0 oy
342 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar ilk defa bugun denedim 1 yaşını  bekleyecektim ama burda verenler varmış daha dün gördüm bende hiç birşey yemiyor diye denedim  çatalla ezdim içine muz cicibebe yumurtanın sarısı ve beyazını  ekledim yedi bu aylarda deneyenler  lütfen yazarsanız sevinirim

12 Cevaplar

+3 oy
(3,902 puan) tarafından
Burdakiler yerine doktorunuzu dinlemeniz daha mantikli degil mi..burdakiler bebege recel de verir 5 aylikken..10 aylik yiyebilecegi bi sürü besin var sonucta..yumurta beyazının aciliyeti neydi bilemedim..ins.alerji yapmaz ne diyim
-Reklam-
0 oy
(257 puan) tarafından
Yumurtayi kac dk kaynattin canım
tarafından
Valla tam pişirdim suda haşladım yani
tarafından
Dk tutmuyorum su kaynayınca biraz daha kaynatıp kapatıyorum  hemen
0 oy
(796 puan) tarafından
11 aylık ben vermedim daha nasıl ne kadar veriyosunuz üç gün kuraliyla mi 
tarafından
Daha ilk kez denedim suda haşlayıp ezdim çatalla  muz ve cicibebe  ekleyip yedrdim
0 oy
tarafından
Ben veriyorum 9 aydan beri ama hiç sevmedi özellikle sarısını istiyor
tarafından
Benimki sarısını  ağzına alinca midesi bulanıyor ancak karışım yaparsam yer  beyazında ezdim muz  ve cicibebe ile ezdim şimdi ilk gun alerji yapar mı diye bekliyorum
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Buradakileri dinlemek yerine doktoruna sorman daha mantıklı olurdu. 
(1,629 puan) tarafından
İlk defa duydum öyle bir şey, bize kimse demedi bunu
tarafından
Bende ilk defa duydum  şimdi mesaj aticam hemşiremize bakalim
(1,629 puan) tarafından
Bilimsel araştırma burada yapılıyormuş 1 yaş aşısı
https://atif.sobiad.com/index.jsp?modul=makale-detay&Alan=sosyal&Id=AW_rDrYjyZgeuuwfV8RZ
tarafından
Okudum canm sagol
tarafından
Hemşiremize sordum cevza yazmış demiski biz şart koşmuyoruz mutlaka yapın diye ama denerseniz iyi olur
0 oy
(3,896 puan) tarafından
Alerji yapmadıysa verebilirsiniz ama ben alerji yapar diye böyle bi riske girmezdim.
tarafından
En alta yazılanı okusana canm
(3,896 puan) tarafından
Aa çok değişik doktorlar genelde 1 yaş öncesi vermeyin diyorlardı.Çok ilginç.
tarafından
Bende öyle biliyordum ama daha öncede burda öyle bir yazı okumuştum sanirim
tarafından
Vallah herkes birşey soyluyor
tarafından
Canm ben hemşireye sordum  demiski biz şart koşmuyoruz mutlaka yedirin diye ama denerseniz iyi olur diye
0 oy
(7,478 puan) tarafından
Ben 6 aylıkken verdim yumurta sarısı sevmedi ağzına yapıştığı için o yüzden kayısı kivami ya da rafadan yapıp veriyordum
0 oy
(2,770 puan) tarafından
Benim kaynana bozuntusu dogrudugum gun ben lavabodayken bebegime bal vermis sukurler olsunki bisey olmadi cocuguma ben 7 aydan beri bal veriyorum ama haslanmis yumurta beyazi daha vermedim 12 aylik oldu dun benimde bebegim ama kizarmia yumurtanin icinde 6 aylikdan beri yer beyazini 
tarafından
Ben hiç yağda denemedim yani omlet olarak ta vermedim yeni denedim 1 bucuk saat gecti henüz bir belirti yok alerji icin
(2,770 puan) tarafından
Benim haslanmisi sevmedi ama kiazrmis yumutayla yogurtu iatehla yiyor cok seviyor salcali olsun domatesli olsun peynirli olsun hepsini yer ama haslanmisi yemiyor kaciyor
0 oy
tarafından
1 yaşına kadar vermen gerekiyor zaten çünkü yumurta beyazına alerjisi olan bebekler 1 yaş aşısı yapılmıyor hemşire sana demedi mi yumurta beyazı ver 1 yaş aşısına gelmeden önce diye eğer alerji olursa mutlaka hemşireye söyle aşıdan önce 
tarafından
Bide omlet yaparakta vereyim dimi  bugün su  da haşlayıp ezdim muz ve cicibebe kattım
tarafından
Canım Haşla hiçbir şey katmadan sadece beyazını yedir
tarafından
Yemiyor öyle canm
tarafından
1 2 lokmada yese yeterli aslında gerçi bugün vermişsin alerji olsa belli olur hemen
tarafından
Saat 10 bucuk gibi.verdim şükür yok birşey olsa hemen belli olur b3ncede 6 aylıkken şeftali verdim tüm vucudu kabarmisti kizarikti bakalım 2 gün daha deniyim inşallah olmazda yer
0 oy
(667 puan) tarafından
Bende dün verdim denemek amaçlı 12 gün 11 aylık olucaz şükür bizdede bi sorun olmadı
tarafından
1 yas aşısına gidince sordular mi yumurta beyazına alerjisi var.mi diye
(667 puan) tarafından
Yok söylemediler ayrıca 1 yaş aşısını olmadık daha 11 aylık olcaz canım yani bu 2. Bebeğim öylr bişey söylemedi hemşire
tarafından
Mesaj attım hemşiremize bakalım ne diyor
tarafından
Canm ben sağlık ocağındaki  kendi hemşiremize mesaj attım cevap yazmış demiski biz şart koşmuyoruz mutlaka yapın diye ama denerseniz iyi olur
(667 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim bende 2 gündür veriyorum bi sorun olmadı şükür
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bnde vermiştim bisicik olmamıştı 
tarafından
Sagol canm
0 oy
(11,971 puan) tarafından
Kardeşimin tavsiyesi ile 9 ayda tadına başladık beyazına yiyor şu an. A
tarafından
Sagol canm

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 105 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Minikkus0 (718 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 661 göst.
16 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Mina (2,674 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 356 göst.
7 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Zumra rana (4,152 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 255 göst.
26 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,132 soru

11,877,754 cevap

35,994 kullanıcı

...