0 oy
664 göst.
Aile kategorisinde (215 puan) tarafından

Şimdi yanımda çok üzgün ve ağladı bir kız bebeği var 12 aylık yani 1 yaşında 7 kilo ve çok zayıf boy gelişimi iyi aslında lakin bu tatlı kızımızın hala emekliyor yürümüyor bir yerlere tutuyormuş ama kalkıp desteklide yürütsem parmak uçlarında diyor doktor ek mamayı gerek duymadığını daha fazla ilgilenmesini söylemiş şimdi size şunu sormak istiyor iyi kilo yapabilircek neler yedirmeli yorumlarınızı birlikte okuyacağız :)

18 Cevaplar

0 oy
(215 puan) tarafından
Ben kendim tavsiyeler verdim ama belki farklı ve faydalı bir fikriniz olur 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Csnm bunda bence aglanacak durum yok cok sukur sakat degil sagliksiz degil 

Balik yavi versin yedigi yemklerden onada versin kimi cocugun bunyesi öyle almiyolar 5 uasindaki oglum hala zayif ama yiyor simdi enazindan
(215 puan) tarafından
Bende öyle diyorum ama inanın çok üzgün şimdi biraz rahatlarım tavsiye bekliyor
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Bence balık yaği fln alsin yada iştah açici şurup
(215 puan) tarafından
12 aylık bebek kız verilir denedin mi hiç
(7,972 puan) tarafından
Verilir neden verilmesin sorsun doktora
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Doktor degissin farkli bir doktora gitsin raporlu mama yaziyorlar cocuk toparliyo hemen 1 yas icin 7 kilo baya az kuzum eger boyu varsa 
0 oy
tarafından
Gece irmik kuru üzüm  elma yada armutlu mama yapıyorum 13 aylık bu  arada. Kefir içiriyorum yoğurt veriyorum sabahları kahvaltısını sıkı yaptırıyorum biz ne yersek onu yediriyorum çorba yapıyorum veriyorum.. Muz veriyorum 
(215 puan) tarafından
Kuru üzüm elma irmigi birlikte mi pişiriyorsun kuzu
tarafından
Evet ilk önce elmayı biraz pişiriyorum sonra 1 tatlı kaşığı  1.5 da olabilr irmik ve 8 9 tane kuru üzüm katıyorum çekiyorum güzelde yiyor tok ta tutuyor kiloda yapıyor
(215 puan) tarafından
Teşekkür ederiz kaydetti bunu
0 oy
(2,579 puan) tarafından
Öncelikle benim bebeğimde zayıftı 11 aylikken emekleri 13 ay artı 1 hafta oldu ilk adımını attı yurumedir emeklemedir distir çok efor sarfediyorlar diye kilo almaları biraz sıkıntılı oluyor diye düşünüyorum bunlar geçti şükür kilo almaya başladık düzenli yemek yediriyorum öğünlerde de karnını tam doyur yiyebildigi kadar yedirdim ne severse ondan başlasın hatta doyurduktan sonra göbeğine dokunduruyom karnınız doysun bak yada yemek istemeyince müzik çizgi film filan başladık biz öyle doyurdum sonra düzene oturunca kendisi açıkiyor yerimde oturuyorum o gezer lokması bitince gelir tekrar alır gider
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Sabahlardan yiyosa pekmez versin bi tatli kasığı yemeklerine irmik katsın oda iyi kilo yapıyo un çorbası da iyi kilo aldırır kemik suyuyla yapsın haftada 1 veya 2 defa kabak çorbası da iyi kilo yapar kabak tatlısınida verebilir 
0 oy
(819 puan) tarafından
Kız üzülmesin benim kızım 14 aylıkken yürüdü ve yürürken 7 kiloydu her çocuk farklı 
(215 puan) tarafından
Yemin ederim gözleri şişmiş hiç uyumadım diyor ben de çok üzüldüm dua edinde toparlansın inşaallah
(819 puan) tarafından
Boşuna ağlamasın olmuyorsa olmuyor genlerle alakalı
0 oy
(307 puan) tarafından
Kemik suyu yada tavuk suyu yapsin  yemeklerine onu kullansin yaninda tam bugday yada yulaf ekmegi versin avakodo ceviz pekmez gibi besinleri daha sık versin her kahvaltida haşlanmış yumurta peynir pekmez vermeye calissin alerjisi yoksa bide kuru üzümü haşlayıp blendirdan geçirsin sonra suzekle suzup suyunu cikarsin hem icirsin hemde muhallebilerini filan onunla yapsin kan yapar inşallah 
(307 puan) tarafından
Bide durumu varsa yemeklerine yemeklerine tereyağ ve zeytin yagi kullanmaya calissin
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Her çocuk farklıdır canı içinde olsun benimki 13 aylıkken yürüdü ablamın ki emeklemeden yürüdü anne de baba da varsa genetiktir belki bebis tembeldir dişleri varsa bulgur pilavı yedirsin kilo yapar belki makarna koysun önüne çocuklar kendi yemeği çok sever tel açsın TV açsın irmikli pirinç ünlü muhallebi yedirsin 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Ya benim oğlanda emekliyordu aynı durumdayız desteklide yürümüyor üstelik 13 atlıknsuan bi yerden bi yere tutnarak emekleterek gidiyor
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Başka bi doktora götürüp bütün vitaminlerine bi baktırsın 
0 oy
tarafından
Benim oglan 2 yasinda 10 kilo kilosu gayet iyi bence
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Kilosunu hiç takmasın benim ki de yaşına girecek yeni öğreniyo emeklemeyi hala yemek yemez zorla pütürlü ye alışamadı sevdiği oyuncakları yere bıraksın uzağına kendi çabalayarak öğreniyo sürekli yere bıraksın balık yağı alsın
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Öncelikle başka doktora da gotürün tek doktorun lafi ile hareket etmeyin ve burda bende oglum kilo almiyor postu açtım birisi tahin ve keçi boynuzu özü yazdı bende keçiboynuzu pekmezi var tahinle muzla karıştırıp veriyorum yiyor ve şükür kilo alıyor kesinlikle paketli üründen uzak durulmalı herşeyi kendi pişirsin yiyeceği bisküviye kadar
0 oy
(5,275 puan) tarafından
Benimki 13 aylıkken yürüdü iştahı nasıl yemiyorsa iştah şurubu içirebilşr doktor tavsiyesiyle tabi ayrıca balık şurubu da yararlı..7 kilo gerçekten çok düşük makarna pilav et tavuk köfte yoğurt tarhana çorbası mercimek çorbası özellikle kırmızı mercimek içine patates de koysun çok yararlı. Çorbalar ın içine ekmek içi doğrayın. Kahvaltıda yumurta krep türü iyi . Ara öğünde de meyve yedirin muz portakal mesela. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne zamandır böyle peki yeni mi farkedildi bu baika doktora götürmeli bence vitamin değerlerine bakılsın doktor gerekli vitaminleri verir 
0 oy
tarafından
Doktoru değişsin bir eğitim araştırma hastanesi ne gitsin metabolizma servisine gitmesi gerekir . Raporlu mama var 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 404 göst.
0 oy
25 cevap 1,330 göst.
21 Aralık 2018 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 411 göst.
29 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ⭐⭐Hiranur'um⭐⭐ (3,750 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 145 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eymir (620 puan) tarafından soruldu