0 oy
332 göst.
Diğer kategorisinde (392 puan) tarafından
Kızlar merhaba ben eşimden ayrıyım uzun zamandır davam devam ediyor gebeliğimin başından bu yana hiçbir anımda eşim bana destek olmadı herşeyi tek başıma yapmak zorunda kaldım annemle yaşıyorum doğumun allah izin verirse haziranın ilk haftası olucak kendine ait bir odası olamıcak meleğimin oyüzden nasıl bir düzen kurucağımı bilmiyorum ne almam gerekir en çok ne lazım olur nasıl bir alışveriş listesi yapmalıyım bana yardımcı olabilir misiniz? 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

Canım bende ailem ile yaşıyorum eşim asker o yüzden annemler ile kalıyorum. Abim şehir dışında çalıştığı için onun odası şimdilik paşamın odası oldu. Ama tam olarak ne alayım derken ne demek istediğini anlamadım 

(392 puan) tarafından
Odası olmucak benim odam kızımın odası olacak gardrobum falan var ama kızımın eşyaları düzeni için odaya ne almalıyım ek doğumdan sonra ne lazım olur acaba diye aklıma geliyor sormak istedim canım
tarafından
Anladım canım ana kucağı yada hamak hangisinde uyuyacaksa alabilirsin. Şahsen beşik aldım ama daha bir gün içinde bile durmadı. O yüzden beşik düşünme derim. Geri kalan küvet almalısın uygun setler var diğer şeyleri de arkadaşlar atmislar
(392 puan) tarafından
Ana kucağı bir süre kullanışlı olur ozaman değil mi küvete de annem gerek yok ben kolumda yıkıcam diyor :/
tarafından
Canım bebekler ilk zamanlar çok küçük olduğu için sabun gibi kayıyor elden çok tavsiye etmem o şekilde yıkanmasını ama sen bilirsin tabi
(392 puan) tarafından
Kuzum yeğenim doğduğunda ona banyo seti almıştık kız kardeşimde çok kullanmadı annem de emekli hemşire böyle şeylere saçma diye bakıyor bebek bu küvette oynatacak üşüteceksin diyor ben de almak istiyorum ama yanında kaldığım için kabul etmeyince ısrar edemedim :/
-Reklam-
0 oy
(579 puan) tarafından

imagecanim bu sekilde setler var alabilirmisin bilmiyorum ama fiyatı 950 dediler kargo onlara ait bı bak istersen bunlar gerekli şeyler 

(3,895 puan) tarafından
Ana kucağı da çok gereksiz bn hiç ana kucağı almadım bnce de park beşik düşünün.
(392 puan) tarafından
Park beşikler de şuan için birazcık bütçemi aşıyor o kadar çok alınacak şey var ki hangi birini düşüneceğim şaşırdım bildiğiniz uygun fiyatlarda kullanışlı park beşik var mı peki kızlar?
(3,895 puan) tarafından
İkinci el al cnm dolap ve ya letgodan
(392 puan) tarafından
Aklıma orası gelmemişti bakıcam teşekkür ederim ❤️
(3,895 puan) tarafından
Bn letgodan çok alışveriş yaptım çok da memnun kaldım.
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Odaya gerek yok bence olmasa da olur zaten 3 4 yaşına kadar farkına varamaz odasının 

Puset yada ana kucağı alabilirsin o çok iyi oluyor canım 

Ateş ölçer 

Şampuan

3 tane farklı kumaşlardan battaniye al 

Zıbın

Hastane çıkışları 

Banyo yaptırmak için küvet kova maşrafa 

Bunlar geldi şimdilik aklıma 
(392 puan) tarafından
Hastane çıkışı için sadece bir set aldım bir kaç parçada 0-3 ay üst alt aldım acaba yeterli olur mu ki annem küvete gerek yok ben koluma alıp yıkıcam zaten diyor :/
(3,276 puan) tarafından
Olur canım bende almadım zaten küvet sonradan aldım birazda 3 6 ay al canım
Rabbim sağ salim kucağına al.ayi nasip etsin insallah
(392 puan) tarafından
Amin canım inşallah tamam canım teşekkür ederim ❤️
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnmde doğumum haziran da.. Allah yardımcımız olsun.Ben

1 tane 125 ml biberon

1 emzik

5-6 zıbın

3 hastane çıkışı (3-6 ay)

3 (6-9 ay takım)

Ev terliği

Pjama takımı (bi tane)

Lohusa pedi

Emzirme sütyeni

Pişik kremi ve ıslak mendil

Molfix bez almayı düşünüyorum umarım yardımcı olmuşumdur.
(3,895 puan) tarafından
Küvet bnce de almayın ilk çocuğuma aldım.1 yıl kullanılıyor sadece yani gereksiz.
(392 puan) tarafından
Annemde öyle diyor bebek üşür öyle oyalanmadan kucağımda yıkarım gerek yok diyor o zaman boş yere almama lüzum yok değil mi
(3,895 puan) tarafından
Aynen.
(3,895 puan) tarafından
İlk 5-6 ay kolunuzda tutup yıkarsınız sonra küçük çocuk sandalyeleri var ondan alın.5-10 liraydı sanırım bnm çocuğun var :) çocuk o sandalyeye otururken yıkarsınız 5 aylık olduğunda..
(392 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim kızlar fikirleriniz için ❤️
0 oy
(940 puan) tarafından

Inan bebek oda istemiyor ben doğduğundan beri beraber yatıyoruz iki katli evim iki beşik var buyyudi ama beşikte h7nduz uykuların da yatar :)

Üzülme odası yok diye 

(940 puan) tarafından
Mesleğin var mı
(392 puan) tarafından
Estetisyenim canım ama şuan satış danışmanlığı yapıyorum doğum öncesi işten ayrılma gibi bir planım var bebeğime adamak istiyorum kendimi en azından iki üç yıl çünkü baba eksikliğini hissetmesini istemiyorum ben de çalışırsam bebeğim yapayalnız hissedicek kendini
(940 puan) tarafından
En güzelini yaparsın bende allah izin verirse 2 yıl calismayacam
(392 puan) tarafından
Bir bebeğin annesi yanında olmalı en çok ihtiyaç duydugu anda güvende hissetmeli kendini benim annemde babamda çalışıyorlardı ve kreşte dadıda bakıcılarda büyüdüm şimdi oldum ama annemin eksikliğini hala psikolojik açıdan çekiyorum çocukluğun eksikliği dolmuyor maalesef :/
(940 puan) tarafından
Aynen öyle  çocukluk geri gelmiyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 140 göst.
8 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 133 göst.
9 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 235 göst.
0 oy
4 cevap 138 göst.
9 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (478 puan) tarafından soruldu

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,890 kullanıcı

...