0 oy
591 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
Kızlar ben evlendiğim de görümcelerime kaynanama çeyizimden hediyeler verdim onlar hiç bir şey vermediler ve eşim de ailesini tuttu bizde böyle şeyler yok dedl benim Amerika da yaşayan arkadaşlarımda dahi hediyeleşmek sizde nasıl merak ettim

21 Cevaplar

0 oy
(119,168 puan) tarafından

Bana kimse bisi vermedi arkadas olsana benle :)

tarafından
Seve seve veririm hedileşmeyi severim
(1,438 puan) tarafından
Kiz  banada vermediler :))
tarafından
Bana da
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geline ev hediyesi alınıp gidilir bizde gelin de aile büyüklerini ziyarete gittiği zaman onlara hediye götürür başörtü patik lif falan 
tarafından
Bende de. Ya bizde öyle yapılır bana görüncem bizde eskiden yapılır dedi şok oldum eşimle hatta tartıstık
tarafından
Şimdi kalmadı böyle şeyler herkes yapmıyor
tarafından
Bize gelince yok kuzum inan ki
0 oy
tarafından
Biz de var gorumcelerim farkli illerde yasiyolar evime geldiklerinde hediye almak icin disari cikmislardi esimle ciktiklari icin eşim.bi sey almalarina firsat vermemis onlar da bana para vermislerdi bi ihtiyacini alirsin bizim hediyemiz olarak say diye.
tarafından
Ya bende diyorum bana her defasında senin gözün başkalarının elinde der
tarafından
Ya kimse kimseye muhtac degil ama o bi görgü gelenek yapmayan yapmaz ama insan umuyor illa ki hediyelesmek nezaket görgüdür bana göre büyük kuçuk olmasi onemli degil ufakta olsa düsünmek onemli
tarafından
Aynen ayette de  der heydiyelesin zira hediyelesmek kalpte ki kuskuyu giderir
tarafından
Doğru canım
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Hediye olayı bizde de yok cnm bazı yerlerde yazma falan veriyo gelin eve gelene işte düğün günü hediye gelebilir ama geline değilde annesine verirler yani ama gorumcelerimle falan hediyelesmedim çünkü bizde de yok öyle 
tarafından
Memleket kuzum
0 oy
(1,007 puan) tarafından

Bizde yemege cagiranlara lif seccade yazma tesbih verilir kaynanama gorumceme de aynilarini yaptim ektra gomlek bluz havli falanda koydm ama ben bisey gormedm sagolsnlar :D

tarafından
Aynen ben insanın zoruna gidiuo dimi
(1,007 puan) tarafından
Evet gidiyo malesef
tarafından
Aynen
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Bana bisey gelmedi.oz akrabalarim misafir gelende getirdi ev esyalari.
tarafından
Bana da canım gelmedi
0 oy
(222 puan) tarafından
Bizdede canım yemi gelin bohça hazırlar eltiye görümceye kaynanaya verir bende verdim ama onlar bana bişi vermedi
tarafından
Hah aynısı canım
(222 puan) tarafından
Bende hazirladimda karşılığını görmedim nerelisin canım sen
tarafından
Mardin kuzum eşim Bingöl
(222 puan) tarafından
Anladım canim
0 oy
(3,382 puan) tarafından
Ben sadece kaynanama götürmüştüm gurbetteyiz 3 yıl olacak neredeyse sadece Bi defa gittik gittiğimizdede üç kişiydik o verdi bize
tarafından
Ne güzel
0 oy
tarafından
Evlenirken düğün zamani alınır bizde ben şimdi eşimin yeni evlenen ark.davet ediyorum çıkarken patik lif koyuyorum evine davet ederse mutfak eşyası yada biblo tarzı şeyler alıyorum bizde öyle 
tarafından
Bizde de öyle bacım bende verdim
0 oy
tarafından
Düğünden sonra ev görmeye gelenler getirir kuzum bizde hatta ceyizim kadar nerdeyse ev hediyesi geldi 4 senelik evliyim gelen ev hediyelerini dagita dagita hala bitiremedim fincan tabak çanak tepsi aksesuar pike takımı daha birçok şey 
tarafından
Bana hiç gelmedi az biraz üzüldüm
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Ufak tefek getirdiler evet esimin akrabalari 
tarafından
Evet öyle normal de de ben görmedim
0 oy
(822 puan) tarafından
Bizde hem gelin verir hem gelinin evine getirilir
tarafından
Bizde de canım böyle adet
0 oy
tarafından
Ben nişanlıyken eltimin evine giderken ilk gittigim için pasta tabagı havlu lif patik bıraktık

Peki p bana gelirken ne getirdi sadece kuru pasta :)
tarafından
Kız o da gelmedi bana
0 oy
(44 puan) tarafından
Benim akrabalarım ceyizimde getirdiler annem hepsini bana verdi eşimin akrabaları da düğünden sonra gelin görmeye bı sürü bı sürü şeyler getirdiler bizde adet böyle 
tarafından
Bizde de inan bana çöp bile getirmediler insan yüzlerinde vuramıyo
0 oy
tarafından
Bizde de o vardır ama burda yok muş bende yapmadım zaten bizim adetlerin hiç biri yapılmadı onu da yapmadım 
tarafından
Onlarda yok sözde ama eşim bana zorla verdirdi
0 oy
(338 puan) tarafından
Kayınvadem ile altlı üstlü oturuyorum evimi düzdük ben kendime kendi tarafıma bekarlığa veda yaptım eşimde tarafıda kendilerinde o gün gelen herkes ben yokken girmiş evime bakmış yani kimse bana hadiye getirmedi canım 

Ama beni yemeğe davet ettiklerinde 

1 tane iğne oyası yazma 

1 tane patik 

1 tek havlu 

1 tek lif

1 çift erkek çorabı koyduk bizde adet böyle ama onlar birşey ne getirdi nede verdi 
tarafından
Aynen öyle canım bende namazlıktan patigine kadar koydum verdim insan oğluyuz haliyle. Bekliyoruz
(338 puan) tarafından
Tabiki canım
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Evime gelen herkes hediye getirdi bende ilk evine gittigim bi kac buyuge havlu koydum kaynanam dedi. Baktim havlu kalmicak. Bidaha koymadim:D

tarafından
Ahaha bebegim giden kadar gelende var ama
(7,402 puan) tarafından
Ay 4-5havluu gitti ama cok hediye geldi saolsun lar:D
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bizde de aynısı oldu teyzeleri eltim görümcem eşimin halası falan hepsine lif seccade patik tarzı şey bıraktık üç günlükte verdik bizde onun karşılığı ev hediyesi verilir bizimkiler komple hediyelerle geldi onlar da hiç bişey vermedi olan benim hediyelere oldu :)
tarafından
Bebeğim bende de durum böyle
(4,700 puan) tarafından
Valla ben üzüldüm :) çünkü insanın evinin eksikleri olunca o sekilde tamamlanıyor ama hiç bişey gelmedi ya
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bizde de eve gelene getirilir ama bende kaynanama görğmceme giderken götürmedim çünkü bohça götürmüştüm hepsine 
tarafından
Gelen oldu
(1,939 puan) tarafından
Battaniye tabak takımı borcam çerezlik falan getirdiler
tarafından
O da iyi

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 994 göst.
0 oy
5 cevap 511 göst.
0 oy