0 oy
327 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar gecen yazmistim kizimin kilosu dusuk diye 1 bucuk yasinda bugun gittik 9 kilo 100 gram 78 cm cikti doktor kan aldi yurumesi konusmasi cok şükür iyi dedi buyuk ihtimal demir eksikligi var dedi sonuc ciksin diyetisyene yonlendirelim dedi demir eksikligi kotu bir sey mi cok korkuyorum kizimda bir sorun var diye doktor kilosu cok dusuk dedi canim cok sıkılıyor :'(

11 Cevaplar

0 oy
(7,098 puan) tarafından
Mama yazacaktir buyuk ihtimalle raporlu onlardan sonra duzeliyorlar korkma kuzum 
tarafından
Ama beni emiyor canim emdigi icin yemiyor:( sutten kestim artik.gunduzleri cok.sukur simdi yiyor biraz.biraz ama bilmiyorum.napicam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim kızımında demiri eksik çıktı hatta sınırın çok çok altındayız şuan 1 aydır kan ilacı kullanıyorum feero diye düzeldi şükür hatta kızım yürürken düşerdi halsizdi oda düzeldi sen hiç kullandınmı kan ilacı
(4,286 puan) tarafından
1.5 ml falan verdim 1 tatli kasiga tekabul edecek şekilde sabahları ac karnına ozellikle yarim saat önce falan vermek daha etkili diger öğünlerde yani oglen ac karnına veya aksam ac karnına vermek de etki etmeyeceğini soledi sadece sabah ac karnına verilmesi lazimmis
(969 puan) tarafından
Canım benimki ferifer yazıyor dışı yine demir ilacı sizinki farklıymış canım inşallah faydasını görürüm bende kabızlık tan çok korkuyordum ama korkam artık zeytinyağı iciririm
tarafından
Ben 750 ml veriyorm baya düşük inşallah düzelir
tarafından
Sıyah renkli mi sizinki pekmez gibi
(969 puan) tarafından
Canım benimki ferifer yazıyor dışı yine demir ilacı sizinki farklıymış evet pekmez gibi siyah renkli kaşık şeklinde
0 oy
(806 puan) tarafından
Demir eksikliği kötü bişey değil düzgün beslenme ve takviyeler ile hemen düzelir canım benim endişe etme şifa bulsun kuzum inşallah en kısa zamanda annesi korkacak bişey değil ☺️
tarafından
Allah razi olsun canım valla yüreğime su serptin❤
(806 puan) tarafından
Çözülmeyecek bişey değil emin ol. Allah dermansız dert vermesin canım benim sıkma canını gerekeni yapmanız yeterli olacaktır bebisler daha hızlı iyileşiyor bide çok şükür ki... Demir eksikliği düzelir yani.❤️☺️
tarafından
Insallah canım ya:))
0 oy
(4,286 puan) tarafından
Cok düşük değil persentil de %25 de o kadar ben de çok gittim doktorlarla özellikle bi bayan doktora gittik artik beni kovacakti ne istiyorsun çocuğundan obez olmasinı önemli olan beyin gelişimi masallah zehir gibi evladin var rahat bırak bi cocugu dedi istersen raporlu mama yazarim ama onun tadını alışıp ek gıdayı tamamen reddedilir dedi ne kadar tahliller yaptırdım degerleri iyi herseyi yer neredeyse agzi da boş durmaz ama bi o kadar metabolizması hızlı disini yürümesini konuşması herseyi tam zamanında olustu zayif diye veya değeri düşük olsa bu sekilde gelişim bile göstermedi hersey genetik yapi . Doktorun bir dediğini daha paylasiyim seninle bu bebek 20 yaşına gelince de 10 kg da kalmayacak boşuna yıpratıyorsun kendini dedi . Kayinvalidem bizzat anlattı ya eşimin abisi bebekken 2 yasinda kadar 8 kg da kalmis erkek çocuğu bir de benim hesap kafayı yiyecektim diyor ne yaptıysam almadi ole bole buyudu bak simdi göbeği var 34 yasinda diyor esim de bu sekilde yer yer kilo almaz 64 kg adam . Kizim da bu genetik yapıya sahip o yüzden artık üzülmüyorum 
tarafından
Bende esimde cok.zayifiz.canim daha anne karninda doktor dedi.cok.bi.sey bekleme 35 36 haftalik 2500 gram dogdu 2300 e dustu anlatiyorum kadin hic.bi sey demedi beni cok emiyor yemek istemiyor dedim alakasi yok dedi cok uzuldum :((
(4,286 puan) tarafından
Ayni şeyleri yaşamışız aynisi daha hamileyken doktorum soledi 2770 doğum yaptım 2.5 kg ile hastaneden çıktık ilk 6 ay iyiydi ek gıda döneminden sonra azaldı 1 yaşından 18 ayliga kadar hep 9 kg da kaldi hatta 8kg 800 grama kadar bile düştü anca anca toparlıyoruz 17 aylliken memeden kestim 19 aylliken nutrigen üzüm ekstresi surubu kullandim suan 2 yasinda 10kg 250 gram cikti tokken sen dusun
tarafından
Rabbim ikimizin cocugunuda bizr bagislasin canim benim kilo yerine gelirde kilosu cok dusuk dedi ya icim cız etti yemin ederim ecel terleri doktum korkudan
(4,286 puan) tarafından
Hic kendine dert edinme Bende sen gibiydim yok yetemiyor muyum yok iyi bakamiyor muyum ne bicim anneyim dedim dedim ne oldu bisey değişti mi hayir aksine suan cok mutluyum çıtı piti minyon bir kiz olacak bak ben 1 yıldır diyetteyim kilo vermem diye bizim kızların bizim gibi kilo verme derdi olmayacak baksana :)
tarafından
Demi ya çıtı pıtı dünya güzeli olacaklar insallah ❤kuzularim benim Rabbim eksikliklerini gostermesin yavrunu sana bagislasin❤
0 oy
(2,838 puan) tarafından
İhtimal vermiş doktor test sonuçları çıksın hele bi hemen dertlenme.. 
tarafından
Aynen canim çok haklısın ama korkuyor iste insan:((
0 oy
(969 puan) tarafından
Kızım 19 Ağustos 2019 doğumlu canım 18 aylık olacak ve 9300 gram 81cm gören herkes çok zayıf biraz yemek yedir çocuğa biraz bak hasta mı acaba diyen o kadar insan vardi çevremde hatta postlarima bak kilo ile ilgili yazardım hep bunalıma girdim resmen eve baskül aldım her gün tartardim kilo aldımi diye hem devlet hastanesine hemde ayrı ayrı iki tane özel hastaneye götürdüm hep kan tahlili yapıldi..... sonuç

