0 oy
1,314 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (514 puan) tarafından
Sanki dunya yikildi tek toprak altinda Ben kaldim caresiz oyle bekliyorum.. ne yapacagimi bilmiyorum. 50000gorulen Weber sendromu nasil bizde cikti.niye niye niye sabahtan beri aklimda tek o soru var. Elin orosbusu dogurur dogurup Kimden oldugunu bilmez o cocuguna bisey olmaz cocugumuz olsun diye gitmedigim doktor kalmadi hacamat bile yaptirdim Altima ari sutlerimi dersin yoksa hindistan cevizi sutumu.esim ameliyat oldu nobet gecirecekmis buyudukce zeka getiligi dedi sabahtan beri goz yasim kalmadi. Kimin bedduasini aldim Rabbim niye Boyle ceza verdi bize cocugum hic mi digerleri gibi olmayacak sabahtr oyle bir bakiyor ki bise hep mememi istedi hep bendeyse Benim elimi babasindaysa babasinin elini tuttu. Hic bisey evlat kadar can yakmiyormus

41 Cevaplar

+26 oy
tarafından
düzenlendi
Isyan ediyorsun oda etmiyor elin orspsnn cocugunda olmaz diyorsun oda cocuk senınkı de Rabbım oyle uygun gordu oyle verdi ne haddimize bızım  bunu sorgulamak acın taze diye bu sekılde yazdıgını dusunuyorum yoksa hıc hos degıl 
tarafından
Normal yazdım canıö bak evlat insanın en zor yeridir iliklerime kadar yasamıs bir anneyım ama bazen bize dusen koca bir sabırdır Rabbım nasıl bir imtihan vermıs ki mutlaka arkadasa mukafatını da verecektir sadece tabirler hos degıldı
tarafından
Oyle tabi Allah yardım etsin şifa versin tez zamanda kimsenin evladıyla sınamasın rabbim
tarafından
Rabbım evlatlarımızı korusun bol vol sabır guc versin ınsallah
(43 puan) tarafından
En kotusude ne biliyomusun fikri zikri sabit beyninde onayladigi seyden başkasına kulak tikayan insanla muhatap olmaktır. Benim muslumanligimi sen yargilayamazsin senin muslumanliginida ben yargilayamam. Ve acıların insanlari isyana surukleyecegi mantigi seni koreltir. Ayni evin icinde 3 engelli ile yasamadan hersey dilde laf kalabaligidir. Allah senide kimseyide sinamasin boyle birşeyle diyorum.
tarafından
Bu sekılde konusursan tabıkıde konusmaya hakkım var herkesin günahı var yanlışı var senin yokmu bile bile işlediğin günahların. Muhakkak vardır kimse mükemmel değil herkes hata yapar eleştiri yapmaya yer arama yani.
-Reklam-
+6 oy
(683 puan) tarafından
Ceza olarak değil hediye olarak görmelisin çocuğunu. Benmde otizmli Bi oğlum var Allahm onu bana layık gördü çünkü Bi melek! 
(295 puan) tarafından
Helal olsun sabrin sukrun bol olsun canim
+5 oy
(1,790 puan) tarafından
Kuzum canım Rabb'im sana onu verdiyse demek sen bunu kaldırabilir bir güçtesin ve seni de böyle siniyor demekki ben özel çocuk annelerinin de özel olduğunu ve cennetin asil onların ayakları altında olduğunu düşünürüm hep Kendi anneliğimi sadece onlar karşısında sorgularim sende çok özelsin isyan etme ne olur :(
+2 oy
(2,323 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşaAllah canım. Ama isyan ederek hata yapıyorsun. Haklısın çok zor çok acı bişey ama nolursa olsun bu ceza diyerek evladını neden ceza görüyorsun aslında o sana bir ödül engelli çocuğunu büyütüp bakmak kadar sevap birşey var mı? Allah seni belki sınıyor bakalım kulum isyan mı edecek yoksa benden gelene razı mı olacak diye.. İmtihanı isyan ederek değil sabrederek Allahtan geldiyse hayırlısı bufur diyerek kabul et ki Rabbim sana mucizesini yaşatsın.. Benim kızımın 2 yumurtalığında kist var karaciğer büyümesi var yinede hamdolsun Allaha