0 oy
451 göst.
Aile kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Soruyu kaldırdım.

18 Cevaplar

+2 oy
(1,472 puan) tarafından
Öncelikle eltilerine b o k yemek düşer canım senin bebeğin sen doğuracaksın önemli olan sağlıkla doğurmak ayrıca erkek doktor diye kendini şartlandırma çok iyi bayan doktorlar da var ama devlette yapacaksan zaten erkek doktor olacaktır bunuda eşin biliyodur eğer kapalısın diye erkeğe göndermiyosa versin para özelde kadın doğurttursun 
(1,472 puan) tarafından
Gideceksen bi an önce git canım 6 ayda hiç doktora gitmedin mi
(3,895 puan) tarafından
Devlete gittim 3 kez.
(1,472 puan) tarafından
Sen bilirsin kendini ne istiyosan onu yap canım
(3,895 puan) tarafından
Biraz tedirgin olsam da eşime uyacağım cnm önemli olan sağlık başka şeyleri umursamamam lazım.
(1,472 puan) tarafından
Aynen öyle canım bebeğinle kendini düşün
-Reklam-
0 oy
tarafından
Madem erkek doktor karşılar cnm.al karşına konuş onlarında torunu bakın durum böyle böyle istiyorsaniz devlette yapayım ama sonra bu erkek doktor sa yüzüme vurmayın yada para verin özele yapayım gerçi bu konuda karışma haklarida yok doktorun erkeği kadını olmaz 
(3,895 puan) tarafından
Sorma cnm kv tüm doğumunu evde yaptı o da sevmez hastaneleri zaten o pek karışmaz ama patavatsızdır eltilere yetiştirebilir.Eltiler erkek doktora karşı ve kendi aralarında çok dedikodu yapıyorlar.Bnm bi eltimin doğumunu erkek doktor yaptı diye kadına etmedikleri kalmadı çok yerden yere vuruyorlar arkadan çekiştirip rencide ediyorlar o umursamıyor gerçi.
tarafından
Hayatına eltinleri çok müdahale etme ne dediklerini de takma herkesin sevabı günahı kendine mesafe her zaman iyidir bir şey dediklerinde okkalı bir laf yapıştır bak soyluyorlarmi birdaha
tarafından
Terbiyesizler ya, günah diye erkek doktora gitmiyolar ama olay giybete gelince maşallah
0 oy
(476 puan) tarafından
Madem eltilerin özelde yap diyorlar parasını versinler nie bu kadar ısrar ederler anlamam ki   bende ilk cocugu özelde yaptm şimdikini devlette yapıcam bnm kocamdan erkek doktora karsıysı ilk cocugum da kadındı doktorum ama dogumuma   nöbetçi erkek doktor girmişti ama o kadar ilgilenmşti ki yani şimdi gittigim doktorda erkek bana abla bacı o tarz konusuyor insan çekiniyor erkek olunca ama dogum sırasında onu düşünecek halin kalmıyor eger şuan devlette gidiyorsan kontrollere ve memnunsan devlette dogur cnm kimse kotu gününde beş kurus para çıkarttıp vermiyor özele vericegn parayı cocukların için harcarsın para o kadar kolay kazanılmıyor 
(3,895 puan) tarafından
Aynen cnm bnde böyle düşünüyorum doğum yaparken insan düşünmüyor gerçekten o acıdan yani bnde doğum yaptım yeter kim olursa olsun biri yardım etsin kurtulayım diye düşünmüştüm erkek mi kadın mı gözüm görmemişti zaten kansızlıktan ve yorgunluktan çok bitkin haldeydim.
(3,895 puan) tarafından
Ancak bnm bi eltim var ki onun için yanlışsa yanlıştırvd o yanlış onun gözünde asla doğruya dönüşmez erkeğin bakması yanlış sağlık durumu söz konusu olsa bile asla razı olmaz beni her gördüğünde de kendi görüşlerinde diretir ya bi sus milletin rızası varsa karışma değil mi yok ama bunu düşünmez.
(476 puan) tarafından
Walla canm senin kocan ne diyorsa onu yap hee elti konussun konussun dursun sana kocandan başka kimse karısamaz sırf erkek doktor dogurdu die sna laf yaparsada yapsın Bi kulağından girsin Bi kulağından çıksın
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Cnm bnm bildiğim islamda da günah değil yani günah mı? Sağlık önemli sonuçta bunlar niye karışıyor bilmiyorum.
(476 puan) tarafından
Alllah sana sabır versin cnm senn için gerçekten zor
0 oy
(436 puan) tarafından
Elitlerine bu şekilde anlat çok istiyorlarsa onlar versin ücretini doğur özelde
(3,895 puan) tarafından
Değil mi? Onlar mı verecek sanki parasını konuşuyorlar aynen haklısın.
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Kimin  ne dediği veya diyecegi neden bu denli umrunda ki sağ salim kucağına almaya bakmak varken. Insanlara göre yaşamaya çalışırsan ohooo
(3,895 puan) tarafından
Bn bu insanlarla iç içeyim eşimin akrabaları sonuçta yani aile içinde kan bağı var bn onlarla aramı iyi tutmazsam ilerde çocuklarımı dışlayabilirler aile bnm için çok önemli çünkü bnm hiç ailem olmadı eşim ve çocuklarımdan başka..
(8,081 puan) tarafından
Çok ince düşünüyorsun böyle giderse hayatını cehenneme çeviren sen olursun onlar değil. Önemli olan dediğin gibieşin sen ve çocukların diğerlerini görme bile
(3,895 puan) tarafından
Maalesef her işimde detaya ayrıntıya takılırım takılmasam bu soruyu sormazdım.
(8,081 puan) tarafından
Ozaman özelde yap canım ne diyim  madem çok takılıyorsun
0 oy
tarafından
Şu eltileri bu kadar büyütmeyin gözünüzde sonra totoları kalkıyor onlara neymiş kim nerede isterse orada doğurur banada saçma geliyor özele para vermek sen kendi durumuna göre hareket et canım takma kimseyi 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım devlette erkek doktor olabilir eşin madem karşı eşinle konuş , erkek doktor olmaz dersen özele gidelim de .Devlette kadın doktor olsa bile izinli olmuş olsa erkek doktor bakar .

