru üzüm, 1 tane kuru kayısı, 1 tatlı kaşığı irmik e suyla, bunları cezvede güzelce pişir püre yap dedi, onuda yaptım, hımm çok biliyon sen maşallah güzel bakıyon çocuğa diyo, gidiyor kocama yalan yanlış söylüyor. Takma. 
(398 puan) tarafından
ayy bu kaynanalar ne olacak bilmem kocam Allahtan bana he de geç diyor onun yalancılıkta üstüne yok onu da biliyor o yüzden rahatım biraz
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Valla ellerine sağlık mis gibi şey yapmışsın en iyi yol bildigin yol bosver başkalarını canım
(398 puan) tarafından
doğru diyosun da geçen kahvaltıda karışım yaptım onuda gördü köpeğe versen yemez dedi patavatsız çok
(5,721 puan) tarafından
O dedi diye köpek maması olcak hali yok eski insaanlar yaşlı insanlar boş konuşuyor bazen. Önemli olan bebeğinin yemesi
0 oy
tarafından
Canm bende aynısını verdım ve cok da guzel yedı bılıyor musun kavanozladım hatta sonrakı gunde verdım acaba kendı ne vermeyı dusunuyor ya
(398 puan) tarafından
pirinç unu lapa pilav şekerli yoğurt ile büyütmüş o bizimkiler neymiş kiiii
tarafından
Kız en normalı caya ekmek ıcı koyup yedık yanı vala kızım yemıyor bır sey en son onu yapacam:))
0 oy
(146 puan) tarafından
Ben her gece yatarken böyle mama yapıp veriyorum kaynanan halt etmiş içine elma armut muz ceviz koyup veriyorum çokta güzel yiyor bebislerimiz takma
(398 puan) tarafından
valla canım bir tuhaf ona göre şekerli yoğurt lapa pilav pirinç unu falan daha iyi besleyici

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 82 göst.
23 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Fatmanihan (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.
8 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
7 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Prenses2 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı