0 oy
380 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,696 puan) tarafından

Gunaydin kizlar, sabah sabah uyku tutmadı ekonomi düşünüyorum :) şimdi Allah nasip ederse bebek doğmadan önce tabi ki çok masrafı oluyor beşiği incigi cincigi alınıyor.Peki bebek doğduktan sonra bez ıslak mendil kıyafet dışında ne gibi masrafları oluyor.Ornegin şu an 200 tane bebek bezi 100 TL ye satılıyor kaç ay gidiyor bezler

16 Cevaplar

+1 oy
(5,736 puan) tarafından
Canım benim sütum yetmediği için mama kullandım o da çok pahali mesela... Özelde doğum yaparsan her ay muayene ücreti. Nebilim gaz damlası falan hiç yoktan hesapta olmayan şeyler çıkıyor. Bezi bilmiyorm hesaplamadim benim ikiz oldukları için yetismiyordu zaten
(1,696 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim evet mama konusu sıkıntı gercekten
(5,736 puan) tarafından
Benim oğlan asiri gazliydi kilo çok verdi kusma da var diye ona Aptamil ar antireflu olan bebekler için özel kızıma Bebelac ayri ayrı alıyorduk düşün. Aptamil olan 250gr mi ney buyugu yok onun 5 sene önce 25tlydi şuan 55 60tl. Allah herkese yardım etsin
(1,696 puan) tarafından
Amin amin Allah yardımcımız olsun
(5,736 puan) tarafından
Amin canim benim sizinde herkesin
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Gunde 4-5 bez gidiyor ortalama 1 hafta gidiyor 70 tane bez

Ben oyuncak vs almadim 1 yaşina gelince kendisi alsin dye sadece 2-3 top aldim

Ha bide emmezse mama durumu var o daha zor cok cok pahali bide mamalarda yok artik 

Gaz damlasi ilaclari derken ama rBbim veriyor onun rizkini
(1,696 puan) tarafından
Evet ya umarım emer, bez masrafı çok gözde büyütülecek bir şey değil o zaman
tarafından
A 101den aliyorum ben 90 tane bez 50 tl
(1,696 puan) tarafından
Canım trendyolda şu an 230 lu sleepy 100 TL idi bakmak istersen
+1 oy
(3,527 puan) tarafından
Valla canım ben mamada alıyorum her ay 400e yakın maması tutuyor ben bimin bezini kullanıyorum 150 tl o tutuyor bi 50 tl falan ıslak mendili tutuyor yani 600 700 gidiyor aylık 
(1,696 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim, tutumlu olunursa 600 700 normalmiş bazi anneler kıyafet süs vs için çok harciyor
(3,527 puan) tarafından
Yok canm ben ekstra masraf yapmıyorum kıyafet ihtiyacı olursa ayrı tabi ben doğumdan önce bol bol aldığım için yaza kadar alışveriş yapmam diye düşünüyorum
(1,696 puan) tarafından
Maşallah canım en iyisini yapiyorsun
(3,527 puan) tarafından
Öyle canım bi eşim çalışıyor asgari ücretle ev kira tutumlu olmak zorundayız
+1 oy
(2,070 puan) tarafından
Sütun olmazsa veya emmezse mama çok zorluyor ben aptamil falan kullanamadim gücüm yetmedi bebelac gold kullandım haftalık 120 TL mamaya averiyordum 120x4 = 480 TL sadece aylık. Bez ilk başlarda sleppy aldım onada güç dayanmadı bimin bezini kullanıyorum ayda 3 pakete yaklaşık gidiyor 90 TL dê bez desen 580 tl. Kıyafetler sürekli küçülüyor 3 ayda bi kıyafet masrafı. İlla ekstra masraf çıkıyor evdeki hesap çarşıya uymuyor. Mesela dün alıştırma bardağı aldım 7 aylık oldu artık alışmaya başlayalım diye biberon 120cclikti küçüktü yetmiyordu  270cclik aldım dün kafadan 50 TL daha gitti. Eee bide ek gıdaya geçtik mama dan az tasarruf ettik derken şimdi ona meyve sebze vs alıyorum heves ettim avakado alıyım dedim hep tariflere görüyorum tanesi 10 TL idi. Valla çocuk büyütmek maddi açıdan da manevi açıdan da çok zor

Dünyanın en güzel şeyi evet  ama  maddi olarak zorluyor illaki ama kendi bogazimizdan kesiyoruz gerekirse eve bisey almıyoruz ona alıyoruz :) 
+1 oy
(14,166 puan) tarafından
İlk 40 gün falan çok bez kullanılıyor çocuk sürekli kaka yapıyor bazen saat başı bazen 2 saatte bir bez değişiyor kaka yapma sıklığı giderek azaldığı için bezde mesela 3 saatte bir değişiyor suan oğlum 10 aylik mesela 4 saatte bir değiştiriyorum. Bezden ziyadé mama daha masraflı inşallah sütun yeterli olur da mamaya gerek kalmaz  
+1 oy
(866 puan) tarafından

