0 oy
642 göst.
Diğer kategorisinde (73 puan) tarafından

Kızım olacak Allahın izniyle 23+3 haftalık olduk.Ismıne karar verdim gibi bir değişiklik yapmaz isek 'Eslem Sare' düşünüyoruz.Iki isminde anlamları dinen de çok güzel ikili olarakta uyduğunu düşünüyoruz.Sizce nasıl kızlar ?

:)

17 Cevaplar

0 oy
(12,486 puan) tarafından
Çok güzel çok beğeniyorum 
(73 puan) tarafından
Dimi :)
-Reklam-
0 oy
(119,126 puan) tarafından
betulu cagirin
(12,510 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim :)
(73 puan) tarafından
Kızlar bu nedir cinsiyetini ben öğrendim, detaylı ultrasonda yaptırdım 23 + 5 günlük hamileyim bu dediginizi daha duymadım ama yaptırmış olabilir miyim ?
(13,202 puan) tarafından
Yok canım kanla veriliyor bu test normalde 2.5-4 bin TL arası amniyosentez gibi bakılıyor
(73 puan) tarafından
Peki ne için yaptırılıyor cinsiyet ultrasonda belli olmayanlar için mı anlamadım kuzum ?
(13,202 puan) tarafından
Yok canım özel bebek olup olmadığına bakılıyor
0 oy
tarafından

Güzel ama bu isimlerden çok oldu artık herkes aynı isimleri koyuyor :D

tarafından
Keyfim ve kahyası öyle istedi :D
(73 puan) tarafından
Ah eskimiş cümlelerle laf kalabalığı yapan çocuklar :D Neyse canım iyi geceler :D
tarafından
Laf kalabalığı diyene bak. Kimin yaptığı cümlenin upuzunluğundan belli :D kalabalık yapcam diye saçmalamışsın. pohpohlanmayınca çirkinleşenlerdensin belli :D
(73 puan) tarafından
Burda kimsenin pohpohlanmaya ihtiyacı yok.Gayet anlatmışım uzun veya kısa okumayacaksan sıkılıyorsan sananeyse ne diye yorum yaparsınız anlamam.Herkesin görüşü tabiki aynı olamaz saygım sonsuz ama saygısız cümleler kurmak kimsenin haddi değil keyfinize, kahyanıza söyleyin dalga geçmeden önce mantıklı cevaplar versin.
tarafından
Dalga geçmedim gayette çok koyulan bir isim. Burası neden var sorulan soruları yanıtlamak için. Sen benim yazdığım yoruma yazma diyemezsin, ben de sen yorum yaptığında sana diyemem. Ve saygısızlık olsun diye yazmadım düşüncemi yazdım. Bu nasıl isim böyle abidik gubidik isim koy da demedim. neyse ben de anneyim sen de anne adayısın bu şekilde dalaşmak hoş değil. sen beğendiysen kimsenin ne düşündüğü önemli değil önemli olan içine sinmesi
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Aynı hafta ve gunuz 2 gun var aramizda ismi de cook guzel bende umay ada koycam saglicakla kucagimiza alalım inşallah bebislerinizi :)
(73 puan) tarafından
Sizinki de çok güzel uymuş :) Rabbim sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin inşaallah :)
0 oy
(10,453 puan) tarafından
Çokkk seviyorum ileride kızım olursa inşaallah bende çok istiyorum 
(73 puan) tarafından
İnşaAllah canım benim :) kaç yaşındasın :)
(10,453 puan) tarafından
21 cnm bir kızım bir oğlum var saten çok ileride inşaallah
Rabbim evlatlarımıza hayırlı uzun ömürler versin
(73 puan) tarafından
Amin canim benim maşaAllah Rabbim saglikli uzun ömürler versin sana evlatlarına ...
(10,453 puan) tarafından
Amin cnm teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Eslem guzel Sare değil bence 
(73 puan) tarafından
Bakış açısı ve beğeni herkesin bir olmaz tabi :) yinede teşekkürler yorumun için :)
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Sare ismi duymak istemiyorum daha cevrem sare sare sare doldu taştı :)
(73 puan) tarafından
Kuzu benim cevremde hiç yok ya bende koyayım sonra duymak isteme tamam mı :D
(3,156 puan) tarafından
Olur :)
0 oy
tarafından
SarEsMom nirdesiiiiiiiiin kizz
0 oy
(105 puan) tarafından
Gayet güzel bence değiştirmeyin:) 
(73 puan) tarafından
Teşekkür ederiz inşaAllah :)
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Sare ismini seviyorum eslem çok iddialı bu yüzden beğenmiyorum.Ayrıca çevrem eslem dolu ...
(73 puan) tarafından
Eslem iddialı derken anlamadım canım ne anlamda :) Benim cevremdede hic yok biliyor musun :)
(3,895 puan) tarafından
Arapça'da eslem,ebrar,esra gibi sessiz harfi ikinci harf olan kelimeler o kelimeye "en" anlamı katıyor.
Mesela ebrar:en iyi
Esra:en çabuk
Eslem:en selamette olan yani en güvenli yerde bulunan
Bn 3 yıl arapça eğitimi gördüm çoğu kelimenin anlamını gramerini biliyorum.Bence kimin en iyi en selim yerde olduğunu yalnızca "Allah" bilir bu yüzden iddialı isim ..
(3,895 puan) tarafından
Sara ve ya sare ibrahim peyamberin eşinin ismi.Güzel isimdir.
(73 puan) tarafından
Tabikide onu Rabbimiz bilir canım ama bu sadece anlamı yani bu şekilde düşünerek koymamak abes olmaz mı..

Eslem, Allah'a teslim olan, boyun eğen anlamına geldiği için daha çok İslam hassasiyeti olan aileler tarafından tercih edilmektedir. Arapça kökenli bir isim olan Eslem, TDK sözlüğünde yer almamaktadır. Sağlam, güvenilir, en selametli kimse anlamına gelmektedir.

Çok güzel anlamı , Kuran'da ayetlerde de güzel geçiyor.Hoşuma gitti benim ama hayırlısı bakalım :)
(3,895 puan) tarafından
Senin hoşuna gittiyse koy canım arapça anlamını görüyorum ben baktıkça Allaha teslim olan diye de yorumlanabilir en selamette olan Allaha teslim olandır sonuçta.. Allah sağlık sıhhat versin gerisi mühim değil.
0 oy
(81 puan) tarafından
Çok hoş allah sağlıkla kucağınıza almayi nasip etsin 
(73 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım , amin inşaallah cumlemizinkini :)
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Gayet güzel canm ❤️
(73 puan) tarafından
Teşekkür ederim canımm :)
0 oy
tarafından
Çok güzel adıyla yaşasın cnm
(73 puan) tarafından
Amin canım benim inşaAllah çok teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Çok yabancı kalmış iki isim cnm ileride kullanırken sorun yaşayabilir.
(73 puan) tarafından
Söylerken kolay oluyor 2 isim sanki herkes öyle dedi çevremde ama :) birde iki isimde anlamlı istediğini kullanabilir diye düşündük :) Hayırlısı bakalım :)
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Çok güzel bence
(73 puan) tarafından
Teşekkür ederiz kuzucum :)
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Koy koy koyy☺️ benim kızlarımın adı büyük Eslem kücük Sare ☺️
(73 puan) tarafından
Yaaa ayrı ayrı mı koydun , çoooook güzel ben tek koysam sence güzel mı :)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 355 göst.
20 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Almilam.27 (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 212 göst.
8 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Fatma_10 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 597 göst.
25 Şubat 2020 Aile kategorisinde Heartlinee (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 511 göst.