0 oy
453 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızım 2 buçuk yaşında. Aslında hiç aklımda yoktu. Geçenlerde halası lafını etti. Acaba deldirsem mi diyorum ama ana yüreğim el vermiyor. Çok acır mı? Siz ne zaman deldirdiniz? Zor oluyor mu?

25 Cevaplar

0 oy
(44,718 puan) tarafından
5 yaşında deldirmedik halen
tarafından
Eşim deldir diyor. Ne yapsam bilemedim ya
(44,718 puan) tarafından
Ben kızıma bıraktım aklı iyce ersin kendine zaman istiyosa o zaman deldirir
-Reklam-
0 oy
(9,651 puan) tarafından
5bucuk yaşında ve deldirmedim
tarafından
Erken mi sence  ^^
(9,651 puan) tarafından
Fikrim yok canım ben devşirmeyi düşünmüyorum kızım kendi isterse gider deldiririm ama şuanda onun için olmicagi için düşünmüyorum arada istiyo arada da korkuyo
tarafından
Benim kıza sorsan istiyor. Herşeyi istiyor zaten  :D canı acır mı onu düşünüyorum sadece
(9,651 puan) tarafından
Vardır elbet bilgisi olan
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  akılı  erince  isterse  kendi  deldirir  boş yere  canını  yakmaya  gerek  yok  önemli  birsey  değil  zaten  küpe  takmak 
tarafından
Babası istiyor ya. :D
(5,949 puan) tarafından
Hey  allahım  ya niye  karisiyorki  kardeşi  dedi  diyemi  ben deldirmeyi düşünmüyorum Şahsen
tarafından
Yok ya. Heves etti demek ki. Benim de hiç aklımda yoktu
(5,949 puan) tarafından
Yani siz  bilirsiniz canım
(1,274 puan) tarafından
Annem benim için de oyle düşünmüş küçükken deldirmemis. Şu an 30 yaşındayım. Hala delik degil. Bütün arkadaşlarım cok sasiriyor hala:D
0 oy
tarafından
7 aylık şuanda bir yasina gelsin deldircem 
tarafından
Canı acımaz dimi ya Ay içim acıyor
tarafından
Annemle göndericem ben ama acımaz diyorlar
tarafından
Benim de halası götürecekti. Dedim ben yanında olayım ama düşününce dayanabilir miyim bilemedim.
0 oy
(851 puan) tarafından
Oğlusum var kizim yok olsaydı deldirmezdim büyünce deldirmek istersse kendiisi deldirdir tahlil icin ölüp ölüp diriliyrm heralde deldiremezdim
tarafından
Bilemediö ya
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında ben almadım ama annem küpe aldı bu sene belki deldiririm
tarafından
Biz de küpe almadık daha. Deldirince alınır
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Deldirmeyi düşünmüyorum kendisi ne zmn isterse o zmn deldirtirim
tarafından
Anladım canım
0 oy
(12,264 puan) tarafından
17 aylık hala deldirmedim yaza belki
tarafından
Erken olması daha iyi sanki
(12,264 puan) tarafından
Valla canım para yoktu açıkçası ama bu sefer bana para yatarsa yardım için hemen ona küpe Alicam
0 oy
(1,292 puan) tarafından
11,5 aylıktı ben deldirdiğimde. Şuan 18 aylık. Sadece ilk gün biraz korktu çünkü o ara maskeli herkesten korkuyordu o yüzden kulağını delen bayanın maskeli olmasından dolayı korktu. 10 saniye ağladı sustu o kadar
tarafından
Benim kız da bi istiyor bi istemiyor bilemedim
0 oy
tarafından

11 aylıkken deldirdim çokta güzel oldu :)

Çok aglamadı başka şeyle oyala dım sustu bide elini atmaz kulagına korktuğu için bide küpe alacaksanız arkası eçmeli alın diğer o vidali olandan almayın vidası ete gire bilir 
tarafından
Teşekkürr ederim ♡
0 oy
(2,069 puan) tarafından

