0 oy
259 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

image

Kızlar bebeğimin ağzında aşırı yoğun pamukçuk varmış. Biberon ve emziği her gün kaynatmam gerekiyormuş, hatta emzik yere düştüğünde bile kaynatmadan vermemeliymişim. Doktorum öyle dedi. Peki nasıl kaynatılacak? Wee baby göğüs pompası, biberonunu, emziğini kullanıyorum. Plastik gibi ya hani bir şey olmaz mı? Ayrıca babası yeni oyuncak almış. Onu da kaynatsam olur mu ki? Göğüs pompasının tüm eşyalarını kaynatabilir miyim?

10 Cevaplar

0 oy
(1,307 puan) tarafından
Blki eriye bilr canm sıcak kaynamış suya at bnde ole yapıyorum diğer türlü eriyolar 
tarafından
Temizlenmemiştir diye tekrar kaynatmak istedim ben de öyle yapmıştım normalde. Teşekkür ederim cevabınız için
(1,307 puan) tarafından
Temizlenmiş merak etme canım
-Reklam-
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Ketilda suyu kaynat kucuk legen gbi biseym icnde malzemelri beklet cnm sicak kayak su dok ustlerne
tarafından
Ben de öyle yaptım ama temizlenmemişse diye kaynatmayı düşünüyordum. Teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Ben göğüs pompası aldığımda kaynattim hepsini, ara sıra biberonu da kaynatıyorum bir şey olacağını sanmıyorum
tarafından
İnşaAllah bir şey olmaz bakalım artık. Teşekkür ederim cevabınız için
(3,107 puan) tarafından
Rica ederim canım geçmiş olsun
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Ben kaynatıyorum bişey olmuyor ama lansinoh ve avent marka kullanıyorum. Sende kaynar suyu bi kaba döküp eşyaları içine atabilirsin binevi dezenfekte etmek
tarafından
Onu yaptım ama acaba temizlenme iş midir diye tekrar kaynatma istedim. Nasıl yaparım diye siz tecrübeli annelere sordum. Teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
tarafından
Hayır canım erimez bende lansinoh kullanıyorum kaynatıyorum 
tarafından
Suyun içine koyup kaynatacapım yani değil mi? Teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
(579 puan) tarafından
Canım suya koy hepsini kaynat hiç bişey olmaz onlar ısıya dayanaklı zaten ama cam kullan derim bebeğin biberonunu sürekli kaynatmana gerek yok kayanamis suyun içinde bekletsen yeterli ama plastikler kaynaması gerekiyor
tarafından
Camla alakası yok kaynatmamın. Uçlarındaki emdiği yerle alakalı kaynatma durumum pamukçuk olmuş çünkü ağzı. Teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
tarafından
Biberonu hep kaynatırım cam biberon zaten emzik kullanmıyoruz oyuncaklarda plastik olanları bulasik makinesi ne atıyorum
tarafından
Bulaşık makinesinde bir şey olmuyor yani öyle mi? Ben hiç plastik koymuyorum onun içine de şaşırdım şu an. Teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Canim bende dediklerinin hepsini ayni marka olarak kullaniyorum kaymatiyorumda ama soguk su koyup altini enn kısık da aciyorum yavas yavas kayniyor bu arada pamukcuk icin dut surubu al bebise 2 gune hicbirseyi kalmaz 
tarafından
Doktora gittim. Karbonatlı suyla temizleyip ilaç veriyorum üç gündür. Tavsiyeniz için de teşekkür ederim. Ben de öyle yapayım o halde. Teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Kocaman bi tencere su koy su kaynayınca içine pompayi biberonu emziği koy kaynat tek emzik olduğum da cezbede kaynatırsın..  bende her şeyi kaynatırsın hatta her emzirme öncesi silikon uc kullanıyodum onu da kaynatırsın emziğin düşmesine de gerek yok her gün bi iki defa kaynatirdim
tarafından
Tamamdır canım. Bundan sonra ben de hep öyle yapacağım inşaAllah. Teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
tarafından
Kaynayabilirsin canım suyu kaynat iyice kaynayan suya ürünleri at beş dk kadar bekle bu arada buzlu su yap geniş bir kaba sonra kaynar sudan ciakrdiklarini da buzlu suya at direkt sonrada temiz br bezin üstüne çıkart kurula güzelce ve gönül rahatlig ille kullan 
tarafından
Buzlu suyu ilk defa duydum. O şekilde koruyabilir miyim eşyaları?
tarafından
Bazı mikroplar sıcakta bazıları soğukta olur ölür canım sterilizasyonun amacı aniden isitip aniden soğutmak böylece daha temiz hale getirmek sıcak halde beklerse başka mikroorganizmalar da çoğalma ihtimali var bu yüzden önce sıcak sonra soğuk yapmak lazım bu bebek eşyaları göğüs pompası vs gün de işi ve soğuğa dayanıklı olur kalın plastikten üretilir ama oyuncak nasıl bir şey bilmiyorum erime ihtimali olabilir
tarafından
Fotoğraflarını ekledim şimdi hepsinin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 56 göst.
20 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Aysegul&20 (3,433 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
19 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Zehra13 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 109 göst.
1 Kasım 2021 Diğer kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 142 göst.
12 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,127 soru

11,410,163 cevap

34,948 kullanıcı

...