diyorum. Bizede 6 aylıkken kas hastalığı görünüyor sonuçlar öyle çıktı dediler eve geldik 10 gün boyunca ağladım ama eşime hep dedim ki Allah korusun sakat bile olsa o bizim evladımız asla onu eksik görmeyeceğiz dedim eşimde tabiki aşkım dedi. Duanın gücüne inanırım hoca arkadaşlarıma akrabalarıma lütfen yasin okuyun dua edin Rabbim kızıma şifa versin hayırlısını nasip etsin inşaAllah dedim hemen gittim marketten alışveriş kartı aldım 2 tane imkanım o kadardı Rabbim dedim kızımın sadakası olsun diye 2 tane durumu olmayan komşuya verdim. Sonra eve geldim ertesi günü bekledim 10 gün tamamlanıyordu çünkü tekrar gidip kan verdik 60ila 110 arası olması gereken kan sonucu 603 çıktı doktor gidip beyin tomografisi çekin dedi aradım arkadaşımdan borç istedim hemen gidip tomografi çektirdik doktor 10 gün daha bekleyin dedi ağladım ama asla isyan etmedim Rabbim senden gelen herşey güzeldir dedim çünkü düşündüm ben bugün hamdolsun sapasağlamım ama Allah korusun yarın sakat olmayacağımın bir teminatı yok bu yüzden asla kızımı eksik görmicem asla isyan etmicem dedim eşimle kaç gün ağladık herkes aradı bizimle ağladı 20 gün böyle geçti ve hamdolsun Rabbim dualarımızı sadakalarımızı kabul etti çok şükür kas kanları düştü ama yumurtalıklarında kist çıktı dedimki hamdolsun Rabbime biz razı olduk ki Rabbim bize daha kolay bir hastalık verdi dedim. Şimdi kızımın 2 yaşına gelmesini bekliyoruz 2 yumurtasıda risk altında yinede hamdolsun diyorum canım lütfen sende öyle düşünme bir anne olarak için yanıyor seni çok iyi anlıyorum ama lütfen isyan etme Allahım yavruma şifa ver sen ne versen biz razıyız de bak bende kalkıp şimdi kızın için kuran okucam sende okutabildiğin kadar okut sadaka ver Rabbim inşaAllah yüzünüzü güldürür. Allahım yardımcın olsun sabır versin ınşallah hayırlı haberler alırsınız. YARININ nasıl olacağını kimse ve hiçbir doktor bilemez Allahtan başka.. 
+1 oy
(288 puan) tarafından
Farkindamisiniz isyan ediyorsunuz ben dogumdan sonra 2 buçuk aylık kızımı kaybettim bende o zaman isyan edim başkaların değil niye benim oldu dim tövbe estağfurullah dua ediceksin RABBIME sığıncaksin evlat zor tabikide ama bu şekil düşünmen üzücü RABBIM yardımcınız olsun insALLAH 
tarafından
Öyle demeseydin iyiydi yaaa :/ :(
(288 puan) tarafından
Nasil demeseydim anlamadim
+1 oy
(3,542 puan) tarafından
Ya o kadar çok boş konuşmuşsunuz ki !!! Kadının canı yanıyor siz hala yok isyan yok başkasına ****** deme hayretler içinde okuyorum bazı saçma yorumları!!! 

Çokta doğru yazmış kimden olduğu belli olmayan doğurduğu halde ÇÖPE atan kahpelere bence vermeli Rabbim böyle canı gönülden çocuk isteyene değil.
tarafından
Canm hakkisinda allahin verecegi cezaya biz kimiz kinkarisyiruz diyirsun ya kimden velli omadigi kisilere ceza versin onu allah bilir bide bayanin basina heleni ceza degilde rabbimm hediyesi diyelim ben yorum bile yapmadim cani daha cok acimasin diye allah kalbini feraha erdirsin acisindan söylüyor ama keske söylemese ben bebgimi kaybettim öldü bikere bile neden ben demedim heo sabir ettim sabrimin karisiligini suan yasıyorum hamdolsun hastalik allahtandr halbuki şükür dese bi baktin belki1 belki 1 yil sonra cocuk kendi kendine tamamen iyilesti doktorlar bile mucize dedi olumden haric herseyin caresi vardr.
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Kıyamam çok zor :'(Rabbim bir mucize şifa versin

