0 oy
153 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,446 puan) tarafından
5aylık bebısşer ek gıda günlügğnğz nasıl ilerledi ne verdiniz kasık maması olarak ne yaptınız? Tadımlardan snramı kasık mamasına gectiniz ? Mesela muhallebi gbi versem olrmu ? Hafif muz

7 Cevaplar

0 oy
(2,477 puan) tarafından
Ek gıdaya 6. Ayda basladim muhallebi vs cok sonra verdim. İlk yogurt verdim daha sonra sebze puresi daha sonra meyve puresi kahvalti çorba diye gitti siralama kasık mamalari doyurur ama herhangi bir vitamin vermez eger 5. Ayda baslayacaksan yoğurt ile veya bebegin gazlı ise sebze ile başla bnce
(2,446 puan) tarafından
Cok gazlı degıl yogurt verdm tuzsuz salcasz tarhana verdim az az .. mama asla kabul etmıo benmki ya oyuzden erken baaladım .. muhallebi cok sonra mı verdın ama setli muhallebi yulaf unlu cavdaelı yani klasıl yavan tadı var tatlı degıl faydası yok ama neblym tombıklessn die smdi sebzelerden brokoli kereviz die gidebilrmym kabak havuctan baska ıspank fln
(2,477 puan) tarafından
Tabiki deneyerek verebilirsin ispanak kereviz brokoli belkki agir gelebilir. Yani suan 1 yasinda hala muhallebi vermem bazen az yemek yerse veriyorum
(2,446 puan) tarafından
Neden zarselı diemi ya ben malesef kilo alan die zorladm
(2,477 puan) tarafından
Yok canim ne zarari olur sadece daha 5 aylik ya brokoli 8 9 ayda veriliyor belki agir gelir
-Reklam-
0 oy
(2,446 puan) tarafından
????::::::::
0 oy
(12,622 puan) tarafından
Yoğurt la başla sonra sebzeler sonra meyve 
(2,446 puan) tarafından
Pekmez ne pekmezi veriosmz dut kecibpynuzu
(2,477 puan) tarafından
Keçiboynuzu veriyorum ben
(12,622 puan) tarafından
Bende dut veriyorum
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Bebek daha cok küçük yani muz kabiz yapar..muhallebi icin dr erken nasil sindirsin
(2,446 puan) tarafından
Kabız olur deglmi
(3,902 puan) tarafından
Olur cnm verme sen daha..
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Yoğurtla başla sonra sebzeye geç meyve verirsen sebze yemez o yüzden ilk yoğurt sonra sebzeye geç mesela yumurta sarısının 4 te birini ver pekmez ver 
0 oy
(622 puan) tarafından
6aylikken başladık iki hafta oldu şu an ek gidaya geçeli. Biz ne zaman yemek yersek bebegimde o zaman sofrada yiyor. Sabah yumurta sarısından bir seyler yapiyorum genelde. Peynirle yoğurtla eziyorum haşlayıp ya da ufak zeytinyağında omlet yapiyorum. Öğlen meyve püresi. Aksam çorba yapıyorum.Direk sebzeyi koyup suda haşlayıp  blenderla eziyorum taneli olsun ama biraz. Ya da buharda sebze pişiriyorum ezip veriyorum. Yanına yoğurt veriyorum falan değişiyor. 

İlk basta sade verdim herşeyi çorbaya yeni geçtik. Alerji olursa üç gün kuralı uyguluycam. Belli bi sırası yok canım istediginden baslayabilirsin. Sadece aniden karistirma herseyi. Daha erken sizin için zaten
0 oy
tarafından
Yoğurt meyve purekeri sebze purekeri yavaş yavaş verdim 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 103 göst.
10 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Alyakus (2,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
4 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mina gozde (2,671 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 176 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Damla berna (2,081 puan) tarafından soruldu

397,132 soru

11,877,761 cevap

35,994 kullanıcı

...