0 oy
176 göst.
Aile kategorisinde tarafından
yeni basladim.

bundan once kilinmayan yillar kilinmalimi .kilinmaliysa nasil kilinir.? 

8 Cevaplar

0 oy
(1,793 puan) tarafından
Her namaz arkasına kaza olarak kilarsin canm Allah kabul etsin 
tarafından
kuzum bebeyim kucuk 2 yas ve 6 bucuk aylik.zor kiliyorum cok huysuz cocugum var.
ve nasil aklimda tutayim ki .hanki gun hangi ayi kildim diye?
birde ki kuzum kac yasdan kilinmali .yani benim kac yil kazam var?24.09.1998 dogumluyum yasima gore soylermisin?
(1,793 puan) tarafından
Doğum tarihin değil Cnm blue çağı yani regl olduktan sonr namaza başlanmalı.. bundan önceki yıllar için niyet ettim sabah namazinin kazası diyeceksin mesela .. takibin biraz zor olabilir ama not al üstünü çiz kıldığını kazaların Rabbim gönlüne göre versin inşallah
(866 puan) tarafından
Kaza hesaplama ve takip icin uygulama bile var oradan takip edebilirsin daha kolay olur senin icin .bide kaza namazları icin bi hocadan nasil ilinmali vs bi sohbet dinle daha iyi olur yanlış bilgi vermeyelim
tarafından
sagolasin kuzum
-Reklam-
0 oy
(881 puan) tarafından

Evet canım benim kılınmalı.  Öncelikle Allah nasip etsin devamı gelsin insaAllah. :) 

Niyet ettim Allah rızası için 4 rekâtlık kaza namazı kılmaya diye canım benim 
tarafından
kac yillik kazam var eylil 24 1998 dogumluyum kac yil kazam olmus oluyor? ve nasil kilayimki unutmayim hangi gunun hangi namazin kazasoni kildigimj
tarafından
Her vakit  4 rekat değilki niye öyle niyet etsin
(881 puan) tarafından
Ornek olarak verdim canım. Hangi vakit kaç rekatsa ona göre sayı söyler:)
0 oy
tarafından
Evet kılınması ve bu namazlar için tövbe edilmesi gerekir her namazın farzı kılınır sadece niyet ederken niyet ettim en sonkazaya kalan mesala sabah namazının farzina diye niyet edilir 
tarafından
kac yillik kazam var peki? ve karistormayim diye nasil hesab yapayim mesela 2016 yilinin oglen nzmazimi 2019 yili sabah namazimi.yani karistormak istemiyorum o yuzden kolay bi yontem varmi
tarafından
kac defa savah kac defa oglen.ilkindi aksam yatsi .var? kazasi yani .24.09.1998 dogumluyum kac yasindan namaz kilinmali bana kac yil kazadusuyor .ve kac kez sabah  ve djger namaarin kazasi dusuyor?
0 oy
(1,666 puan) tarafından

Evet cnm kılmalısın bu sekilde kilabilirsin 

image

image

image

tarafından
nasil kiliniyor kizim.gunde kac defa kazakilinmali ki ?
0 oy
tarafından
Borclarını kılmalısın nezaman regl olmaya baalasıysan ozaman namaz borcun başlar 
0 oy
(7,481 puan) tarafından
Hesap etmek kolay olmaz ömürboyu Rabbim verdigi cani verene kadar hergun kaza kil caniim borcun bitse bile belki kabul olmauan namazimiz olur onun yerine gecer. Bi zarar gelmez yani.
0 oy
(1,666 puan) tarafından

image

ryiifghojgdvh

tarafından
o zaman cocum biraz buyumesini bekleyim cunki furmuyor uyuncada salliyorum uyaasin doye.6 bucuk aylik suanki namazimi bile zar zor kiliyorum.birazcik buyusun 1.5 yasinda falan yani kendi oturub oyuncakla oynayacak kadar.ondan sonra cok aglamaz mizmizlanmaz diye dusunuyorum.
0 oy
(580 puan) tarafından
Her namazdan daha önceden kılamadığım...... namazının farzını kılmaya diye niyet getiriyorum genelde

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 454 göst.
28 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ASENA40 (19,682 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 355 göst.
9 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 325 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde clk38 (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 130 göst.