Eltilerini de kafaya takma özele git diye baskı yapan çıkarır parasını da verir onlar kendi işlerine baksın.
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Eltilerin versin ozaman parasini hem evli barkli kadinsin hastane parasi niye senden cikiyo eşin dururken niye borc.bulacanki canim
(3,895 puan) tarafından
Canım eşimin parası çocuğuma gitsin istiyorum çocuklarıma kıyamıyorum rızıklarından kesmek istemiyorum borç bulursam normalde çalışan bi bayanım bi şekilde borcumu öderim diye düşünmüştüm yani.
(4,237 puan) tarafından
Ha calisiyorsan dogumdan sonra paranda yatar odersin  ama o eltilerim icinde borca girip.bisuru para odedigine degmez valla ben oglumu.devlet hastanesinde dogurdum cok.memnundum yine dogum.yapcam yine devlette olacak
0 oy
(231 puan) tarafından
Özelde yap dyolrsa parasını verinde yapm de sende cnm. İlla erkek dr gryo dogma olyo hastandee. Bnde Erkk olmasın dedim bayana gittim 9 ay boyunca ama 2 3 tane Erkk anestezi uzmanı vs vardı. Doktor doktordur anlayışlı ilgili birine denk gelmeye bak sen. Kötü özelde de var devlette de
0 oy
(640 puan) tarafından
Bi kere halt etmiş o eltiler. Devlet de doğurdum mis gibi de ilgilendiler zaten doktor değil ebe yaptırıyor devlet de doğumu. Özel belki daha da iyidir bilemem o paraya beşik falan eksikleri aldık hep 
(3,895 puan) tarafından
Ebeler kadın mı
(640 puan) tarafından
Evet canım bir ebe iki hemşire vardı benimki biraz zor oldu dikiş için doktoru çağırdılar o da kadındı
(3,895 puan) tarafından
Yani hepsi kadında denk gelebiliyor öyle mi?
(640 puan) tarafından
Benim doğumum o şekildeydi işte canım
0 oy
(841 puan) tarafından
Devletimizde de iyi doktorlar var bazi özeller cok pahali para tuzağı bosver eltilerini onların cebinden mi çıkıyor sanki millet için borca girip kendini üzmeye ne gerek var tabi öncelikle sağlıklı doğması 
0 oy
tarafından
Herkesin maddi durumu aynı değil ki, onların durumu musaittir verir sen sıkışıksindir veremezsin ya da sadece tercih de olabilir. Herkes her durumda bişey söyler, elti kim ki bu kadar takıyorsun. Önemli olan senin kendini rahat hissetmen. 
(3,895 puan) tarafından
Onların durumu bizimkinden iyi cnm.
tarafından
Tuzları kuru o yüzden de rahat rahat konusuyolar
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Yapıcağın şey çok basit yani eğer onlara göre özelde doğur demek basitse sende git madem özelde doğurmamı istiyosunuz parasını siz verecekmis gibi rahat konusuyosunuz o zaman verinde bende özelde doğurayım de..salakliginda bu kadar yani onlara mı kalmış nerde dogurucagin ne gereksiz insanlar ya 
(3,895 puan) tarafından
Durumları bizim durumumuzdan daha iyi bnm eşim asgari ücret alıyor onlar iki katını kazanıyor ne bu ısrar anlamıyorum.
(9,626 puan) tarafından
Onlara söylemek hoş geliyo ama bi yardim edelim demezler aman zaten onlar yardım etmesinlerde valla devlette doğurganlarda mis gibi doguruyo devlet hastanesinde doğan çocukların neyi eksik..isterse 3 5 katını kazansınlar bu kadar rahat konuşamazlar herkesin bütçesi farklıdır öyle uzaktan boş boş konuşmasınlar..sende konuş ağızlarının payını ver yumuşak yüzlü olma azcik gamsız ol bidaha öyle bise diyemesinler onlar aklınca maddiyatı karşılaştırmaya çalışıyo ama insanlık farkını cözemiyolar o ayrı konu
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Tercih senin olmali dogumu yapacak olan sensin..bn de özelde dogum yaptim ve yine olsa yinr özelde yaparim tercih meselesi..yani lükslükle cok da ilgisi yok..bn ögretmen oldugum icin hastanem okula yakındı ciksta gidip muayenemi olurdm..devlete gidip sıra bekle vs.ugrascak vaktim yoktu yani..bna göre maddi durumun varsa özelin artilari cok daha fazla..ama.maddi durum yoksa sirf birileri laf etcek diye de özelde yapilmaz..
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Özelde doktorunu seçersin ve gece bile doğursan gelir. Ama devlette gece doğuma gittin aa bu şu doktorun hastası dur onu çağıralım demezler. O gece kim nöbetçiyse o doğurtur.