Değerleri çok bı sıkıntı yok hafif demir eksikliği var çoğu çocukta olabilecek düzeyde..

Balık yağı önerdi doktor 1,5 aydır kullanıyorum kızım 3 aydır aynı kiloda hiç bir değişiklik yok 

Kızım hastalık ta atlattı rabbim kimseye göstermesin artık ağladım doktorun yanında eşim dedi psikojisi bozuldu çocuğun kilosu yüzünden dedi 

Doktorun bana dediği annesi tamamen genetik olduğunu düşünüyorum kan da yada fiziksel bir sıkıntı yok dedi çocuğun nörolojik gelişimi güzel her çocuk kendine özel lütfen stres yapıp kendini ve bebeğini üzme dedi..

Zayıf diyene bende zayıfım böyle güzeliz diyrium artık 

Ama doktor iştah açıcı olarak NUTRİGEN ÜZÜM EKSTRESİ ni önerdi üç gün oldu başlayalı bir ay dene duzeldiginu göreceksin dedi sende bı doktora daniş kullan canım 
tarafından
Rabbim Şafi ismiyle şifa versin canm üzülme insallah bizim cocuklarimizda kilo alicak dediğini hemen ekran görüntüsü aliyorum canim Allah razı olsun
0 oy
(10,270 puan) tarafından
Benim kız da öyle canım 8 kılo küsür bir yaşında dr genetiği bu gelişimi normal dedi ben de eşim de minyonuz. Demir ilacını kullan sen düzenli et köfte vs de yedirmeye çalış toplar inşallah 
tarafından
2 gündür sabahları meme vermiyorum cok şükür yemesi biraz biraz yerine geldi insallah kilo artışında düzelir
(10,270 puan) tarafından
Düzelir kuzum takma kafana. Ben sabah uyanınca irmik muz az pirinç unu ile mama yapıyorum içine keçi boynuzu özü ve ceviz tozu da koyuyorum yiyor sonra 1 saat sonra falan yumurta peynir zeytin avokado labne kahvaltı yapıyor ç.gün içinde emzirmemeye çalışıyorum emince doydum sanıyor gece emziriyorum daha çok yanımda yatıyor gece boyu nerdeyse emıyor
tarafından
Canim benim kiz afedersin gece resmen sut emmesi icin rahat kiyafetler giyiyorum eşimde gececi yan yana yatiyrouz hep kendi geliyor direk.bir onu bir onu ice ice uyuyor sabahta ilk aklina o geliyor hep icmek istiyor hic bi sey yemiym heo agzimda sut olsun istiyor
(10,270 puan) tarafından
İşte kuzum onu gece ile sınırlandır bizimki de gece öyle pat yapışır yakama. Ben sabahı kestim gün içinde de çok ağlarsa veriyorum uyku öncesi ama öncelik hep ekgıda
tarafından
Bende gündüzü kestim canim yüreğim aciyor yakama yapistikca ama mecburum yoksa yemiyor tek geceleri veriyorum
0 oy
(34 puan) tarafından
Hangi kelimeleri söylüyor cnm benim kziim anne baba dmeyi yasina girince bıraktı demiyor hic 
tarafından
Anne baba anneane dede Allah Lailaheillallah miyav meee meme amme suu gel benim ozlem ceee eee amca hayir bunlari diyor canim ama hani.tam anlamiyla direk demiyor bazialrini ona yakin söylüyor
0 oy
(617 puan) tarafından
Devir 3 verirler canım doktorların verdiği  Devir 3 kullandinmi
tarafından
Hayır canım düzenli kullanmadım
(617 puan) tarafından
Keşke kullansaydin canım  ama devit 3 verirler onu kullsnirsin geçer
0 oy
(3,836 puan) tarafından
ona gore takviye verirler duzelir canim. kilo disinda sorun yoksa uzulmemeye calis gelisimi onemli olan. 
tarafından
Cok şükür kilo dışında bi sorun yok dedi canim insallah oda duzelir doktor oyle dedikten sonra cocuk gozume bi ufak kucuk.gozukmeye basladi esim bile kizinca ona kizma kizima o zayif diyorum üzülüyorum:'(
(3,836 puan) tarafından
az cok anliyorum seni canim. insallah cabuk toparlar evladin
0 oy
(5,323 puan) tarafından
İnşallah kötü bişey yoktur
tarafından
Insallah canim :(

İlgili bir soru bulunamadı

378,724 soru

11,336,251 cevap

34,798 kullanıcı

...