Kuzum ben deldirmeyi düşünmüyorum aklı erince kendisi isterse tutarım elinden götürürüm yada büyüyünce kendi deldirmek isterse deldirir. Bak şöyle düşün oda bir birey ve onun vücudu hakkında böyle bir karar verme hakkımız yok belki büyüdüğünde sevmicek küpe takmayı tabi yinede siz bilirsiniz :)

tarafından
Belki de deldirince sevecek  :D ben de aklım eriyordu deldirince korktum takamadım hala delik yok kulağımda
0 oy
tarafından

Bence deldirme kendine bırak derim ben ben deldirdim kendi adıma diyorum acıyo yani 1 hafta da anca geçdi sızısı birde tanıdık vardı oda kızının kulağını deldirmiş kulağını çekmiş ve yırtılmış dikiş atılmış küçükmüş doktor bayaa bi saydırmış küçücük çocuğa küpe mi takılır diye 

tarafından
Kötü olmuş ya
tarafından
Ayy sorma şimdi o kulak ömür boyu öyle kalacak tabi kendi kararın ama erken bence aklı erecek yaşa gelsin 10 yaşş falan
0 oy
(10,048 puan) tarafından
Ablam deldirdi gecen hafta. Tam 1 yas dogumgununden 2 gun sonra. Hiç uyusturma falan olmamasina ragmen asla aglamadi hissetmiyorlar dedi adam. Oylede guzel olduki :))
tarafından
Ay ne güzel ya
(10,048 puan) tarafından
Valla herkes kendine birakirim demis ama benim fikrimce deldir canim çok guzel duruyor. Buyudukce dahada zor
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Ben 18 aylıkken deldirdim. İlk gün biraz acıdı. Sonrasında bı sıkıntı olmadı. Her gün nemlendirici sürdüm. Küpeyi oynattim. 1 buçuk ay oldu daha bı sıkıntı yok
tarafından
Hadi ya  iyiymiş Elif. Dur ben kızıma bırakayım bunu. Dışarı çıkıcam  isterse deldiririm
(5,323 puan) tarafından
Aynen artık kendi karar verebilir sorarsın isterse yaptır. Biz altın kupesini de aldık ama uzun geldi arkasını kestirecegim
tarafından
Daha hiç küpe almadım canım ben. Deldirsek alınır inşaAllah.  
Ebrar nasıl
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Genel olarak 4 yaşından sonra deldirikmek önerilir kzım daha 7 buçuk aylık ama ben büyüyüp kendi isteyince deldirecem beden onun bedeni sonuçta söz hakkı olmalı 
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Üç buçuk yasında kızım bir yasından beri çok istiyordum deldirmeyi eşim izin vermiyordu neyseki geçenlerde gizliden eczaneye götürdüm deldirdik hiç de aglamadı sorunda olmadı. Tabi eşim için büyük sorun
tarafından
Benim de eşim istiyor o diyor deldirelim diye
tarafından
Zor olmuyor canım bence deldirebilirsin
0 oy
(1,048 puan) tarafından
14 aylık hala yapmadikk ama. Diyer iki. Kızımın kini 6 aylikken yapmiştık aslinda küçğkken yapmak daha iyi 
tarafından
Acısını hatırlamıyor diye daha iyi dimi
0 oy
tarafından
Kuzum erken deldir cunki taze olduğu için pek acimaz büyüyünce daha zor olur emin ol ben büyük kızımı 1 yaşına gelince delirdim 2 dk ağladı tamam hemen unutuyorlar küçük kizim 10 aylik daha 1 yaşına gelsin hemen deldirecem
tarafından
Ben de öyle düşünüyorum  kendi başıma geldi ordan biliyorum
0 oy
(579 puan) tarafından
2 kızımı 1 yaşında deldirdim 3 cu kızım 2 yaşında daha deldirmedim ama bugün yarın deldiririm benim kizlar hiç aglamamislardi sizinde öyle olur inşallah 
tarafından
İnşaAllah   :)
0 oy
(10,533 puan) tarafından
8 aylık kulağını deldirdim bir sıkıntı olmadı. Çok şükür hiçde zor olmadı cnm 
tarafından
Ay iyi bari ya
(10,533 puan) tarafından
Aynen cnm bence fazla geçmeden deldir kardeşimden biliyorum çok hareket etti zor oldu hep eğri oldu 3defa kapanmasını bekledik

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 203 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 445 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Peri&Anne (1,335 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 230 göst.
25 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Derya&Deniz (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 326 göst.