Benim bez dışında bide ufak tefek ilaçlar dışında masrafım olmuyo yani aylık toplasan  150 lira falan . Mama kullanmadım çünkü daha hamileyken emzirmeyi aklıma koymuştum. Masraftan ziyade bu duygudan mahdum olmak istemedim. Ki zaten fiyatlar da malum. Ama tabi herkesin sütü olmayabilir vs o ayrı 

Kiyafet olarak cok fazlaya kaçmani onermem. Ilk aylar cok kusuyorlar evet ama yine de fazla fazla alma .10 kısa kol 10 uzun kol işini görür. Doğduktan sonra hersey kucuk geliyor .o kadar özenerek aldıklarımi bir kez anca giydirdim .hic gerk yok ama yine sen bilirsin 
0 oy
tarafından
Benim de merak ettim konuuuu
(1,696 puan) tarafından
:) dinle busracim
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Yeni  doğduğunda  10 tane  falan  bez  değiştiriyorsun  yeri  geliyor  daha  fazla   1 1.5 ay gider  sanırım  canım benim  kızım  6 aylık  95 li paket  1 ay gidiyor  

Bunun  mamasi falanda  war  emmesse  sutün  az gelirse  mecbur  alacaksın 
(1,696 puan) tarafından
Korkulu rüyam :)
(5,945 puan) tarafından
Zaten  en pahallisi mama canım  bi paket mama  1hafta  gidiyor  hadi   bezi mamayı yine  baya kullanıyorsun  
Birde hastane masrafları oyuncak dı kiyafetti gidiyor her ay bebeğe nerden baksan 1bin lira gidiyor
0 oy
(671 puan) tarafından
Hastalandi mi doktoru ilaci vs var. Ek gidaya gecince yemekleri var, muz avakado özel seyler yedirmeli sagligi gelisimi icin
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Gaz ilacı pişik kremi oyuncak diş kaşıyıcı sonraki dönemler mama kaşığı ve mama verirsen oda baya masraf şampuan çabuk bitiyır hele yazsa sürekli yıkanır emzik verirsen onlarda 2 3 ayda bi değiştir kıyafet için granür sabun kullanıyorım 3 4 ayda bi bitiyor çabuk kirletiyolar kendilerini ve çabuk büyüyorlar kıyafet ihityaci oluyor benmk 6 aylık dün 3 zıbın iki badi bi takım ve panduf 110 tl gitti hiçbişeyde almadm mesela
0 oy
(1,614 puan) tarafından
İlk zamanlar i hatrlamiyorm şuan. 1 yaşında iki haftada bir 44 lü paket aliyorm 
0 oy
(3,212 puan) tarafından
İlk doğduğunda günde 10 tane gidiyor bu yaklaşık 2-3ay devam ediyor zamanla azalıyor bez sayısı.
0 oy
(2,477 puan) tarafından
Benimki 1 yasinda islak mendil ve bezi toplu aldik zamaninda. Ya aslinda bebegin masrafi senin butcebe göre değişir benim oglumun aylik 400 500 falandir. Sebzesi meyvesi kiyafeti falan.

Her ay 2 takim kiyafet alirim her ay 1 tane egitici oyuncak alirim bunlar standart bunun disinda ekstra gorup begendiklerim yada gayri ihtiyari dogan ihtiyaclar haric
0 oy
tarafından
19 oğlumm emziriyorum halen çok şükür mamaya hiç para vermedik kullanmadik onun dışında arada tek tük eksik çıkıyor şampuanı bezi zıbıni her ay bedenleri değiştiği için çok masraflı olmuyor doğduktan sonra yani 

Yeni doğmuş bebek ortalama 5 6 bezi buluyor günlük bu sonradan düzeliyor dha aza düşüyor yani ne varsa doğmadan önce var sonrası pek fazla yok :)
0 oy
(405 puan) tarafından
Bezi çok alma derim. Hızlı kilo alırsa bezler ziyan oluyor. Az az al. Hem pişik yaparsa markayı değişmen kolay olur. 
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Doğduktan sonra masraf hiç bitmiyor. Doktorumuz özel hastanede sadece muayene 150 ye yakın bir iki de tahlil isterse 500-600 lirayı bırakıyoruz. Şanslıydım bebeğim anne sütüyle büyüdü hem maddi hem manevi çok iyi ama bazen olmayabiliyor mamalar aşırı pahalı. Eğer sadece mama yerse aylık 700-800 lirada o tutar. Benim kızım şuan 18 aylık olmak üzere günlük en az 5-6 tane bez değiştiriyoruz yani doğduğu zamanlar 8-10 tane degistiriyorduk. Kıyafet desen sürekli küçülüyor mecburen yenisini alıyorsun yani anlayacağın masraf bitmiyor ama Allah sağlık versin onların kiyametleri fazlasıyla geliyor 

İlgili bir soru bulunamadı

397,148 soru

11,878,267 cevap

35,994 kullanıcı

...