Yani isteyen istediğini desin niye insanlar hakkımda konuşur şu olur bu olur diye tedirgin yaşıyosunuz ki.

Eskiler ne demiş i.t ürür kervan yürür. Yani isteyen istediğini konuşsun sen hayatını dilediğin gibi yaşa.

Özele o kadar para bayılmak istemiyosan ki haklısın da git devlette doğur boşver elti sinsilerini
0 oy
(515 puan) tarafından
Bende doğumumu özelde kendi biriktirdigim parayla yaptım eşim vermicekti özelde doğum yapmaya çok karşı beyenfendi para bitti tabiki ikinci olursa eğer devlette olcak mecbur
0 oy
tarafından
Devlette erkek doktor hemşire yüzde yüz oluyor kadın doğumda sancı anında açılmaya falan bakıyorlar eltin ne karışıyor senin nerde doğurduğuna Bi o kalmıştı parmak sokmadıkları
0 oy
tarafından
Canım eltilerin onları çok umursadiginin farkında oldukları için bu kadar üstüne geliyor ileride çok pişman olursun kendini bu kadar stres ettiğin için düşünme duyma sana karisabilecekleri kadar da samimi olma mesafe koy yavaş yavaş bugün çocuğunun doktorunu seçmeye kalkan yarın evinin içine karışmaya kalkar ileriyi gor mesafeni koy ve umursamadigini belli et gerçekten de umursama

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,221 göst.
1 Temmuz 2021 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 213 göst.
0 oy
24 cevap 1,276 göst.
8 Ağustos 2020 Aile kategorisinde iklimaa (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,322 göst.
23 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Gulum-kirac.7373 (20 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...