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Allah şifa versin. Dayanma gücü versin. Test yaptırdınız mı hamileyken 
0 oy
(7,654 puan) tarafından

Evlat ile sinanmak zordur 

Isyan etme bu da senin imtihanın simdi diyeceksin bir baskasi icin söylemek kolay

Hepimiz biseylerle imtihan ediliyoruz :(

Rabbim evladini sana bağışlasın 

0 oy
(372 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım benim ne desem boş boş boş dua et rabbim dermansız dert vermesin dermanını da versin inşallah 
0 oy
tarafından
Rabbim evlat sınama Allahım kolay kıl acı verme 
0 oy
(1,396 puan) tarafından

Allah'ın mucizeleri bitmez canım sen hep şükret dua et bebeğin için rabbim şifasını verir hep şükret :'(

0 oy
tarafından
Suan isyan ediyosun farkindamisin imtihan dunyasi burasi demiyosun belkide o evlat sana rabbimin hediyesi ya cennet kapin nie boyle konusuyosun ins yanlis yolda oldigunun farkina varirsin 
0 oy
tarafından
Icim yandi resmen ama Rabbim bunun mukafatini verir canm. Yavruna saril bol bol 
0 oy
tarafından
Evet cok zor ama isyana giriyorsun imtihanin senin bu bazennyanlis yapilan dualardankabul oluyo cocugum olsun diye cok ugrastim demissin belkide cocugum olsunda ne olursa olsun demissindir imtihan dunyasi benim babam.hepnkiz istemis 3/abim var dekis bi kizim olsun al canimi diye ee noldu imtihan iste 25 yasindayim 25 senedir seker hastasi diywloze bagli ve %99 raporlu ki boz kimizki hep dertleniyoruz peygamber efendimiz sav buyun cocuklarini kaybetmis cekmedigi aci kalmamis dunya onun icin kurulmusken ustelik Rabbine sigin bol dua et tovbe et
0 oy
tarafından
Üzülme cnmbnm şükret dahada kötüsü olabilird  

Şuan çok üzgün olduğun için öyle konusyosun 

Sabır et rabbim dermansız dert vermez araştır çocuğun için bu hastalıkla nasıl baş edilir nasıl yetistirebilrsin çocuğunu 

Şükret cnm şükret 

N denilir bilmiyorum Allah yardımcın olsun 

Üzülme lütfen
0 oy
(660 puan) tarafından
O senin imtihanın sakın isyan etme belki de o sabi senin cennetinin anahtarıdır belki bu senin için hayırlıdır öyle evlatlar var ki annesine babasına asi olan öldüren döven etmediği kalmayan Allahtan geldiğini hiç çıkarma aklından biliyorum ki çok zor ama lütfen isyan etme tevekkül et Rabbim isyan edicilerden eylemesin 
0 oy
tarafından
ICanım öncelikle Rabbim sabır versin çok çok geçmiş olsun 

Ama isyan etme ne olursun böyle söyleyerek çok sınanırsın sakın yanlış anlama asla eleştirmiyorum sadece din kardeşim olarak naçizane uyarıyorum seni asla Rabbimden gelen birşey için niye deme Allahu Teala buyuruyor  sizi canlarınızla mallarınızla evlatlarınızla sınarım... diye

Tabiki başına gelmeyen bilemez diyeceksin ama Rabbimin her verdiğinde bir Hikmet vardır bu derdi sana verdiyse ya kendine yakınlaştırmak için ya da başka bir hikmettendir. 

Rabbimden senin için bol sabır diliyorum kardeşim ne olursun niye deme Rabbimden geldik Rabbime döneceğiz herşey sınav Rabbim sınavımızı kolay eylesin 
0 oy
tarafından
Cnm çok geçmiş olsun AMA çok isyan etmişsin vardır elbet RABBİMŞN bir bildiği isyan etme dua et
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Nasıl anlaşılıyor bu rahatsızlık çok geçmiş olsun Rabbim sabır versin inşallah

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 663 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hayalperestt (918 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 191 göst.
15 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bir anne (425 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 900 göst.
21 Mart 2021 Diğer kategorisinde Meyromm (15 puan) tarafından soruldu
+1 oy
45 cevap 800 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde VB. (440 puan) tarafından soruldu

379,839 soru

11,370,313 cevap

34,853 kullanıcı

...